Zlaté Vánoce s kapitánem zlatých hokejistů

I v dnešní době masmédií zůstává kniha jedním z nejjistějších vánočních dárků. V oblasti sportu je hitem vánočního trhu nová biografie Roberta Reichela, tedy hokejisty, který v roli kapitána dovedl český tým k většině zlatých úspěchů.

Kapitán zlaté generaceKniha s podtitulem Kapitán zlaté generace vyšla v říjnu k příležitosti ukončení Reichelovy aktivní hokejové kariéry. Od začátku letošní sezony působí v rodném Litvínově už pouze jako trenér a manažer hokejového klubu.

Nejčastěji má hokejová veřejnost Reichelovo jméno zafixováno jako střelce samostatného nájezdu, který v semifinále olympijského turnaje v Naganu vyřadil Kanadu. Své fanoušky hokejista nenapíná dlouho a k tomuto zážitku se vrací hned v samotném úvodu.

Dále už autor 254 stránkové knihy Karel Knapp postupuje striktně chronologicky a nechává Roberta vyprávět o milnících jeho kariéry. Kromě vzpomínek je mu oporou i podrobný archiv Reichelovy manželky Karin z novinových výstřižků.

Přečtete si o jeho hokejových začátcích, angažmá v Německu i o tom, proč je mu tato země tak blízká či o rocích strávených v zámořské NHL. Největší prostor je však pochopitelně věnován zážitkům z reprezentace. Jako kapitán dovedl Reichel národní mužstvo k třem titulům mistra světa a již zmiňovanému zlatu z Nagana.

Narozdíl od mnoha jiných sportovních publikací nesází kniha pouze na záplavu fotografií proložených několika řádky textu. Reichelovo vyprávění je podrobné, formou přístupné i mladým čtenářům a odhaluje i fakta, která zatím v žádných rozhovorech nebyla zveřejněna. To vše doplněno o fotografie z archivu rodiny Reichelových a krátký statistický přehled vytváří ideální dárek pro malé i velké fanoušky hokeje.

„Před Vánocemi jsme o knihu zaznamenali velký zájem,“ říká zástupce největší české prodejny sportovní literatury Michal Slavík a doplňuje: „Volají nám rodiče a knihu objednávají pro své děti jako vánoční dárek. Zároveň se ale někteří přiznávají, že si jí chtějí přečíst i oni sami.“

Knihu Robert Reichel – Kapitán zlaté generace si můžete za 369 Kč objednat na stránce Marken.cz. Prodejna garantuje dodání do Štědrého dne u všech objednávek obdržených do neděle 19. prosince.

markeťák a datař | web

Mám rád hory a přírodu. Dřív jsem po horách chodil, teď v nich běhám.

Jsem markeťák a SportObchodem žiju od roku 2009..

8. 12. 2010, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz