mySASY čeká zásadní vylepšení myUPGRADE – Víte, na co se těšit?

V mySASY nezaspali a stále vylepšují. Aktualizace myUPGRADE přinese přehlednější prostředí pro uživatele a zjednoduší plánování tréninků.

Tvůrci mySASY naslouchají uživatelům a neustále pracují na rozvoji služby založené na monitoringu variability srdeční frekvence (HRV). Co nového nás čeká v zatím největší aktualizaci s názvem myUPGRADE?

Slyšíte o mySASY poprvé?

Mrkněte na stránku Zlepšete svůj trénink s mySASY a trénujte chytře a vyzkoušejte mySASY zdarma nebo si jej pořiďte s 20% slevou od SportObchod.cz.

Měření s mySASY

Novinky ve vylepšení myUPGRADE

Výsledky již po prvním měření, tréninkový profil za 8 dní nebo úplně nová funkce myTraining.

  • myHRV: svou tréninkovou kapacitu se nově dozvíte už po 1. měření, takže víte, jestli zítra zvolnit nebo šlápnout na plyn.
  • myCompensation: nově po 6. měření uvidíte, jestli jste v superkompenzaci, nebo se tělo ještě vyrovnává s následky posledního tréninku.
  • myAge: měl na vás trénink omlazující efekt, nebo naopak? To teď zjistíte po 7 měřeních, zkrátka funkční věk v lehce novém hávu.
  • myProfile: na tréninkový profil vám teď postačí pouze 8 měření místo současných 15. Celkem zásadní zrychlení, co říkáte?
  • myTraining: úplná novinka, díky které se přesně dozvíte, jaký trénink si dát příště. Modul bude dostupný po 10 měřeních.

Nová podoba mySASY na webu po aktualizaci myUPGRADE. Tréninková kapacita myHRV a úroveň kompenzace myCOMPENSATION.

Tréninková kapacita (vlevo, myHRV) značí úroveň vaší regenerace pro předchozí zátěži a jakou máte dnes schopnost trénovat. Vedle je úroveň kompenzace (myCompensation), která říká, jestli máte spíš odpočívat, nebo zabrat.

Číst novinky na webu mySASY – myUPGRADE 1. díl »

Co mi myTraining přinese

Novinka myTraining celkově zjednoduší praktické vyžívání mySASY. Přehledně vám spočítá a ukáže efekt minulého tréninku a konkrétně doporučí, jak má vypadat ten další. A po dalším tréninku porovná, jestli jste doporučení dodrželi.

Nový modul vyžaduje více individuálních dat od uživatelů, proto se v mySASY rozhodli zapojit služby Strava a Training Peaks. Čím více specifických dat mySASY o vás získá, tím lépe dokáže předpovídat následné ideální zatížení (trénink). Ani jednu službu ale používat nemusíte, součástí těchto dat je i vaše s subjektivní hodnocení v aplikaci.

Modul myTraining na webu

Náhled na novou podobu mySASY po aktualizaci myUPGRADE.

  • myTL (mySASY training load): zelený obdélník značí rozsah doporučené tréninkové zátěže, jeho výpočet je závislý na datech, která mySASY poskytnete prostřednictvím Strava, Training Peaks nebo vlastním hodnocením v aplikaci.
  • TL (training load): v šedém/žlutém sloupci na první pohled vidíte vaši uskutečněnou tréninkovou zátěž, trefili jste se do rozmezí?
  • optTE (optimální tréninkový efekt): nepravidelný zelený pruh ukazuje rozmezí optimálního tréninkového efektu, tedy hodnot, jakých můžete dosahovat, pokud se budete držet doporučení.
  • realTE (reálný tréninkový efekt): šedá křivka s puntíky označuje skutečný (reálný) dlouhodobý tréninkový efekt.

Díky tomuto znázornění si zvládnete snadno přizpůsobit trénink, který vám mySASY navíc doporučí. A sledujete i to, jestli se v čase zlepšujete (realTE).

Tvůrci mySASY ale upozorňují, že myTRAINING nemá ambice plně nahradit trénera, ale poskytnout mu řadu dat důležitých pro trénink svých svěřenců.

Mrkněte na video o myTraining

Chci vědět víc o novince myTraining – myUPGRADE 2. díl »

myTraining je zatím dostupný v BETA verzi, v mySASY ale shánějí testery. Máte zájem?

Chci se zapojit do BETA testování »

Co vy, už se k vám nové mySASY dostalo?

Kam dál?

marketingový specialista

K běhu mě asi před 8 lety dovedl Vítek Kněžínek a už mi to zůstalo. Trénuju ale až poslední dva roky. Baví mě těžký terén i rychlá silnice. Nejvíc si odpočinu na longu v přírodě. Ráda piluju techniku na dráze a v kopcích oceňuju silový trénink. Závody mě stresují, ale když se podaří stát na bedně, je to pocit k nezaplacení.

19. 7. 2020, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz