Chimpanzee – energie s chytrostí opice

Se značkou Chimpanzee jsem se poprvé setkala už poměrně dávno. Tehdy mě v obchodě se zdravou výživou zaujal zábavný obal s hlavou šimpanze. Od té doby uplynula řada let a já už se namísto hezkého obalu dívám převážně na složení. A právě díky složení jsou výživové doplňky Chimpanzee naprosto unikátní.

Nechtěli se opičit

Milan Jurka, Josef Toufar a Ondřej Veselý – říkají si Monkey Brothers, a tímto projektem v roce 2008 vyplnili prázdné místo na českém trhu. Tomu chyběla kvalitní přírodní strava bez éček a konzervantů, která by aktivním sportovcům dodávala potřebnou energii.

Bývalý snowboardista a trenér freestylových disciplín Josef Toufar a jeho společník Milan Jurka zpočátku vyráběli tyčinky jen pro sebe a své okolí. Oba přiznávají, že skloubit dokonalé složení s výbornou chutí a vytvořit výsledný produkt, který by pomáhal při déletrvající fyzické aktivitě, bylo náročné. Ale díky cílevědomosti se jim nakonec podařilo vytvořit čistě přírodní energii do kapsy.

Za vším stojí rýžový sirup, který je doplňován sójovými boby, ovesnými vločkami či sušeným ovocem. Opičí Bratři se rozhodli nepoužívat žádné suroviny živočišného původu, dokonce ani prasečí kolagen. A díky tomu jsou tyčinky, gely, želé bonbony a iontové nápoje výhradně vegetariánské a veganské.

Skutečná podpora při sportu

Pro mě je důležitý pocit. A když už třetí hodinu sedíte na kole, máte v nohou dlouhé kilometry běhu, drápete se někam na horu či zdoláváte nějaký jiný fyzicky náročný limit, jednoduše potřebujete účinnou pomoc. A tu jsem zatím díky Chimpanzee dostala. Nepřeháním!

Už při nejednom závodu mi tyto doplňky zachránily život a tuhle chytrou opici beru jako nejlepšího parťáka i do všech budoucích fyzicky náročných aktivit. A to vůbec nemluvím o výborné chuti.

Chimpanzee ionťák – největší překvapení

Kolem iontových nápojů jsem dlouho jenom procházela. Přitom jsou na pultech posiloven v první řadě. Jenže složení není příliš komplexní a je plné cukrů. Takže vyhrála voda. Ale co pít, když je potřeba něco víc? Když je zátěž vysoká a nebo trvá pár hodin?

Nápoje Chimpanzee Gunpowder Energy přináší dokonale fungující palivo díky obsahu potřebných vitamínů a minerálních látek, které z těla odchází spolu s potem.

Jeden sáček mi bohatě posloužil na půlmaratony i na delší náročné jízdy na kole. A překvapil mě rychlý nástup energie, který se dostavil už po prvních minutách. Což ocení zkušení sportovci, ale i ti méně zkušení, kteří si neumí v závodu správně načasovat čas, kdy mají tekutiny doplnit. A já je navíc vyzkoušela i v nepříliš komfortních podmínkách.

Sáček s obsahem 31 g je určený pro přípravu 375 ml izotonického nápoje a 500 ml hypotonického nápoje, ale když po ruce nemáte dostatek vody, je možné si obsah sáčku po malých částech sypat rovnou na jazyk. To samozřejmě příliš nedoporučuji, ale mám vyzkoušeno, že se u toho člověk nezakucká a v největší nouzi si takhle může poradit.

Chci ionťák Chimpanzee »

Tatrankám odzvonilo

Energie sbalená na cesty možná, ale nezdravá energie sbalená na cesty určitě. Tím nechci říct, že když sníte jednou za čas tatranku, tak vám to ublíží.

Ale pokud jste sportovec, lezete někde po horách a potřebujete dodat skutečnou dlouhotrvající energii, raději sáhněte po Chimpanzee Energy Bar. V ní totiž najdete polysacharidy, které energii uvolňují postupně. A jako bonus oříšky, které dodají tělu zdravé tuky a minerální látky. Navíc je tyčinka veganská.

Chci tyčinku Chimpanzee »

Nejčastěji skloňovaný protein

Kdybych chtěla spočítat všechny proteinové tyčinky na světě, dost možná bych se ani nedopočítala. Jakoby se s nimi od jisté doby roztrhl pytel. Na druhou stranu si člověk alespoň může vybrat to nejlepší pro sebe.

Z vlastní zkušenosti vím, že složení proteinové tyčinky je základ. Protože za hezkým obalem a skvělou chutí se může skrývat pozdější žaludeční problém, nafouklé břicho a pocit těžkosti. A to mi jako dobrá odměna za trénink nepřijde.

Tyčinku jsem poprvé vyzkoušela po sesednutí z kola, kterému předcházel ještě dlouhý běh. S naprostou upřímností říkám, že jsem se začala z plna hrdla smát. Měla jsem mravenčení po celém těle. Něco tak strašně dobrého jsem po tréninku ještě neměla. Vůbec to nebyla ta klasická chuť proteinové tyčinky. Tohle byl prostě zážitek, jehož chuť mi zůstala na jazyku ještě hodně dlouho.

Díky 100% rostlinnému složení jsem se cítila moc dobře, bez zbytečného zatížení žaludku. Takhle si rozhodně představuji kvalitní odměnu za trénink a podporu při růstu svalů.

To nejlepší na konec

Nemusím chodit hluboko do paměti. Před pár dny mi energetický gel Chimpanzee Energy Gel doslova vybojoval 4. místo a zachránil život při trailových závodech. Z tréninků jsem měla gely vyzkoušené a věděla jsem, jaký si s sebou do závodů beru poklad. Ale že ho budu až tak potřebovat, to jsem si nemyslela.

Do závodu jsem nešla s nejlepší kondicí, takže hodiny tréninků jako by se vypařily. V půlce závodu jsem to chtěla dokonce vzdát, ale nakonec jsem se kousla. Zuby jsem odtrhla kousek balení a po pár metrech už jsem se cítila o poznání lépe díky báječné vstřebatelnosti.

Rozhodně na tom měl podíl i BIO agávový sirup, jehož hlavní předností je nízký glykemický index. Takže mi přestala kolísat hladina cukru a můj výkon opět začal nabírat na síle. Je fajn se po užívání gelu napít, ale není to podmínka.

Chci gel Chimpanzee »

Jeďte na čistotu, buďte natural

Suroviny v přírodní formě, bez umělých barviv a konzervantů. To všechno v sobě ukrývá gel se smějící se opicí. A já myslím, že je to přímo opičí král se kterým rozhodně nejdu do závodu naposledy.

Další povídání Sporťačky Denisy…

Under Armour – od amerického fotbalu k jehle a niti
Endurance: Jak jsem se stala nejšťastnější holkou na světě

10. 7. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz