Chcete být letos o Vánocích in? Zapomeňte na nudné dárky

Štědrovečerní večeře právě skončila, zazvonil zvoneček a celá rodina jde rozbalovat dárky. Přejete si, aby vámi obdarovaný člověk byl opravdu nadšený? Tak se při vybírání dárku trochu odvažte.

Buďme otevření – nikdo nerad dostává ryze praktické dárky. Každý z nás raději dostane něco alespoň maličko bláznivého, neobyčejného nebo třeba jen hezkého. Pokuste se proto letos při předvánočních nákupech zapomenout na ponožky a sprchové gely.

„Měkké“ dárky nebrat

Právě tyto evergreeny se pravidelně objevují pod českými vánočními stromky, a to i přes to, že se těší mimořádně nízké popularitě. „Když dostanu zabalený dárek, vždycky ho nejdřív pořádně prohmatám,“ říká osmiletý Petr. „Když je měkký, tak mě nezajímá. Oblečení je nuda“

Ačkoli naprostá většina lidí později vezme oblečení jako dárek na milost, málokdy patří, pokud se tedy nejedná o nějaký vysněný módní skvost, k nejoblíbenějším nálezům pod stromečkem. Pakliže tedy nemůžete svou dceru obdarovat právě taškou od Gucciho, raději popřemýšlejte o něčem záživnějším.

Nejnudnější dárky, které můžete pod stromečkem najít:

  1. Ponožky a spodní prádlo
  2. Sprchový gel
  3. Peníze v obálce
  4. Souprava na holení
  5. Balíček kávy

Jaký by měl tedy být ideální vánoční dárek pro vaše blízké? Měl by být originální, odpovídat zájmům a zálibám obdarovaného a měl by dlouho vydržet. A v naprosto ideálním případě by ho měl pobavit, potěšit a být alespoň malinko praktický.

Docela dobrou alternativou ke klasickým dárkům se v poslední době stávají zážitkové dárky. Pokud nevíte, čím obdarovat otce, můžete jej nechat uvařit si vlastní pivo. Tatínek se nejen do detailů seznámí s technologií přípravy tohoto zlatavého moku, ale ještě dostane suroviny k výrobě dalších deseti litrů tekutého chleba.

Má-li někdo ve vaší rodině hvězdné ambice, můžete mu pomoci zahájit jeho kariéru rozhlasové hvězdy. Vyzkouší si všechny důležité pozice a ještě dostane záznam svého výkonu na CD.

markeťák a datař | web

Mám rád hory a přírodu. Dřív jsem po horách chodil, teď v nich běhám.

Jsem markeťák a SportObchodem žiju od roku 2009..

18. 11. 2010, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz