Celý den jsem protestoval

Ne, nebyl jsem sportovně házet vejci na živý terč na demonstraci. Strávil jsem celý den testováním sportovního vybavení na Inline Megatestu na brněnském výstavišti. A skvěle jsem se téměř s tisícovkou dalších návštěvníků bavil.

Jak mi to mohlo uniknout?

V sobotu 16. dubna byl v Brně na výstavišti osmý ročník největšího testu inline kolečkových bruslí u nás. Šel jsem poprvé a lituji, že mě předešlé ročníky minuly. Kde jinde máte šanci celý den úplně zdarma zkoušet libovolné brusle z aktuální nabídky?

Jezdilo se v celém pavilon B, hezky pod střechou a se skvělým povrchem. Prohánět se volně po celé hale na bruslích byl neskutečný zážitek. Vstup ani půjčení nic nestojí a můžete řádit na modelech, které si kvůli ceně možná nekoupíte, ale aspoň už víte, jaké je v nich svezení.

Inline Megatest 2016

Více než 400 párů bruslí K2, Powerslide, Rollerblade, Tempish a Fila nebylo v mých silách vyzkoušet. Vybíral jsem si chuťovky, které mi padly do oka a na kterých jsem nikdy nestál. Vítězily extrémní, zajímavé a výjimečné kousky. Nepustil jsem se snad jedině do agresivních modelů, na které už nezbyl čas.

SuperSporťák testuje na Inline Megatestu 2016

Rychlíci na stovkách

Projel jsem třeba K2 Vo2 100 X Pro, které jsou jiné tím, že mají přední dvě kolečka 90mm a zadní 100mm. Trochu nezvyklý pocit, mít chodidlo mírně skloněné a už předem sportovně našlápnuté. Brusle jsou tak zároveň rychlé i slušně ovladatelné.

K2 Vo2 100 X Pro

Radikální byly K2 Radical 100 s pocitově nižší a měkčí botičkou. Tenhle pohledný rychlík za desítku vás na svých stovkových kolečkách vezme na hezky svižnou jízdu, ale chce po vás už trochu zkušeností.

K2 Radical 100

Z pohledu rychlosti a stále dobré ovladatelnosti mě zaujaly „triskates“ – brusle netradičně jen se třemi kolečky. Kolečka v Powerslide Vi Fothon II dokonce při jízdě svítí. Díky 110mm průměru jsou hodně rychlé, ale tři kolečka jsou v brusli kratší, takže máte těžiště výtečně pod kontrolou. Na takových si se zkušenostmi můžete dovolit parádičky i ve vyšší rychlosti.

triskate od Powerslide

Dlouho jsem chtěl zkusit nordic bruslení. Něco jako běžecké lyžování na kolečkových bruslích, kdy vám velká kola odpustí i nerovnosti. S Powerslide Nordic XC Skeleton to na slalom není, ale třeba po lesní cestě by to byla fantastická vyjížďka.

Powerslide Nordic XC Skeleton

Celý den pro mě byl jako velký sportovní sen, sakramentsky výživný a koncentrovaný.

Přesedlání na větší kola

Letos se Inline Megatest mimo brusle rozrostl o testování koloběžek, na kterých jsme brázdili ochoz v prvním patře. Těch 50 kolobek Kostka a Yedoo se za celý den nezastavilo. Kostku jsem kdysi měl a dobře ji mám naježděnou, i tak jsem ale všechny modely aspoň krátce projel.

Koloběžky Kostka

Lákadlem a velmi příjemným překvapením pro mě byla zbrusu nová kolekce koloběžek Yedoo s hliníkovým rámem, představená nedávno na veletrhu FOR BIKES. K vyzkoušení byly všechny: Friday s oběma 16palcovými koly, Rodstr s koly 20 a 16 palců, Dragstr na dvou dvacetipalcových kolech, Trex s předním 26 a zadním 20palcovým kolem a závodní Wolfer na kolech 28 a 20 palců.

Nová kolekce koloběžek Yedoo

Srovnání s předchozí generací kolobek Yedoo nesnesou, je to obrovský skok kupředu. Každá má něco do sebe. Nový hliníkový rám je tuhý, kolobky perfektně vedou a drží stopu. Hlavně mají podstatně nižší stupátko a výrazně nižší hmotnost. Opravdu chválím, náramně jsem si je užil a těším se na delší testování.

Sport z ptačí perspektivy

Inline Megatest byla skvělá příležitost pro sportovně založené rodiny s dětmi, páry i jednotlivce. Brusle byly ve všech možných velikostech, jezdili velcí i malí.  Den utekl rychle, že po slunci zbyla jen šmouha na nebi.

Kdo chtěl, tomu byli k dispozici instruktoři, kteří předvedli, poradili, vysvětlili a naučili. Ochotně brali do parády celé skupinky dětí a učili je prvním skluzům a stabilitě. A jak to vypadá na opačném pólu dovedností, jsem s davem přihlížel při vystoupení mistrů ve freestyle show.

Cyklosedačky Hamax

Pro prcky, co se na kolečkách neudrží, jste si otestovali celou nabídku cyklosedaček od Hamaxu nebo sportovní kočárky a další příslušenství od Thule. Řáděním unavené děti si užívaly v dětských koutcích a na plochu se vracely s pomalovanými obličeji zas plné energie.

Josef Zimovčák a jeho velocipéd

Kdo si troufl, vyzkoušel s Josefem Zimovčákem jízdu na jeho velocipédu, na kterém zdolal Tour de France. Já se na velkém originálu sám neudržel, ale svezení na menší kopii byl další nevšední zážitek.

Přípravy a průběh Inline Megatestu mým okem akční kamery.

21. 4. 2016, autor:

Komentáře

 • Franta, přidáno 26.05.2016

  Bude letos ještě nějaké velké testování? Zvažuji koupit brusle a taková akce by mi moc pomohla vyzkoušet možnosti bruslí. Jezdil jsem fitness K2 80mm a co vím, že chci větší kolečka

  Odpovědět

  • Petr Boháč, přidáno 26.05.2016

   Dobrý den, máme pro vás dobrou zprávu, další testování bude. Chystáme ho na 25. června na stezce U Trabanta. Pro bližší informace prosím sledujte naše FB stránky, brzy přidáme další podrobnosti. Hezký den 🙂

   Odpovědět

 • Bohuslav, přidáno 15.06.2016

  Dobrý den,
  loni jste měli k testování vypracovanou hezkou tabulku s kompletními výsledky všech testovaných bruslí. Letos ji nějak nemůžu najít. Nebyla by někde k nahlédnutí?
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz