Ochutnávka nového designu

Začátek roku 2009 je u nás mimo jiné ve znamení příprav nového webu, jehož spuštění plánujeme na začátek měsíce dubna. Návštěvníci, kteří zavítají  na SportObchod.cz, se mohou těšit na modernizovanou verzi s celou řadou vizuálních a obsahových změn.

Současný design vznikl na přelomu let 2005 a 2006 a byl poplatný jiným potřebám (cca třetina produktů, 5x nižší návštěvnost,…). Nový vzhled webu navržený ve zcela nových barvách a změna třídění jednotlivých sportovních sekcí, nejsou zdaleka jedinými zásadními inovacemi. Hlavní důraz byl kladem především na funkčnost celého webu vylepšením obsahu a navigace. Informace na jednotlivých stránkách jsou uspořádány přehledně, aby se návštěvník co nejrychleji zorientoval a zjistil vše, co ke svému rozhodování o nákupu potřebuje.

Grafický návrh připravilo špičkové grafické studio Pecka design ve spolupráci s odbornými poradci z H1.cz. Testy na zjištění funkčnosti nového webu provádíme v tzv. uživatelském testování s reálnými uživateli od podzimu loňského roku. Díky tomu jsme snad vychytali všechna problematická místa a věříme tedy, že web bude opravdu uživatelsky velmi přehledný a nabitý vším důležitým.

Zaběhlé a populární funkce zůstaly a přibyly další užitečné jako například:

  • rubrika nejčastější dotazy, pomocí které vyřešíme jakoukoli vaši nejasnost s produktem, aniž byste museli telefonovat nebo si informaci složitě na stránkách vyhledávat.  Jednoduše pošlete přes rubriku dotaz a obratem dostanete odpověď. Znění vašeho dotazu i odpověď zůstane v rubrice uložena a do budoucna tak poslouží dalším zákazníkům, které zajímá stejná oblast informací. 
  • vyhledávání podle parametrů – umožní zadání vybraných parametrů zboží, které považujete za důležité a vyhledá všechny vhodné a dostupné produkty v dané kategorii. Jednotlivé produkty bude možné podle také vzájemně porovnat.

Těsně před spuštěním ještě nabídneme možnost několika z vás, našich zákazníků, otestovat a připomínkovat poslední betaverzi verzi. Dostanete tak jedinečnou příležitost přispět svým názorem k dalšímu zlepšení stránek. Pokud máte zájem se testů zúčastnit, pište na  betaweb@sportobchod.cz

Věříme, že se vám bude nový SportObchod líbit a bude se vám na něm dobře nakupovat! 🙂

14. 2. 2009, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz