Jak vybrat suspenzor: Ochraňte svoji chloubu

Suspenzory jsou v různých podobách nedílnou součástí hokejové výstroje už od roku 1874. Naproti tomu první hokejová helma vznikla až v roce 1974. Muži prostě mají jasno v tom, co je pro ně důležité.

Tato ochranná pomůcka má za úkol chránit rozkrok a pohlavní orgány hokejových hráčů, ale i hráček.

Suspenzory

Náš model poněkud podcenil letní přípravu 🙂

Takový dobře mířený projektil od Zdena Cháry by totiž také mohl znamenat kromě nesnesitelné bolesti také rázné ukončení vašich reprodukčních schopností. Suspenzor tedy vybírejte obzvlášť pečlivě.

Jak vybrat hokejový suspenzor

Hokejové suspenzory dělíme na několik kategorií. Klasické suspenzory v elastických slipech, volné trenkové suspenzory, elastické trenkové suspenzory nebo suspenzory v dlouhých kalhotách.

Druhy suspenzorů

Různé druhy suspenzorů

Každému vyhovuje něco jiného. Někdo preferuje volnost, další větší přilnavost. A v nabídce najdete také speciální dámské suspenzory.

Vybírejte suspenzory »

Klasický suspenzor

Hokejová klasika s gumou v pase a kolem stehen vás ochrání pomocí tvrdého plastového výlisku, do kterého schováte celou vaši výbavičku. Některé typy těchto suspenzorů mají navíc podvazky s klipsnami, které mají za úkol držet štulpny.

Suspenzor Shock Doctor Ultra Carbon Flex

Suspenzor Shock Doctor Ultra Carbon Flex

Tento druh suspenzoru se víceméně nemění již od roku 1974. Většina hokejistů nosí suspenzor na spodní prádlo, ale znám i fajnšmekry, kteří si ho dávali na holé tělo. Často jsou součástí suspenzoru také podvazky, které mají za úkol držet štulpny.

Chci hokejovou klasiku »

Trenkový suspenzor

U trenkových suspenzorů s integrovanou kapsou na ochranný výlisek máte na výběr volnou i elastickou variantu. Elastický trenkový suspenzor volí hráči, kteří hledají suspenzor, který perfektně kopíruje siluetu jejich těla a ještě lépe je tak ochrání.

Kompresní šortky se suspenzorem CCM

Kompresní šortky se suspenzorem CCM

Některé elastické trenky mají také kompresní střih pro podporu výkonu.

Volný trenkový suspenzor zase ocení hokejisté, kteří spíše preferují volnost pohybu. Oba druhy trenkových suspenzorů mají často také suché zipy pro uchycení štulpen. Použité materiály dobře odvádí pot a jsou pohodlné i při dlouhých utkáních.

Chci suspenzor v šortkách »

Suspenzor v dlouhých kalhotách

Na podobném principu, jako trenkové suspenzory, fungují také dlouhé kalhoty se supsenzorem. Kalhoty bývají obvykle kompresního střihu, aby chránič kopíroval siluetu vašeho těla a podporoval pumpování kyslíku do svalů.

Kalhoty se suspenzorem WinnWell Compression

Kalhoty se suspenzorem WinnWell Compression

Opět se u nich často setkáte se suchými zipy pro správné uchycení štulpen. Kalhoty jsou často z funkčních materiálů odvádějících vlhkost od těla.

Chci suspík všitý v kalhotách »

Dámský suspenzor

A nezapomínejme ani na ženy. Dámské suspenzory se z logiky věci liší svým tvarem, který je přizpůsobený ženskému tělu. Jinak fungují víceméně na stejném principu jako klasické pánské suspenzory. Jsou to vlastně takové kalhotky s chráničem na intimní partie.

Chci dámský suspenzor »

Jak vybrat velikost suspenzoru

Problém, který řeší především ženy, které vybírají suspenzor jako dárek pro muže, zní jednoznačně – jak vybrat velikost pánského suspenzoru?

Dobrou zprávou je, že vám stačí znát jediný rozměr. A ne, opravdu to není délka přirození. Je to mnohem lehčí, než by se mohlo zdát. Změřte muži obvod pasu a vyberte si suspenzor podle velikostní tabulky konkrétního výrobce.

Vnitřní vložka suspenzoru po zásahu pukem

Ochranný výlisek suspenzoru po tvrdé a přesné střele. K vážnějšímu zranění naštěstí nedošlo.

Některé suspenzory jsou díky velice pružné gumě v pase univerzální. Hlavně mějte na paměti, že i ten nejzákladnější suspenzor je lepší, než vejce naměkko.

Jak nasadit suspenzor

Jednoduše tak, aby to nejzranitelnější nelezlo ven. Tvrdý plastový výlisek by měl být usazený tak, aby kryl celé vaše genitálie, ale zároveň vás zbytečně neomezoval v pohybu.

Další poradenské články…

Jak zlepšit tenisové podání
Tipy na správnou údržbu koloběžky
Jak vybrat koloběžku

27. 8. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz