Mistrovství České republiky ve freestyle bruslení – 27.8.2011 Olomouc

Elegance akrobacie ve volném stylu, rychlostní slalom, skok vysoký…to vše na kolečkových bruslích. Celodenní show plnou napětí, neuvěřitelných triků na in-linech mezi kelímky a bohatý doprovodný program slibuje sportovní klub Freestyle skating klub, o. s. návštěvníkům Mistrovství ČR ve freestyle bruslení, které se koná v sobotu 27. srpna 2011 od 10 hodin na Letní scéně ve Smetanových sadech v Olomouci. Na akci zve i SportObchod.cz jako hlavní partner akce!

„Olomouc uvidí to nejlepší z in-line bruslení. Po roce je tu opět den, kdy nejlepší z nejlepších v republice předvedou, co se dá na kolečkových bruslích mezi kelímky jezdit,“ řekl organizátor mistrovství Petr Coufal. „Letos máme přislíbenou účast mistryně Evropy ve freestyle bruslení Lenky LENE Buchcárové, která v Česku tuto mladou disciplínu malého sportu aktivně propaguje. Soutěžit budou také mistři ČR z roku 2010 Ondřej Indrák a Barbora Hessová, kteří budou obhajovat loňský titul ve své kategorii. Pozvali jsme také soutěžící ze Slovenska.“ dodal jednatel pořádající organizace.

Oproti loňskému roku se bude soutěžit ve třech disciplínách. Bruslaři si letos kromě Freestyle slalomu a Speed slalomu, tradičních dvou disciplín, mohou navíc poměřit síly a umění ovládat brusle v disciplíně Free jump – skok vysoký.

Freestyle bruslení je volný styl kolečkového bruslení. Jako nově vzniklý druh kolečkového bruslení se tento společně s jeho disciplínami odlišuje od fitness, speed nebo agressive jízdy. Freestyle bruslením není tedy myšleno agresivní bruslení v skate parcích. Jeho dvěma hlavními disciplínami jsou: Slalom (freestyle slalom, speed slalom) a Jump (high jump, free jump).

Freestyle slalom je volný styl jízdy na kolečkových bruslích po rovině kolem kelímků skládající se z jednotlivých triků. Tato jízda si vyžaduje: zručnost na bruslích, ohebnost, sílu a kreativitu (a také schopnost kombinovat jednoduché triky). Obecně na soutěžích má bruslař za úkol hlavně jezdit kolem třech různě rozmístěných řad kelímků. Soutěžící má za úkol ve stanoveném čase představit porotě svou choreografii za doprovodu hudby.

Speed slalom je rychlá jízda v slalomu po rovině. Nejpoužívanějším trikem pro tuto disciplínu je jízda po jedné noze vpřed.

Free jump je skok do výšky na kolečkových bruslích. Jezdec skáče různými způsoby přes tyč umístněnou na dvou sloupcích.

High jump je skok do výšky pomocí odrazového můstku (rampy/nájezdu). Cílem je přeskočit tyč, která je umístěna na dvou sloupcích za odrazovým můstkem.

(Více info na: www.freestyle-brusleni.cz)

Kromě dovednostních soutěží mezi kelímky bude součástí „in-line dne“ také závod v rychlobruslení Tempish Race Olomouc 2011, který bude probíhat na Rudolfově aleji. Závod je otevřen všem zájemcům. Pro děti je přichystán závod na 500 m. Starší děti (Junioři) si mohou zazávodit na trati 1 – 3,2 Km, Hobbíci na 4,8 Km a Senioři na 11,2 Km a 20,8 Km. Závod zajišťuje občanské sdružení TEMPISH in-line o.s.. (Více info na: www.fossa.cz/zavody)

17. 8. 2011, autor:

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz