Běželi jsme Vokolo Priglu

Břehy Brněnské přehrady zaplavily více než dvě tisícovky běžců. Do pelotonu závodu Vokolo Priglu jsme propašovali také náš tým a favoritům šlapal na paty. Na bednu to nakonec nedopadlo, byla to pořádná dřina, avšak závod nabízející nádherná panoramata jsme si užili dosyta.

Kdo to vlastně vymyslel?

Náš kápo Pepa Mech si pro nás připravil opravdovou lahůdku. Přihlásil nás na 14,1 kilometrů dlouhý běžecký závod kolem Brněnské přehrady s názvem Vokolo Priglu 2017. Navíc slíbil, že to bude zábava. Běh a zábava? No uvidíme…

Jelikož v našem týmu máme spíše týmové sportovce a cyklisty, bylo poměrně složité tým sestavit. Po dlouhém přemlouvání a lehkém nátlaku jsme se nakonec domluvili na poměrně netradiční sestavě: majitel, vedoucí prodejny, vedoucí příjmu a markeťák. Tedy dokonalý mix zkušeností a dravého mládí.

Tým Sportobchod.cz

Tým SportObchod.cz

Tvrdá příprava

I když všichni v rámci možností pravidelně sportujeme, delší běžeckou minulost nemá nikdo z nás. Proto jsme se snažili vzájemně motivovat k pravidelným tréninkům. Příprava na tak dlouhý závod by se totiž neměla podcenit.

Začali jsme tedy 2×–3× týdně společně běhat, o víkendu navíc každý individuálně. Tréninkový proces netrval dlouho a závod je tu.

V sobotu 8. října 2017 ráno jsme se potkali na břehu Brněnské přehrady asi hodinku před závodem. Naším cílem bylo dostat se zdárně do cíle pokud možno živí a zdraví. Střízlivý odhad naší formy napovídal, že bychom mohli za ideálních podmínek atakovat čas 1 hodina a 20 minut.

Mapa trati závodu

Mapa trati závodu

Jdeme na to

Jako účastníci týmové kategorie jsme měli tu výhodu, že jsme startovali v přední části závodu hned za těmi nejrychlejšími běžci. Už je to tady, elita a skupina A už běží a my se pomalu posouváme ke startovní čáře.

Je odstartováno a vedoucí příjmu Franta nám hned od začátku dává najevo, že má skvělou formu. My ho zdatně stíháme a snažíme se jeho rychlost marně korigovat. První tři kilometry zvládáme asi za 16 minut, což je vysoce nad plán.

Poté však přichází první stoupání a tempo letí dolů. První kopec nám napověděl, že opravdu nepůjde o rovinatý závod. Vlastně se jedná o nepravidelnou sinusoidu s menšími i většími kopečky od začátku do cíle. Původní plán držet se pospolu nám kazí Franta, který se neustále běží minimálně 50 metrů před námi.

Přichází krize

Do desátého kilometru jde všechno bez problémů a vypadá to dokonce na atak času 1:15. Poslední čtyři kilometry jsou však utrpení. Pár metrů před cílem na nás čeká uprchlík Franta a dobíháme společně do cíle v čase 1:17:51.

I za ten jsme však rádi, jelikož cíl jsme splnili. Ve výsledkové listině to stačí na umístění zhruba v polovině startovního pole čítajícího 2100 běžců, což na dvouměsíční trénink není špatné.

Zasloužené medaile

Zasloužené medaile

Tedy Jirka Homoláč, který vyhrál s časem 43:52, by se tomu asi pousmál. My jsme si však užili nádherný závod a sáhli jsme si při tom na dno svých sil. Pořadatelé i dobrovolníci odvedli skvělou práci, navíc i fanoušci byli úžasní. Uvidíme se příští rok na startu i s vámi?

A jedeme dál…

Jak nás odborníci na koupelny poslali do sprch
Urvali jsme dračí lodě na Priglu

11. 10. 2017, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz