Inline Megatest 2010

Ve středu 28. dubna se uskutečnilo dlouho připravované testování in-line bruslí. Podle vašich ohlasů se loňský in-line megatest líbil, proto jsme se tento test kolečkových bruslí rozhodli zopakovat i letos. Mnoho věcí jsme se snažili udělat lépe a hodnocení produktů ještě více zdokonalit a zpřesnit. Testování se také zúčastnilo více jezdců, čímž jsme dosáhli vyšší objektivnosti.

Prohlédněte si video z testování
Testování proběhlo v malebném prostředí Vysočiny, konkrétně v Třebíči, kde se na organizaci opět podílel i místní in-line klub sdružující bruslaře všech výkonnostních kategorií. Ideální zázemí a odpovídající povrch jsme nalezli na třebíčském hokejbalovém hřišti Na Polance. K dispozici ovšem byla i klasická in-line stezka, která se nachází v těsné blízkosti hřiště.

Testu se zúčastnila skupina patnácti členů klubu v čele s garantem naší in-line sekce Zdeňkem Pokorným, do testování se však postupně zapojili i ostatní bruslaři z Třebíče. Nakonec tak učinilo 47 osob, z nichž velkou část tvořily i maminky s dětmi. Hřiště a okolí nabídlo pro naše testování opravdu vynikající podmínky a nechyběla ani hudební kulisa. Testovali jsme celkem 36 párů bruslí včetně kompletní kolekce značky Powerslide, se kterou přijel osobně Tomáš Ptáčník patřící mezi nejlepší in-line bruslaře v ČR.

Fotky in-line test

Prohlédněte si fotky

Hodnocení testu

Hodnocení jednotlivých bruslí vyplňoval každý jezdec ihned po odjeté jízdě do připravených dotazníků. Brusle se hodnotily ve čtyřech kategoriích – pohodlí botičky, komfort zapínání, jízdní vlastnosti a celkový dojem. Celkem jsme získali 146 vyplněných dotazníků, které bylo třeba pečlivě vyhodnotit.
Výsledky jsme s ohledem na odlišné potřeby jednotlivých bruslařů rozdělili do šesti skupin. Zároveň jsme se rozhodli ocenit i brusle, které mimořádně dobře uspěly z pohledu poměru užitné hodnoty (dle testovaných výsledků) a ceny.

Textové komentáře od jezdců a hodnocení garanta in-line sekce jsme umístili přímo do popisků jednotlivých bruslí.


Absolutní pořadí

  1. Rollerblade Crossfire 90 MX
  2. Rollerblade Activa 90 MX
  3. Rollerblade Crossfire 360 Pro ´10

Jak loni, tak i letos, test jednoznačně ovládly brusle značky Rollerblade. Účastníci testu oceňovali především jejich komfort, skvělé jízdní vlastnosti a v neposlední řadě atraktivní design. Dojmy z jednotlivých bruslí přímo od testerů a garanta doplníme do jejich popisků. Navíc v týdnu od 19.5. do 25.5. budou vítězové jednotlivých kategorií pouze u nás za skvělé ceny!

Absolutní pořadí inline bruslí »

Pořadí podle poměru cena/výkon

V absolutním pořadí zvítězily brusle vyšší cenové kategorie, které reálně nabízejí vyšší komfort a pohodlí. Nicméně pokud se výsledky přepočetly cenou, vznikla další skupina vítězů – pořadí podle poměru ceny a užitné hodnoty. Domníváme se, že i toto pořadí je zajímavé pro každého, kdo hledá kvalitní brusle za rozumnou cenu.

  1. Tempish Temper TOP Lady
  2. Head H5 W
  3. Powerslide D3 Man LTD Edition

Pořadí podle poměru cena/výkon »

Objev roku

Titul „Objev roku“ získaly kolečkové brusle, které nebylo možno jednoznačně zařadit do žádné kategorie a svou konstrukcí, designem i velikostí koleček se zcela vymykaly. Brusle, které jsou určeny pro nový street styl pro bruslení ve městě velice zaujaly a mezi testovacími jezdci byl o jejich půjčení mimořádný zájem.

Rollerblade Fusion X3

Recenze garanta in-line sekce Zdeňka Pokorného:

„Streetové Fusion X3 mají ambici stát se letošním prodejním trhákem. A jak následná recenze potvrdí, zcela zaslouženě! Plusy: výborné jízdní vlastnosti, perfektně padnoucí bota, rychlá ložiska, cena a design. „

Přečtěte si jeho velkou recenci na webu kolečkáče.cz

Speciální poděkování za aktivní účast na tomto ojedinělém in-line megatestu, patří našim partnerům a dodavatelům značek Powerslide, Tempish, Rollerblade, Head, Roces, Fila a Roller Derby.

Kompletní výsledky in-line megatestu »

12. 5. 2010, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz