Převážejte elektrokola chytře a bez použití svalů

Nechce se vám šlapat do kopečka, pořídili jste si elektrokolo a teď nevíte, jak jej převážet? Jasným favoritem jsou nosiče na tažné zařízení.

Elektrokola si vybírají svoji daň na hmotnosti, a proto by se vám zrovna dvakrát nechtělo házet kola na střechu auta. Takže na střešní nosiče zapomeňte, nosiče elektrokol vybírejte jedině na kouli.

Špatně nezvolíte, pokud si vyberete buď nosiče EasyFold XT nebo VeloSpace XT. Oba nosiče mají variantu na 2 i na 3 elektrokola.

Nosič kol na tažné zařízení EasyFold XT

Skládací nosič elektrokol pro méně fyzicky zdatné

Problém, který řeší snad všichni obyvatelé paneláků a bytovek, je vždycky skladnost nosiče. Perfektní řešení vám nabídne Thule EasyFold XT. Nosič na tažné zařízení složíte, hodíte do praktické tašky a uklidíte pod postel nebo do sklepa, aniž by se vám na něj prášilo.

EasyFold má také integrované kolečko, díky kterému si nosič dovezete k autu na parkovišti a vůbec se nenadřete. Oblíbený je proto především mezi ženami a staršími lidmi, nicméně si jeho výhody užije každý, kdo si rád ušetří práci.

EasyFold zvládnete i jednou rukou, Richard Štěpánek o tom ví své..

A svaly nebudete muset zapojit ani při instalaci elektrokola na nosič. Vývojáři v Thule totiž na elektrokola mysleli a vyvinuli skládací rampu. Tím pádem těžké elektrokolo nemusíte zvedat, ale po nakládací rampě na nosič pohodlně najedete. A pak už stačí elektrokolo upevnit a frčet na dovču.

Kombinujte nosič pro převoz elektrokol s boxem

Letos najdete v nabídce nosičů na tažné zařízení i Thule VeloSpace XT. Novinka není, na rozdíl od EasyFoldu, skládací, nicméně jejich výhoda spočívá v možném rozšíření.

Pokud si koupíte dvoukolovou variantu nosiče, v průběhu času pomocí adaptéru přidáte jedno místo pro elektrokolo navíc. To stejné platí u tříkolové varianty.

Ta největší pecka ale teprve přijde. VeloSpace totiž doplníte o box přímo na nosiči na tažné zařízení. Tím pádem už nepotřebujete dokupovat box na střechu auta.

Převoz elektrokola na nosiči na tažné zařízení Thule VeloSpace XT i s boxem

 

Za elektrokolo šoupnete box a do něj naskládáte všechny věci. Je to pohodlnější, než sázet věci do boxu na střeše, a ještě to dobře vypadá. V kombinaci s boxem ale převezete pouze jedno elektrokolo.

U dvoukolového nosiče navíc budete potřebovat rameno pro uchycení elektrokola přes box. U tříkolového nosiče pak koukněte na delší rameno pro uchycení elektrokola.

VeloSpace nemá integrované kolečko, ani nakládací rampu, ale obě práci usnadňující komponenty si můžete dokoupit.

Jak převážet…

Odhalte způsob, jak převážet kolo s karbonovým rámem | Jak převážet karbonová kola
Rozsekněte jednou provždy otázku, jak převážet koloběžku v autě | Jak převážet koloběžku
Thule poradenství | Poradna pro výběr nosiče

18. 6. 2018, autor:

Komentáře

 • Igor Gross, přidáno 20.06.2018

  Jak převážet elektrokolo na střeše když nemám tažné zařízení?

  Odpovědět

  • Lukáš Prášek, přidáno 22.06.2018

   Dobrý den, pane Grossi,

   Thule vůbec nedoporučuje elektrokola převážet na střeše vozu. Jde o větší váhu kol a jde i o aerodynamiku, kdy nová elektrokola mají větší a širší rámy. Pokud je kolo převáženo na nosiči na tažném zařízení, tak je schováno za automobilem a je to bezpečnější.
   Je to samozřejmě i pohodlnější, když člověk nemusí kolo upevňovat v takové výšce.

   Lukáš Prášek

   Odpovědět

   • Nik, přidáno 28.06.2018

    Mno – kolo na kouli je napříč a v místě kde jsou víry a turbulence, u sedana je to možná ještě horší než u kombi nebo SUV. To, co píšete, je jen váš názor. Máte nějaká data, o která se opřete? Jediná věc hovořící pro kouli, je snazší manipulace.

    Odpovědět

 • Ivan Hovorka, přidáno 16.09.2019

  Dobrý den,
  uvažuji o koupi nosiče kol na zadní dveře automobilu Renault Clio Grandtour, hatchback. Máme dvě elektro kola. Bez baterií váží jedno 18 kg. Mám asi problém se spojlerem zadních dveří auta. Je to model z roku 2016.
  Děkuji Vám za odpověď.

  Odpovědět

 • Lukáš Prášek, SportObchod.cz, přidáno 17.09.2019

  Dobrý den, pane Hovorka,

  pro tento konkrétní vůz bohužel Thule nemá doporučený nosič kol na páté dveře. Celkově není doporučováno převážet elektrokola na nosiči na páté dveře. Jde o způsob uchycení a hlavně o váhu jednotlivých elektrokol.
  Pro 2 elektrokola lze doporučit skládací nosič Thule EasyFold XT 933 na tažné zařízení:

  https://www.sportobchod.cz/nosic-kol-thule-easyfold-xt-933.htm

  Nebo novější varianta pro 2 elektrokola, Thule VeloSpace XT 938:

  https://www.sportobchod.cz/nosic-kol-thule-velospace-xt.htm

  Lukáš Prášek, SportObchod.cz

  Odpovědět

 • Zdenek Konrad, přidáno 04.05.2020

  Prosím o radu ,mám pick-up a přes loznou plochu za kabinou pricniky, potřebuji radu jaký držák na elektrokola
  Respektive 2 ks. Si mam koupit , abych neposkodil u karbonu baterii .
  S díky za radu. Konrad.

  Odpovědět

 • Lukáš Prášek, SportObchod.cz, přidáno 04.05.2020

  Dobrý den, pane Konráde,

  Ve Vašem případě budou kola chráněna kabinou auta a tak bychom mohli doporučit tento nosič kol: https://www.sportobchod.cz/stresni-nosic-kol-thule-upride-599.htm

  I tak vždy doporučujeme všechny možné věci, které by se mohly ve větší rychlosti uvolnit, odmontovat z kola.

  Byla by to pro Vás jediná varianta, aby se nosič mohl dát na příčníky. Nosič nedrží kolo vůbec za rám a tedy nemůže dojít k poškození rámu. Důležité je splňovat podmínku, aby kolo nevážilo více než 20 kg. Tento nosič je vhodný pro kola od 20″ do 29″. Tedy aktuálně pro ty nejrozšířenější, kdy většina výrobců kol používá právě kola 29″.
  Pro Vás by to tedy byly 2 ks tohoto nosiče.

  Pokud jde o jiné doporučení, tak doporučujeme elektrokola převážet pouze na nosiči na tažné zařízení. Tedy auto musí být vybaveno tažným zařízením.

  A to pro 2 kola by byla skládací varianta nosiče v kombinaci s chrániči karbonového rámu: https://www.sportobchod.cz/nosic-kol-thule-easyfold-xt-933-2-chranice-karbonoveho-ramu.htm

  A nebo potom tento nosič zase v kombinaci s chrániči karbonového rámu: https://www.sportobchod.cz/nosic-kol-thule-velospace-xt-938-2-chranice-karbonoveho-ramu.htm

  Lukáš Prášek, SportObchod.cz

  Odpovědět

 • Karol, přidáno 17.07.2020

  Dobrý deň mám otázku na prepravu dvoch elektrobicyklov a mám auto Peugeot 207 hatchback.Ďakujem za radu.

  Odpovědět

 • Jana Kuncová, přidáno 26.07.2020

  Dobrý den, prosím o tip na převážení 4 kol, z toho 2 dospělá elektro a 2 juniorská, vůz Ford C-max Grand, r.v. 2015. Děkuji.

  Odpovědět

 • Tonda, přidáno 27.07.2020

  Mám 2 elektrokola a převážím je na střeše auta,samožřejmě bez baterie.Na držák kola jsem si nechal udělat delší šrouby od soustružníka a pohoda,kolo bez bat. váží cca 15kg.
  Když vidím ty zoufalce vozit kola na zadním držáku na kouli tak mi vstávají vlasy hrúzou (jak auto přesahují cca o 30cm),myslím že je to i proti předpisům a dost nebezpečné.
  Ale za volantem jezdí i větčí ichtylové,nalití ,pod vlivem drog apod,takže tihle s kolem na kouli se tam stratí.

  Odpovědět

 • Zdenka, přidáno 09.08.2020

  Dobrý den, co mi doporučíte pro převoz elektrokola a normálního kola, popř. 2 elektrokol na auto Ford Fusion hatchback, rok výroby 2009. Děkuji

  Odpovědět

 • Miroslav kupco, přidáno 18.10.2020

  Prosím O informáciu na nosič zadnych dveri pre elektrobicykel cube váha 25kg pre auto vw fox 3 dverové r.v.2008 dakujem

  Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz