10 důvodů proč jsou inline brusle skvělý sport

Také vás s teplejším počasím přepadla chuť vyrazit ven? Nasávat sluníčko, čerstvý vzduch a jednoduše si užívat dne. Pokud chcete udělat něco dobrého pro své tělo i mysl, sportování nabízí nepřeberné možnosti. A přemýšleli jste ale už nad tím, proč by stálo za to si nazout inline brusle a vyrazit ven na kolečkách?

Mimo brusle určitě potřebujete i kvalitní helmu. Může být i cyklistická.

1. Bruslením ke zdraví

Pohyb neodmyslitelně patří k zdravému životnímu stylu. Obzvlášť při sedavém druhu zaměstnání se můžeme vyskytnout v lehkém ohrožení, které by bylo příhodné vyvážit pravidelnou fyzickou aktivitou. Inline brusle skrývají několikanásobný zdravotní přínos, a to nejenom rozvíjení vašich koordinačních schopností, ale také posilování svalů celého těla a kontrolu vaší hmotnosti. Pravidelné vyjížďky na inline bruslích dovedou snížit krevní tlak a celkově pomoci tělu při utužování zdraví.

Jste bruslař začátečník? Přečtěte si našeho průvodce bržděním a zatáčením na inlinech.

2. Psychická pohoda

Každému jistě dělá radost, když pro sebe udělá něco skvělého. Čerstvý vzduch a pravidelný pohyb rozhodně svědčí našemu psychickému zdraví. Výjezdy na inlinech se i pro vás mohou stát sympatickou činností, která přispívá ke snížení míry stresu a umožní vám vypnout od všedních starostí. Samozřejmě k psychické pohodě je zapotřebí dopřát si jistý komfort v podobě kvalitního vybavení, protože tlačící palec a uvolněné kolečko rozhodně na psychické pohodě nepřidají.

3. Nahoď brusle, shoď kila

Nejenom že budete odměněni dávkou endorfinů a pocitem satisfakce, protože pro sebe děláte něco dobrého. Díky pravidelným vyjížďkám na inline bruslích to na vás bude velice brzy také vidět. Aerobní cvičení je při hubnutí považováno za jeden z nejúčinnějších způsobů. Během cvičení dochází k větší míře spalování tuků, které vám pomohou při cestě za vaší vysněnou postavou.

Technika pádu je velice důležitý prvek jízdy na kolečkových bruslích.

4. Fyzická kondice a vytrvalost

Při bruslení zapojíte do pohybu prakticky všechny části vašeho těla, a proto se jedná o výborný způsob, jak zformovat a zpevnit nejen nohy, ale také paže a trup. Velký progres zaznamenáte na vašem vzhledu, ale také na vaší síle a vytrvalosti. I když upřednostňujete na vašich bruslích ostří a led pod nohama, inline brusle mohou být skvělým způsobem, jak se udržet ve formě i mimo zimní sezónu.

5. Šetrnost pro vaše klouby

Aerobní aktivity jsou velmi oblíbené při hubnutí, avšak u běhu se často setkáváme s bolestí kloubů, a to především kolen a kyčlí. Při bruslení jsou klouby ale zatěžovány výrazně méně, podobně jako při běžné chůzi. Tělo není vystaveno pravidelným nárazům, a proto jsou klouby oproti běhu šetřeny. Pro prevenci případným úrazům ale určitě nezapomeňte sáhnout po helmě a chráničích.

6. Zlepšete si koordinaci a rovnováhu

Zlepšená koordinace, kterou získáte při pravidelném bruslení na kolečkách, se hodí i při dalších sportech. Ať už to bude při hokejovém zápase nebo třeba při pozici stromu v józe, překvapíte své okolí balancem, který si osvojíte díky inline bruslím.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám s výběrem nových inline bruslí.

7. Buďte flexibilní

Nemusíte se vázat na žádný konkrétní čas ani místo, jednoduše si obujte brusle a vyjeďte, kdykoli se vám zamane. Přizpůsobte si vyjížďky a tréninky dle vašich možností. Můžete třeba párkrát do týdne upřednostnit brusle před MHD, udělat něco pro své zdraví a jako bonus ušetřit za jízdu (pokud teda nemáte lítačku).

Bruslení je aktivita vhodná pro celou rodinu.

8. Finanční dostupnost

Není potřeba si kupovat vybavení za desetitisíce a platit za pronájem haly nebo hřiště. Bohatě postačí brusle, helma, chrániče a chuť vyrazit. Nezáleží na tom, jestli začnete aktivně bruslit v dětství, anebo se rozbruslíte o pár desítek let později. Brusle vám nikam neutečou (nebo neujedou?) a jsou vhodné pro téměř kohokoli.

9. Vyhnete se stereotypu

Inline brusle mají velké množství výhod, ale neodmyslitelná je také zábava, a to nejen pokud se na ně postavíte zcela poprvé. Nemusíte mít ale strach, naučit se jezdit na inline bruslích není žádná velká věda. Ať už sami nebo ve skupince, vyzkoušejte nové stezky, objevujte další trasy a užívejte si dobrodružství.

10. Rodinný typ nebo solitér

Introverti uvítají, že k bruslení parťáka nepotřebují, naopak extroverti na sebe mohou nabalit celou rodinu a společně vyjet, kam se jim zamane. Vést děti odmala k pohybu a sportu je jedna z nejlepších investic do jejich zdraví. Na inlinech můžete trávit čas s celou rodinou, aniž by vám kdokoli mohl vyčítat, že kvůli tréninkům opomíjíte své nejbližší. Vyjeďte společně, ale rozhodně věnujte pozornost vašemu bezpečí i bezpečí těch nejmladších.

13. 4. 2022, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz