Kolobkonovinky z Megatestu 2019 – Bára na kolobce 20. díl

Ruku nahoru, kdo jste si nenechali ujít letošní Megatest bruslí a koloběžek!

Já se šprťácky hlásím – a pro ty, komu Megatest utekl, mám zprávy o koloběžkových novinkách. Že jste na Megatestu byli? Stejně si článek přečtěte a napište mi do komentářů, co zaujalo vás. 🙂

Jdeme na to!

Yedoo Frida & Fred: Koloběžka pro prcky i dospěláky

Když vidím děcko na neohrabané koloběžce, jako byla moje první Yedoo Four, říkám si: „Jak tohle umaká?“

Něco podobného asi napadlo i Yedoo, a tak přišli s lehkými malými koloběžkami. Jenže taková koloběžka stojí dost na to, aby se s ní jezdilo dva roky po dvorku. A tak přišla na svět kolobka Frida & Fred, která má ambice vozit děti i dospělé. Sudičky jí nadělily dvoje řídítka, aby byla vážně pro všechny.

Jako kolobku do města bych Fridu & Freda brala hned.

Jako kolobku do města bych Fridu & Freda brala hned.

Za mě je to super vozítko do města. Je mrštná a lehoučká: zvládne kličkování a nepronese se, když ji potřebujete naložit do emhádéčka. Brzy ji pro vás otestuju a dám vědět, jo?

Yedoo Steel: Alloy pro všechny!

Hliníkové fešandy z řady Yedoo Alloy si získaly spoustu z nás, ale co si budem: nepatří k nejlevnějším. Vyšší cena za lehounké designové koloběžky dává smysl, za vaši první koloběžku to ale může být kapánek moc. Proto Yedoo přišlo s novou řadou Steel, která by měla být v prodeji na podzim. Vychází z řady Alloy, ale bude ocelová, takže sice těžší, ale levnější. Co na tenhle nápad říkáte?

Zajímá vás víc o Yedoo Steel? Přečtěte si Bářinu recenzi na koloběžku Yedoo Steel S2620.

Kickbike Safari: 150 kiláků bez bolení zad?

Kickbike přidal k dobru koloběžku s pro tuhle značku typickými vlaštovkovitými řídítky, tentokrát ještě zahnutějšími. Velká treková koloběžka Kickbike Safari s předním 28palcovým kolem působí vedle koloběžek s rovnými řídítky jako z jiného světa, je ale připravená zvládnout pořádný výlet. Až prý na ní ujedete 100 kilometrů, poděkujete zahnutým řídítkům za to, že vás nebolí záda.

S vlaštovkovitými řidítky jste na kolobce víc narovnaní, a tak vás nechytí záda

S vlaštovkovitými řidítky jste na kolobce víc narovnaní, a tak vás nechytí záda

Už jste vlaštovkovitá řídítka vyzkoušeli? Co na ně říkáte?

Kostka fešákovatí

Koloběžky Kostka se pro letošní Megatest vybarvily – konečně se ukázaly ve fešáckých matných barvách. Pochlubily se taky detaily, jako je nový vzhled výpletu, loga na stupátku a laserovaný představec.

Co říkáte na švestkově modrou Kostku Tour?

Co říkáte na švestkově modrou Kostku Tour?

Že jsou to jen drobnosti? Podle mě by se na Kostkách nemusel změnit ani chlup, pořád jsou a budou prima kamarádské koloběžky: super pro začátečníky i ty, kdo už něco nadupali.

MAMIBIKE: Jede sama (když chcete)

„Pff, elektrokoloběžka!“ odfrknu si pokaždé, když na cyklostezce potkám kolobku poháněnou motorem. Většina těchhle strojů vypadá zmutovaně a nepřichází v úvahu, že by si na nich člověk sám zadupal.

Čekala jsem, že se budu podobně spatra dívat i na koloběžky MAMIBIKE, které se objevily na Megatestu. Jenže víte co? Jak jsem na jednu z nich stoupla, všechna kolobkářská nafoukanost mě přešla.

Elektrokoloběžky od MAMIBIKE mě dostaly.

Elektrokoloběžky od MAMIBIKE mě dostaly.

Tyhle koloběžky mají motor schovaný tak šikovně, že vůbec nevypadají jako mutantíci, příjemně drandí, a když chcete, nechají vás si pěkně dupnout sami. 30 kiláčků si na 19kilové koloběžce asi nedáte, ale když si budete chtít cestu do práce zpestřit, klidně můžete. Za mě palec nahoru!

Morxes: Drsoň a závoďák

Absolutní novinka Megatestu byly koloběžky Morxes, které se tu ukázaly poprvé. Další z českých značek poznáte na první pohled podle „žebrovaného“ rámu. A musím přiznat, že mě „morčata“ nadchla – zvlášť model Vendeta.

Morxes Vendeta vypadá jako okouzlující drsoňka, nemyslíte?

Morxes Vendeta vypadá jako okouzlující drsoňka, nemyslíte?

Vendetu přivezli ukázat v provedení, jaké jsem neviděla u žádné jiné značky: místo zářivé barvy odhaluje přirozenou barvu oceli, krásně vyniknou hlavně svařovaná místa.

Na mě to působí trochu steampunkově, co na vás?

Na mě to působí trochu steampunkově, co na vás?

Upoutala mě i Morxes Monza, lehounká závodní koloběžka. Váží jenom 7,7 kg, i když není z žádného lehounkého materiálu. Prý je to díky tenké stěně trubek rámu, která má jenom 1,2 mm.

Co zaujalo na Megatestu vás? A plánujete letos nějaký přírůstek do koloběžkové rodiny?

Trhněte si!

Kam dál?

Seriál Bára na kolobce
4 zážitky, za které Trexx nocuje v ložnici | Bára na kolobce 19. díl
20 hlášek, které koloběžkáře (ne)vytočí | Bára na kolobce 18. díl

Píšu a jezdím na koloběžce. A taky píšu o tom, jak jezdím na koloběžce.

V nohách mám už tisíc mil a v rukách tisíc stran textu. Tak se usaďte a začtěte se! 🙂

30. 4. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz