Číhněte jestřábím okem na TOP tenisové rakety Head

Nevíte jistě, která z raket si nejlépe sedne s vaším stylem? Nechte se unášet na vlnách řádků a poznejte nejlepší tenisové rakety Head do posledního detailu.

Vyberte si jen to nejlepší z TOP řad tenisových raket od Headu. Jen v dokonale symbiotickém vztahu si s raketou dosmečujete pro úspěchy.

Head Speed pro rychlý tenis

Aktuálně nejprodávanější řada z TOUR raket je Head Speed. Výjimečná zbraň pro útočící hráče od základní čáry dokáže zrychlit hru a zahnat soupeře do úzkých.

Velkou zásluhu na výsadním postavení raket Speed má i Novak Djoković, který se bude snažit vrátit na tenisový trůn s raketou Head Graphene Touch Speed PRO. Právě Noleho Speed PRO se chlubí vyplétacím vzorem 18/20, čímž dostanete větší kontrolu nad údery.

S raketou Head Speed řádí Novak Djoković

S raketou Head Speed řádí Novak Djoković

Ještě oblíbenější je však raketa Speed MP. Tato tenisová raketa není tak úzce vyprofilovaná a její větší univerzálnost svědčí většímu počtu hráčů, kteří mají rádi rychlou hru.

Novinkami mezi řadou raket Head Speed jsou modely Speed LITE a S. Jejich širší rám vám přináší větší komfort při hře, proto se doporučují především náročnějším rekreačním hráčům.

Head Instinct pro usnadnění hry

Čeští tenisté pak mají nejblíže k raketám Head Instinct. Už několik let s nimi totiž hraje česká jednička Tomáš Berdych. Berdych, ale třeba i Maria Sharapova aktuálně nastupují na kurty s tenisovou raketou Head Graphene Touch Instinct MP.

Tváří raket Head Instinct je Tomáš Berdych

Tváří raket Head Instinct je Tomáš Berdych

Právě Berdychův Instinct MP s hmotností 300 gramů konkuruje v oblíbenosti u tenistů modelu Speed MP.

Zatímco Speed je vhodný pro opravdu rychlou hru, rakety Instinct se vyznačují lepší hratelností a ovladatelností. Proto není divu, když s raketou Instinct uvidíte jak profíka, tak rekreačního hráče.

Head Radical pro tenisty s velkým akčním rádiusem

Řada Head Radical patří mezi nejoblíbenější tenisové rakety. Nepřišli jste o ni ani s příchodem technologie Graphene Touch, která tlumí nárazy a neunavuje vaši ruku. Stále můžete po řadě Radical kdykoli hodit očko.

Rakety Radical jsou tolik oblíbené pro jejich univerzálnost. Pokud si užíváte veškeré aspekty hry a dáváte přednost celodvorcovému tenisu, padnete si do oka.

S raketou Head Radical nastoupil na Australian Open Diego Schwartzman

S raketou Head Radical nastoupil na Australian Open Diego Schwartzman

Nejlepší rovnováhu síly, kontroly a rotace najdete v raketách s hmotností od 260 do 310 gramů. Všechny rakety mají profilovaný rám a dynamický vzor výpletu 16/19. Záleží jen na vás, která z raket ve vašich dlaních najde nový domov.

Řada Head Radical se do myslí fanoušků po celém světě dostala především díky Andymu Murraymu a jeho raketě Head Graphene Touch Radical PRO.

Head Extreme pro rotaci do úderů

Občas se zapomíná na řadu raket Head Extreme. Přitom neprávem. Pro hráče vyžívající se ve spinování úderů těžko existuje lepší volba.

Osvědčenou klasikou je opět model MP, nicméně za zkoušku stojí i nová varianta modelu S. Jeho nižší hmotnost 280 gramů je příjemnější na ovládání, a pokud nehrajete profi turnaje, bohatě vám vystačí.

S raketou Head Graphene Touch Extreme MP udává rotaci míčkům například Richard Gasquet.

Head Prestige pro precizní profíky

Něco málo už musíte umět. Pokud míčky trefujete čistě, sáhněte po Head Prestige. Začátečníci s ní mohou mít problémy, ale pokročilým rekreačním a závodním hráčům rozzáří oči.

Vlastnosti rakety navíc můžete ovlivnit výběrem rakety s odlišným vyplétacím vzorem. Rakety Pro a S mají vzor 16/19, legendární MP a novinka TOUR se pyšní vzorem 18/20, což umožní ještě víc kontroly.

Marin Cilić nastupuje s raketou Head Prestige

Marin Cilić nastupuje s raketou Head Prestige

Řada Head Prestige se navíc pyšní modelem MID, který jako jediný z raket Head dostal do vínku velikost hlavy 600 cm2.

Hlavní tváří řady tenisových raket je Chorvat Marin Cilić s raketou Head Graphene Touch Prestige MID.

Head MxG pro technologické inovátory

Poslední řadu TOP závodních raket od Headu tvoří řada Head MxG. Modely raket najdete s použitím nejnovější technologie MxG, kdy se sloučí grafit a magnesium.

Raketa vám nabídne unikátní magnesiové přemostění pro volný pohyb hlavních strun. Dostane se vám tak většího sweetspotu a následkem toho i větší síly úderů.

Raketu Head MxG otestoval Gerald Melzer

Raketu Head MxG otestoval Gerald Melzer

Motto technologie zní: „Síla pod kontrolou“.

Výhodou řady MxG je, že si vyberete jako závodní hráč, tak jako zkušenější hobby tenista. Pro profíky je vhodná raketa MxG1, hobíci ocení spíše MxG7.

Shrnutí TOP řad tenisových raket Head – doporučení

Řada raket Head Silná stránka
Head Speed Pro útočné hráče od základní čáry Chci Speed »
Head Instinct Kombinace útoku a ovladatelnosti Chci Instinct »
Head Radical Pro univerzální hráče Chci Radical »
Head Extreme Spin Chci Extreme »
Head Prestige Kontrola a cit Chci Prestige »
Head MxG Síla pod kontrolou Chci MxG »

Další servis pro tenisty

Urvěte pro sebe výhodu s řadami tenisových raket Wilson | Porovnání modelových řad raket Wilson
Porovnejte tenisové rakety Babolat a začněte ničit soupeře | Porovnání modelových řad raket Babolat
Opřete se do tréninku s limitovanou tenisovou edicí od Wilsonu | Limitovaná Black Edition

24. 5. 2018, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz