Vyběhněte si s Jěštědmanem na Ještěd

Běžte, jděte, plazte se, nebo lezte po čtyřech a dolů se klidně svezte koloběžkou. V sobotu 12. září 2015 v tom určitě nebudete sami. Startovní listina je už teď plná pohodářů a drtičů, kteří se ve 14 hodin vrhnou na 13km extrémní trať nebo 2km výstup a 6km sjezd.

Na vrcholu 3× denně

Ing. Jiří Mánek (75 let), přezdívaný Ještědman, je na vrcholu téměř 3krát denně. Za poslední kalendářní rok tam byl celkem 1054krát a za celý život 2414krát.

Tak neseďte doma a vyběhněte si tam alespoň jednou pod jeho dozorem.

ještěd man

Premiérový ročník Ještědmana odstartuje sám Ještědman a pak se k vám přidá na 13km trať.

„Nejdéle mi to trvalo 4 hodiny a 32 minut – to se mi zlomila protéza. A 14 dní po operaci jsem se sešroubovaný a s berlemi zase vybelhal na vrchol znovu.“

Kudy

Startuje se i končí v areálu skokanských můstků SKI Ještěd. Pohodáři se vyplazí na chatu Ještědka. U té vyfasují koloběžky a spustí se mírnou oklikou do cíle.

Drtiči to vezmou oklikou už od začátku. Při své cestě za přežitím neminou vrchol lanovky Černý Vrch, Pláně pod Ještědem ani Panský lom. Podívejte se na ochutnávku přírody z CHKO Lužické hory – zbytek až na místě.

Za kolik

Do konce srpna pořídíte startovné za 250 Kč. Od 1. září za 300 Kč a na místě za 350 Kč. Půjčení koloběžek a drobné občerstvení v průběhu závodu máte v ceně. Tak se přihlaste zavčas »

A co za to

Neopakovatelný zážitek vyhrávají všichni. První tři i něco hmotnějšího:

1. místo – zážitek dle výběru od Adrop.cz
2. místo – sportovní vybavení od SportObchod.cz
3. místo – sportovní vybavení od SportObchod.cz

Tak namazat pod kolenama a jdeme na to. Teda běžíme…

 

18. 8. 2015, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz