In-line megatest 2009

Podívejte se na nový inline megatest 2010.

Ve čtvrtek 30. dubna se uskutečnilo v Třebíči na našem blogu avizované a dlouho připravované testování in-line bruslí. Toto malebné městečko s bohatou historií zalitou v kamenech židovského města, se spoustou kulturních památek, zapsaného do seznamu UNESCO, se spoustou vinárniček, kaváren a hospod nás přivítalo atmosférou zvolna plynoucího času a jarní pohodou, která slibovala prožití sice pracovně náročného, ale přesto velmi příjemného dne v tomhle nevšedním městě. Akci, která se skládala ze dvou částí podle různých míst konání, spolu s námi pořádal třebíčský in-line klub, který sdružuje členy všech výkonnostních kategorií, ale spíše na rekreační úrovni. První část proběhla v uzavřeném kruhu 12-ti členů in-line klubu a garanta naší in-line sekce Zdeňka Pokorného na dopravním hřišti se zcela novou pokrývkou asfaltu a nabídlo pro naše testování opravdu vynikající podmínky. Testovalo se celkem 30 typů kolečkových bruslí, včetně kompletní kolekce značky Powerslide, se kterou přijel jejich testovací jezdec Tomáš Ptáčník, který patří k předním speed inlinistům v ČR.

Prohlédněte si více fotek »

Druhá část testování probíhala na třebíčské cyklo a in-line stezce pro veřejnost, která vede podél řeky Jihlavy. Každý, kdo se tam ten den proháněl na bruslích, se mohl do testování zapojit. Nakonec tak učinilo 35 osob, z nichž, jak jsme u dotazníků s potěšením zjistili, bylo i pár aktivních hokejistů. Úspěch celé akce a naši dobrou náladu nenarušila ani strašná průtrž mračen, která naštěstí přišla až na úplném konci při balení. Cestou zpátky jsme se rozhodli shrnout celý test a usušit promočené šaty v „postřižinském“ pivovaru v Dalešicích, kde měli pivo jako křen :-) Speciální poděkování za aktivní účast na této zcela unikátní akci, kterou u konkurence nenajdete, patří našim partnerům a dodavatelům značek Powerslide, Tempish a Roces.

Hodnocení testu

Hodnocení jednotlivých bruslí vyplňoval každý tester ihned po odjeté jízdě do připravených hodnotících dotazníků. Brusle se hodnotily vždy ve 4 kategoriích – pohodlí botičky, komfort zapínání, jízdní vlastnosti a celkový dojem. Celkem jsme získali 126 vyplněných dotazníků, které bylo třeba pečlivě vyhodnotit. Výsledky jsme s ohledem na odlišné potřeby skupin bruslařů a bruslařek rozdělili do 6 skupin. Zároveň jsme se rozhodli i ocenit brusle, které mimořádně dobře uspěly z pohledu poměru užitné hodnoty (dle testovaných výsledků) a ceny. Textové komentáře od testerů a slovní hodnocení vybraných bruslí garantem inline sekce jsme umístili přímo do popisku bruslí. Absolutní pořadí

  1. Rollerblade Crossfire 360
  2. Rollerblade Activa 360
  3. Rollerblade Spark Pro

Jak vidno, test jednoznačně ovládly brusle značky RollerBlade. Účastníci testu oceňovali především pohodlí brusle, promyšlený a jednoduchý systém utahování a v neposlední řadě atraktivní design. Dojmy z jednotlivých bruslí přímo od testerů a garanta sekce doplníme přímo do jejich popisků.

Absolutní pořadí podle poměru cena/výkon »

Absolutní pořadí podle poměru cena/výkon V absolutním pořadí dominoval především brusle vyšší cenové kategorie, které reálně nabízejí vyšší komfort a pohodlí. Nicméně pokud se výsledky přepočetly cenou, vznikla další skupina vítězů – podle poměru ceny a užitné hodnoty. Domníváme se, že i toto pořadí je zajímavé pro každého, kdo hledá kvalitní brusle za rozumnou cenu.

  1. Powerslide Phuzion 2 Urban
  2. Roller Derby G900 Pink
  3. Powerslide Athletic LTD

Pouze v týdnu 25.-31.5. nabízíme vítěze testu v pořadí cena/výkon za neskutečné ceny!

Prohlédněte si video z testování

Absolutní pořadí podle poměru cena/výkon »

18. 5. 2009, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz