Zázračný Powerball – tip na dárek

Tahle malá kulatá „věcička“ podobná tenisovému míčku se u nás objevila teprve nedávno  a okamžitě se stala naprostým hitem, fenoménem, o jehož existenci ví skoro každý.  V  loňském roce to byl dokonce jeden z nejprodávanějších vánočních dárků v našem eshopu. Není se co divit.  Dají se s ním totiž dělat fantastické věci a když se naučíte ho používat, tak se od něj mnohdy nebudete chtít vůbec odtrhnout. Tato závislost ovšem není na škodu. Právě naopak, brzy totiž pocítíte blahodárný efekt.

Powerball nejenom, že vykazuje vynikající  rychle se dostavující výsledky  při posilování prstů, rukou, zápěstí, formování svalů paží a posilování a uvolňování ramen, ale významně pomáhá  při rehabilitaci. Je to i skvělý prostředek k relaxaci a odbourávání stresu.

Díky posílení a uvolnění svalových partií je jeho uplatnění široké a to nejenom ve sportu. Je vhodný pro hráče golfu, tenisu, pro cyklisty a horolezce, pro hráče na strunné, dechové a klávesové nástroje a pro operátory počítačů a další administrativní pracovníky, kteří každý den pracují s počítačovou klávesnicí.  
V oblasti rehabilitace se pomocí Powerballu dají řešit potíže způsobené jednostranným zatížením některých svalů ruky, které se právě mohou týkat výše uvedených profesí. Fantastických výsledků se tak dosahuje zejména při řešení syndromu karpálního tunelu,  RSI (onemocnění ruky z opakovaného přepětí např.  při práci s klavesnicí počítače), problémů s tenisovým loktem a zraněným zápěstím.

V naší rozsáhlé nabídce na http://www.sportobchod.cz/pb naleznete mnoho druhů.  Od základního modelu, přes různé svítící modely s vestavěnými diodami, až po nejprodávanější Powerball Signature Limited Ed.  s nádherným bělavým svícením. Jedinečný celokovový model precizně navržený pro sníženou hlučnost a možnosti dosažení ještě vyšších otáček nese označení Powerball Metal.

powerball signature limited + obal

Svítící Powerbally vytváří zajímavé světelné efekty, dražší Powerbally dokážou zobrazit výsledek formou běžícího textu a  modely s vestavěným počítačem disponují  4 funkcemi (funkce k načtení celkových otáček rotoru, měření aktuální rychlosti rotoru, měření nejvyšší rychlosti a funkce silového indexu).

Začátky s Powerballem chtějí značnou míru trpělivosti. První pokusy jsou u mnoha lidí doprovázeny smíšenými pocity. Budete mít pocit, že je to těžké (jen samotný start Powerballu vyžaduje delší trénink), že se to nikdy nemůžete naučit a po chvilce točení si navíc budete myslet, že vám asi upadne celá ruka.  Byla by škoda to, ale vzdát! Už za pár dní pochopíte princip startování, získáte sílu a cvik a budete si moct  s Powerballem jen tak pohrávat v nejrůznějších otáčkách. Nastoupí pocit vítězství  a začne to být pro vás velmi příjemné. Powerball startujte ze začátku vždy pomocí provázku. Jen opravdu pokročilí umějí roztáčet Powerball bez jeho použití jen za pomocí palce nebo dlaně. Časem se k tomu určitě taky dopracujete vy nebo ten koho tímto vánočním dárkem letos obdarujete.

Pár příkladů cvičení pro posilování

Svaly předloktí – natáhněte paži a točte zápěstím proti směru hodinových ručiček
Spodní svaly předloktí – použijte stejnou  techniku jako u předešlého cvičení, ale otáčejte zápěstím ve směru hodinových ručiček
Biceps -pokrčte paži a točte ve směru proti chodu hodinových ručiček. Natočte zápěstí lehce směrem k sobě.
Prsní svaly – držte paži téměr nataženou a točte powerballem mírně před tělem.
Deltové svaly – držte paži rovně dolů podél těla a točte powerballem ve směru hodinových ručiček. Měli byste pocítit pálení v deltových svalech.
Zvýšení  síly  v dlani a prstech – používejte powerball  ve střídavě nižších a vyšších otáčkách. Musíte tak udržovat pevnější úchop při zvyšující se rychlosti rotace.

Powerball v akci

Naše nabídka powerballů »

Více informací na http://www.powerbally.info »

10. 11. 2009, autor:

Komentáře

Komentáře jsou uzavřené.

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz