Posila marketingu – Adam Jurák

Adam Jurák

Adam se narodil ve Valašském Meziříčí a vyrůstal v Rožnově pod Radhoštěm na Valašsku. Po úspěšné maturitě na osmiletém gymnáziu v Rožnově začal studovat Fakultu informačních technologií na VUT v Brně, na které získal titul bakalář. Informatika však Adamovy sny nenaplnila a mnohem více ho začal zajímat marketing, kvůli kterému si odešel rozšířit obzory na Fakultu podnikatelskou VUT, kde vystudoval navazující magisterský obor Řízení a ekonomika podniku zakončený inženýrským titulem. Prakticky ihned po státnicích naskočil do plného pracovního procesu a začal působit ve SportObchod.cz na pozici marketingového specialisty.

Od mala se Adam zajímal o sport a vše, co bylo spojeno s počítači a komunikačními technologiemi. Během studia si přivydělával hlavně tvorbou a správou webových stránek. Poslední rok na VŠ pracoval ve SportObchodu jako asistent produktového manažera v sekci raketových sportů.

Již v útlém věku byl rodiči veden ke sportu a také se stal jeho velkým fanouškem. Dříve se aktivně věnoval házené, fotbalu, přespolnímu běhu, běhu na lyžích a biatlonu. Později začal ve volném čase hrát tenis a ricochet, v Brně se dostal ke squashi a hlavně badmintonu, kterému se v současnosti věnuje nejvíce i díky SportObchodu.

Během osmi let, které strávil na rožnovském gymnáziu, tancoval ve valašském folklórním souboru, díky němuž si našel mnoho kamarádů na Jižní Moravě, v okolí Rakvic a Břeclavi. Každé léto jezdí s organizací YMCA Brno – klub Rakvice na dětský tábor jako vedoucí a věnuje se dalším mimotáborovým aktivitám pořádaných rakvickým klubem YMCA.

V současnosti mezi jeho záliby patří již zmíněný aktivní (raketové sporty, horské kolo) či pasivní sport (tenis, cyklistika, golf, fotbal, hokej a všechny větší akce v tv), turistika (nejvíc prolezlé má slovenské hory), hudba (oblíbené rádio: brněnské FREEčko), seriály (Dexter, Lost, IT Crowd, The Big Bang Theory, …), film (komedie, mystery, dokumenty) a fotografování, na které mu však v poslední době příliš času nezbývá.

Životem ho asi nejvíce provází heslo: „Chybama se člověk učí.“ – nebo by aspoň měl 🙂

Adam Jurák

31. 8. 2010, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz