Nenechte si otrávit čas na kurtu bolestí tenisového lokte

Taky už jste při tenise zažili palčivou bolest lokte, která se stupňuje při zátěži? Pak vás zřejmě dostihl postrach všech tenistů, takzvaný tenisový loket. Jde o nemoc svalových a šlachových úponů a loketního kloubu.

Tenisový loket

Nejčastější příčinou bývá jednostranné přetěžování jedné z končetin a zanedbání kompenzačních cviků a protažení. Rizikovou skupinou jsou především rekreační tenisté. Mrkněte se, jak s bolestí bojovat.

Nepodceňujte prevenci

Až příště půjdete s kamarádem na kurt, nezapomeňte důkladně protáhnout ruce před i po výkonu. Váš loket to určitě ocení.

Dynamickým protažením před zápasem svaly a šlachy připravíte na zvýšenou zátěž. Naopak statické protažení po výkonu urychlí regeneraci. Vyzkoušejte si například cviky z následujícího videa.

Když už loket pekelně bolí

Problémy s loktem delší dobu přetrvávají, ale svého oblíbeného sportu se vzdát nehodláte? Vyzkoušejte speciální zdravotní rakety Pro Kennex Kinetic. Tyto rakety díky redukci otřesů prokazatelně odstraňují či zmenšují bolesti loktů, ramen i zápěstí.

Pořiďte si zdravotní rakety Pro Kennex »

Pokud jsou problémy s tenisovým loktem dlouhodobé, zkuste i ortézu na loket, která kloub stabilizuje a ulehčí práci šlachám. Tím pádem nebude loket tolik zatěžován a bolest by měla ustoupit.

Pořiďte si ortézu na loket »

Jestliže jsou vaše problémy chronického charakteru a výše zmíněné rady vám s bolestí nepomohly, doporučujeme navštívit ortopeda či fyzioterapeuta.

Kam dál…

Jak vybrat ortézu | Poradna
Prostřílejte se až na Grand Slam se závodními tenisovými raketami
Představujeme vaše vítězné rakety z badmintonové testovačky
Seznamte se s tenisovými raketami světových hráčů

12. 4. 2018, autor:

Váš komentář





*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz