Odhalte největší favority French Open 2018

Rok uplynul jako voda a vrchol antukové sezóny je tady. Pojďme si společně připomenout některé zajímavosti a rekordy, které se během let udály na pařížských dvorcích. Zároveň s pomocí věštecké koule odhalíme největší favority letošního ročníku.

Novak Djoković na French Open 2017

Pondělní chvilka historie

Poprvé se v Paříži hrálo již v roce 1891 pod názvem Championnat de France. Roku 1968 byl turnaj poprvé otevřen profesionálům z celého světa. Od té doby se zažil název French Open.

Nejúspěšnější hráči historie

Asi vás nepřekvapí, že nejvíce titulů v mužské části patří španělskému Zuřivému býkovi, tedy Rafaelu Nadalovi. Ten má na kontě už celkem 10 vítězství a jasně vede i nad legendárním Švédem Björnem Borgem, který se radoval šestkrát.

Mezi ženami dominuje Američanka Chris Evertová, která vyhrála sedmkrát. Těsně za ní se nachází s šesti tituly bývalá německá reprezentantka Steffi Grafová.

A kdo uspěje letos?

Jasným favoritem sázkových kanceláří je v mužské části již tradičně Rafa Nadal, který bude společně se svojí raketou Babolat Pure Aero Decima French Open obhajovat loňský titul. Ale do slušné formy se začíná dostávat také Novak Djoković s raketou Head Graphene Touch Speed Pro.

A nesmíme zapomenout ani na mladou krev, kterou reprezentují například Dominic Thiem s Babolat Pure Strike a Alexander Zverev s Head Graphene Touch Speed MP.

V ženské části pavouka jsou hlavními favoritkami Simona Halep, která se bude stejně jako Elina Svitolina spoléhat na Wilson Burn 100. Velkým otazníkem je forma Sereny Williams a její Wilson Blade SW 104 , jež se na kurty vrací po mateřské dovolené.

My jsme však především zvědaví na výkony Petry Kvitové s Wilson Pro Staff 97  a Karolíny Plíškové s Babolat Pure Drive 2018. Zvedne některá z našich hráček nad hlavu Pohár Suzanne Lenglenové?

Další servis pro tenisty

Číhněte jestřábím okem na TOP tenisové rakety Head | Závodní řady raket Head
Opřete se do tréninku s limitovanou tenisovou edicí od Wilsonu | Limitovaná Black Edition
Nekupujte zajíce v pytli, otestujte si tenisové rakety | Půjčovna tenisových raket

28. 5. 2018, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz