Koloběžkáři mají za sebou prvních 10 etap Gira s odřenýma ušima

Tým koloběžkářů, kteří absolvují 100. ročník cyklistického Giro d’Italia v rámci projektu KICK ITALY 2017, si včera léčili ve volném dni rány po prvních devíti etapách. Ty potvrdily, že Giro je skutečně nejtěžším cyklistickým závodem.

Dnes už mají borci za sebou i etapu desátou a přesouvají se do Florencie.

8.etapa

Prvních devět dnů bylo opravdu těžkých. Brutální vedro na Sardinii, Sicílii i v okolí Gargana nám dalo zabrat. K tomu těžký protivítr a většina etap okolo 200 km. To vše znamenalo, že jsme na koloběžce denně strávili asi 15 hodin a v průměru spali hodně hluboko pod 5,“ říká Honza Vlášek, jeden z jezdců projektu.

6.etapa-68

Nejhorší byla sedmá etapa, kde jsme se museli vyhýbat dálnici a najeli tak ještě více než cyklisti. Okolo 230km. Sáhl jsem si na úplné dno. Hlava ani jezdecké srdce nefungovaly. Posledních 90 kilometrů jsem byl přesvědčený, že Giro vzdám,“ říká Vašek Liška a vzápětí dodává: „Další den jsem odmítl vstávat. Konec. Ale kluci mě přesvědčili, abych jel dál. No a nakonec jsem se překonal.

7.etapa

Na Sicílii je prověřilo těžké stoupání na Etnu. A také první brutální výjezd na apeninský Blockhaus: „Bylo to opravdu náročné, velkou část jsme šli pěšky. Na druhou stranu jsme na kopci zažili skutečně krásný západ slunce. Stálo to za to,“ okomentoval tento výstup Alpo Kuusisto, jediný zahraniční jezdec týmu.

Drsná 7. etapa:

 

Tým Kick Italy teď čeká královská apeninská etapa nebo dojezd na Pantaniho horu Oropa.

Více informací najdete na webu www.kickitaly2017.com nebo na Facebooku, kde na vás čeká hromada fotek a video z každé etapy.

Kam dál?

15. 5. 2017, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz