Jako o život na Kole pro život

Počasí na druhé letošní závody horských kol ze seriálu Kolo pro život v Hustopečích vyšlo jak na objednávku a Slunce hustě peklo. Zázemí, atmosféra i program na jedničku. Kdo čekal rovinatou trať, užil si překvapivě náročná stoupání i rychlé sjezdy.

Vybíralo se ze tří tratí s délkou 17, 30 a 50 kilometrů. S většinou týmu jsme vyrazili na třicetikilometrovou variantu, trénovanější kolega Zdeněk si střihnul celých padesát. Své trasy, závody a celodenní program měly samozřejmě i děti všech kategorií.

Kluci už se chystají. #koloprozivot #bike #bikes

A photo posted by SportObchod.cz (@sportobchod.cz) on

Jel jsem se hlavně projet a vyzkoušet si atmosféru závodů. Nehodlal jsem se zničit. Ať už to ale bylo počasím, výbornou náladou, či stravou, nějak mě to chytlo. Když to po prvních kilometrech od startu z náměstí jelo pořád skoro samo, v rámci možností jsem pustil kolu i nohám opratě. Ne vždy to ale ve skupinkách na místy úzkých stezkách šlo.

Tým SportObchod.cz jde na start #koloprozivot.

A photo posted by SportObchod.cz (@sportobchod.cz) on

Skoro kilometr převýšení na 30km trase by člověk v kraji vinohradů nečekal. Stoupání na rozhlednu v mandloňových sadech bylo extra výživné a ti otrlejší se na vrcholu odměnili originální mandlovicí.

Co si na okruhu vyšlapeš, to si taky sjedeš, takže protiváhou byly hezky dlouhé a svižné sjezdy. Další bonus jsou výhledy na Pálavu a průjezdy mezi vinicemi a mandloňovými sady.

Kousek za půlkou je v lese nastražená občerstvovací stanice, po táhlých sjezdech oko začne vyhlížet cíl. Ten přichází s pohledem na Pavlovské vrchy a průjezdem mezi lány kvetoucí řepky. Poslední finiš a je to za mnou. Čas 1:50:14 a na nejlepšího ztráta „pouhých“ 35 minut. Skóre ostatních si můžete prolustrovat ve výsledkové listině.

O časy a umístění mi nešlo. Důležitý byl prožitek a skvěle strávený sportovní den, od sluníčka spálený krk i vypálené rukávy na rukách i nohách. Za mě dobrý. Dost dobrý! A podle oficiální fotogalerie nejsem sám, kdo si to užil.

5. 5. 2016, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz