Vezměte na kolo i nejmenší děti s cyklosedačkami Thule

Švédská značka Thule, to už dávno nejsou jen střešní nosiče a boxy. Firma v posledních letech rozšířila pole působnosti také na oblast aktivně stráveného času s dětmi.

Cyklosedačky Thule splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria a zároveň jsou pohodlné pro děti. Sedačky jsme testovali na živých dětech a vy se můžete podívat, jak si vedly.

Maximální kontakt s dětmi během jízdy

Thule Yepp Next Mini je menší sedačka pro děti od 9 měsíců do 3 let, která se montuje přímo na řídítka. Sedačku k nim můžete také bezpečně zamknout pomocí zámku. Měkký bezpečnostní pás s magnetickou přezkou zaručí bezpečnou jízdu.

Sedačka je výborně vypolstrovaná a plastová schránka dobře absorbuje nárazy. Velké držadlo v přední části děti ocení třeba při jízdě náročnějším terénem. Jistě oceníte také posuvné držáky nohou, které nastavíte podle růstu dítěte.

Při samotné jízdě je třeba si zvyknout na větší váhu v přední části kola a menší místo mezi řídítky a sedátkem. Sedačka tak určitě není vhodná pro divokou jízdu terénem, ale spíše klidnou projížďku, při které se dítě kochá okolní přírodou. Je také třeba počítat s omezením při jízdě do kopce a z kopce, jelikož vám umístění sedačky brání se více předklonit a zapřít se do řídítek.

Sedačka je tedy vhodná hlavně pro rodiče, kteří chtějí být s dětmi v úzkém kontaktu i během jízdy a nevadí jim omezení plynoucí z umístění sedačky na řidítkách.

Jízda s dětmi by však neměl být závod, ale radost pro vás i pro dítě. Výhodou je, že máte dítě pod kontrolou a můžete spolu mluvit po celou dobu výletu. Sedačka je vhodná také pro případ, kdy máte děti dvě. V kombinaci s některou ze zadních sedaček můžete vozit obě děti na jednom kole.

Chci sedačku Thule Yepp Next Mini »

Cyklosedačka pro starší děti

Se sedačkou Thule RideAlong bezpečně uvezete i starší děti až do 22 kilogramů. Umístění v zadní části kola nad zadní pneumatikou je vyřešeno pomocí panelu uchyceného k sedlové trubce. Sedačka je opět uzamykatelná a je tak lépe chráněná proti krádeži. Sedačka má opět posuvné držáky nohou.

Při nasedání a sesedání je třeba dávat si větší pozor na stabilitu a nevyužívat metodu švihnutí nohou přes zadní část kola. Za high kick do hlavy by vám dítě asi nepoděkovalo. Při samotné jízdě však nejste výrazněji omezeni. Jen je potřeba počítat s větší váhou v zadní části. Výhodou může být také lepší ochrana dítěte proti větru.

S touto sedačkou si užijete i svižnější jízdu bez většího omezení. Jedinou nevýhodou je menší kontakt s dítětem, na které při jízdě nevidíte. Občas se tak může stát, že vás z nudy bude lechtat na zádech. Tato radost však k rodičovství tak nějak patří. V kombinaci s některou z předních sedaček můžete opět vozit dvě děti na jednom kole.

Chci sedačku Thule Ride Along »

Nejen cyklistikou živ je člověk…

Došlápnem si na nášlapy – Bára na kolobce 23. díl | Vše o nášlapech koloběžky
Rozjíždíme půjčovnu kolečkových bruslí v Praze | Půjčte si inline brusle
Doběhněte neposedné vlasy s čelenkami a nákrčníky Bjež | Běhejte s čelenkami Bjež

18. 6. 2019, autor:

Komentáře

  • Honza, přidáno 13.05.2020

    To vypadá dobře. Když byl náš syn malý, tak se mnou jezdil na kole v dost podobné sedačce. Teď už je ale starší, tak jezdí na svém vlastním kole. Minulý rok jsme mu koupili jedno z bazaru na naučení a letos bych mu rád koupil nějaké lepší. Od jednoho známého jsem dostal tip na XY a už tam pro něj mám jedno vybrané. Myslím, že takové se mu bude líbit.

    Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz