10 příznaků závisláka – Bára na kolobce 31. díl

Ahoj, já jsem Bára a už týden jsem nestála na koloběžce.

Vítejte na dnešním setkání anonymních kolobkoholiků. Ta moje první věta je bohužel pravda, nahrnula se mi práce, a tak chudák Trexx stojí v koutě. A já na sobě začínám pozorovat abstinenční příznaky.

Ještě se teda neklepu a nemám pěnu u pusy, ale nemám k tomu daleko. Proto mě napadlo: jak se pozná, jestli jste kolobkový závislák?

Provedla jsem zevrubné zkoumání sebe sama a přišla jsem na 10 příznaků. Jestli je na sobě pozorujete, nevolejte doktorovi (říkám doktorovi, ne Doxtorovi), radši se vyrazte projet. Tahle závislost ještě nikomu neublížila.

A na jaké příznaky jsem teda přišla?

Okukujete

Víte, že když se vám někdo/něco líbí, rozšíří se vám zorničky? Vsadím se, že stačí, aby kolem projela pěkná kostečka nebo nablýskané yedoočko a máte minimálně 26palcové zornice.

Žvaníte

„Tam to znám, tam jsem byla na koloběžce!“

nebo

„To já na kole moc nejezdím, mám koloběžku.“

Taky motáte do každé konverzace koloběžku? Vypadne to z vás, aniž by se kdokoliv ptal. A když ten druhý nemá to srdce vám říct, že ho to fakt nezajímá, dozví se o každém šroubečku na vaší kolobce.

Říkáte: „To se mi bude hodit na koloběžku“

Věta, kterou se omlouváte, když kupujete třetí zvonek nebo osmé sportovní kalhoty. Přece to děláte pro ni, že jo.

Mimochodem, víte, co všechno koloběžka potřebuje?

Hodnotíte terén

„Sem si musím zajet na koloběžce, tady je na ni pěkná cesta. Jen teda ten štěrk nic moc.“

Na každém výletě hodnotím trasu a posuzuju, jestli je vhodná na kolobku. Ochotně to sděluju i svému okolí, kterému je to srdečně u blatníku.

(A o terénech jsem samozřejmě už taky psala.)

Lanaříte

„A na příští teambuilding můžeme na koloběžky, co?“ lákala jsem kolegy asi bžilionkrát. Vždycky se usmáli, pokývali hlavami – a to bylo všechno.

„Nechceš jezdit se mnou? Budeš vypadat taky takhle cool!“

„Nechceš jezdit se mnou? Budeš vypadat taky takhle cool!“

Oslovujete koloběžku jménem

Nevím, jak vy, ale já neříkám „Pojedu na koloběžce.“ Jezdím zásadně „na Trexxovi“. A říkám to i před lidmi, kteří nemůžou mít šajna, co nebo kdo Trexx je.

Ale říkám si, že to se mnou ještě není tak zlé, když Trexxovi neříkám třeba Karel.

Slyšíte na slovo „koloběžka“

Každý člověk zachytí své jméno i v hlučné místnosti. Vy a já slyšíme na „koloběžka“. Jak někdo v okruhu deseti odrazů řekne tohle kouzelné slovo, už jsme u něj a ptáme se, jestli mluví o nějaké konkrétní. Dotyčný (který zrovna vykládal, že když jel v zimě okolo, běžka se mu zasekla a on upadl) nás má nejspíš za šiblouše.

Máte přehled o tom, co se děje na FB ve skupině Koloběžky CZ

Že nemáte? Však vy poznáte, až začne sezóna slámových balíků. Teď jedou fotky s rozkvetlými poli.

Ale vsadím se, že takhle ujetou fotku tam ještě nikdo nedal. I když...

Ale vsadím se, že takhle ujetou fotku tam ještě nikdo nedal. I když…

Jste hrdí na svoje koloběžná zranění

Víte, jak jsem na sebe byla pyšná, když jsem se poprvé vymlátila? Je to jeden ze zážitků, které Trexxovi vysloužily čestné místo v naší domácnosti.

Mimochodem, zranění jsou ve skupině taky v kurzu. Jestli máte, posílejte.

A navíc máte faktickej absťák

Znáte to? Pár dní je v pohodě. Možná i ten týden. Ale pak začnete být neklidní. Chodíte kolem koloběžky, sem tam ji dokonce pohladíte. A nemůžete se dočkat dne, kdy konečně vyrazíte.

Já snad už brzo, jinak mi drbne.

 

Tak co, jste závisláci? Jak se to u vás projevuje?

Trhněte si!

Kam dál?

Píšu a jezdím na koloběžce. A taky píšu o tom, jak jezdím na koloběžce.

V nohách mám už tisíc mil a v rukách tisíc stran textu. Tak se usaďte a začtěte se! 🙂

1. 6. 2020, autor:

Komentáře

 • Pedro, přidáno 02.06.2020

  Ahoj, Báro, kolobkový absťák nemám, zato těžkou závislost. Už na té brndě stojím každý den. Do práce, z práce, na poštu, vyzvednout děti ze školy a školky, nakoupit, k přátelům na návštěvu, do hospůdky, s rodinou na výjezd, s kamarády na víkendovou jízdu. Myslím, že za chvilku zapomenu, jak se chodí. Týden abstinence bych patrně nepřežil. A když nejedu, plánuju trasy, dělám seznamy, plním košíky na netu kolobkovýma věcma a zase je vysypávám, prolézám stránky s tématikou koloběhu a večer chodím do kolárky přifukovat duše, teda od té doby, co se náš kolobkový park rozrostl a už se nevejde do bytu. To vše spolu s většinou Tebou zmiňovaných příznaků. Ale mezi normální lidi zatím pořád můžu.. 🙂
  Mimochodem, ta Tvá poslední fotka mi roztáhla hubu od ucha k uchu, ta je skvělá. :-)

  Odpovědět

 • Vladimír, přidáno 04.06.2020

  Ahoj Báro. Mám pocit, že píšeš o mě. Ta moje kamarádka visí v chodbě před koupelnou, nechodím se projet, ale sklouznout a když volám kamarádům, tak první otázka je „kolik“ . Od té doby, co vstoupila do mého života, tak je mi fajn. Přeji hodně kilometrů a brzy se těším na další řádky. Vladimír

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 09.06.2020

  Ahoj Pedro,
  jé, to mám radost, že je někdo taky takový závislák! 🙂 Já bohužel na kolobce nemůžu všude, protože nedokážu jet pomalu a jsem vždycky zpocená. Takže třeba na schůzky nic moc, spíš výletuju. 🙂
  A jsem ráda, že fotka pobavila. 🙂

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 09.06.2020

  Ahoj Vladimíre,
  tak to máme podobně, jen teda můj Trexx stojí na chodbě před bytem. Ale hezky pod střechou! 🙂 Jak jdu kolem, musím ho aspoň pohladit, ať mu tam není smutno.
  I já přeju spoustu kilometrů!

  Odpovědět

 • Vladan, přidáno 10.06.2020

  Ahoj Báro, no – přesně. Jen tak mimochodem , moje brndě je taky Bára☺. Díky za článek, ahoj. Vladan

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 03.07.2020

  Ahoj Vladane,
  brilantní volba jména! 😀
  Ať ti to jezdí. 🙂

  Odpovědět

 • Petr, přidáno 03.07.2020

  Ahoj Báro, asi jsem také „na kolobce“ mám jí pojmenovanou – Letní bouře. Je svítivě žlutá kostka tour asi přesně ta barva co se ti nelíbí. Mě se líbí a je vidět , zvlášť večer. Super píšeš. Ať ti to frčí. Petr

  Odpovědět

 • Tomáš, přidáno 03.07.2020

  Nechápu, že tam chybí tenhle bod:

  Přesvědčujete cyklisty, ať se na to vykašlou a koupí si koloběžku, protože to je lepší, zdravější, víc cool (etc. etc.) … 😀

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 19.07.2020

  Ahoj Petře,
  to je báječný jméno! Mně se líbí, kolik máme my koloběžkáři možností. Komu se líbí zářivá koloběžka, může si vybrat z X modelů – a komu ne, ten taky. A to je na tom pěkný. 🙂 Ale je pravda, že pro tu zářivou mě tenkrát přesvědčoval i přítel, abych byla vidět.
  Tak jako tak, Kostky jsou super. Sama jsem o Tource uvažovala.
  Tať ať ti to jezdí!

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 19.07.2020

  Haha, ten chybí proto, že si nechci přiznat, že to dělám, protože je to otravný. 😀 Ale dělám to… a pak se vztekám, když mi cyklisti dělají to samé. 😀

  Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz