RECENZE: Badmintonová raketa Victor Auraspeed 30H

Victor je v současné době oficiálním sponzorem dánské badmintonové federace a bezesporu také jedním z klíčových hráčů ve světovém badmintonu obecně. Proto je na místě podívat se na zoubek nové raketě od Victoru, a to modelu Victor Auraspeed 30H.

Zástupce řady Auraspeed mě zaujal velkým komfortem při hraní a schopností přizpůsobit se různým typům hráčů. Více už si ale přečtěte v recenzi.

Victor Auraspeed 30H – Nový zabiják vlajkových lodí?

Zatímco většina raket ze série Auraspeed používá tuhý shaft (hřídelku spojující rukojeť a hlavu rakety), u modelu Auraspeed 30H jej nenajdete. Naopak, Victor Auraspeed 30H je výjimkou, protože má polotuhý shaft, což hráčům přináší značnou dávku tolerance a komfortu.

Než se dostanu k samotnému testování rakety, pro úplnost doplním ještě další technická specifika tohoto modelu. Victor Auraspeed 30H je neutrálně vyvážená raketa, která by hráčům měla nabízet dobrý kompromis mezi efektivním ovládáním rakety, precizností jednotlivých úderů a pozitivním vlivem na sílu úderů ze zadní části kurtu.

Co se týče použitých technologií, raketa je vyrobena z karbonových vláken. Ta zajišťují nadstandardní vyztužení rakety, a zároveň zachovávají vysokou elasticitu. Díky karbonovým vláknům raketu snadno kontrolujete i při vysokém napnutí strun.

Victor nadále zúžil rám rakety o 7 %, než je u badmintonových raket obvyklé, aby zvýšil rychlost úderů při zachování optimální tuhosti.

A nyní k samotnému testování!

Victor Auraspeed 30H zvládá klíry s lehkostí

Vysoké údery zezadu dozadu, útočné ostré klíry, údery do zadní části kurtu hrané ze špatných pozic pod vysokým tlakem, s touto raketou lze zahrát úplně cokoliv!

Při rozehrávce jsem hrál dlouhé údery s uvolněným švihem bez využití přidané síly a míč jsem s lehkostí z ¾ kurtu přepinkl cca 30 cm do autu. Následně jsem v tomto trendu uvolněného švihu pokračoval až do konce tréninku. Navíc díky tomu, že shaft rakety není tak tuhý jako u ostatních modelů, jsem necítil žádnou bolest ruky ani po hodině hry, což se mi u těžších modelů s tuhým shaftem nezřídkakdy stává.

Ojedinělý problém se zahráním dlouhého úderu se vyskytl, když jsem samotný úder zahrával na poslední chvíli, tudíž hodně nízko nad zemí. To se však nedá svést pouze na raketu, ale spíše na mé pomalejší nohy.

Co se týče úderů ze zadní části kurtu zahrané bekhendem, raketa mě v ničem nepřekvapila. Tyto údery se s raketou Victor Auraspeed 30H dají zahrát velice komfortně. Jak jsem již zmínil, raketa vám kdeco odpustí. U mě platila přímá úměra. Trajektorie letu míčku naprosto odpovídala úsilí, které jsem do jednotlivých úderů vložil.

Zastávám také názor, že ze zadní části hrajete většinu úderů forhendem, výběr vaší nové rakety by proto prioritně neměl záviset na tom, jak se s ní hraje bekhendový klír. Pokud úder správně načasujete a podpoříte správnou technikou, míček z bekhendu poletí tak, jak potřebujete. Na druhou stranu ani raketa vyrobená z krve jednorožce nedokáže napravit nečistě trefený či pozdě zahraný úder.

Plochý rychlý úder má na univerzální raketu drajv

Raketa nabízí optimální poměr tuhosti a flexibility, který mně osobně u drajvů rozhodně neurazil. Pokud hrajete drajvy ze strany útočícího hráče, nebo naopak pokud jste v pozici hráče, který je v obraně, je raketa Victor Auraspeed 30H schopná zvládat obě tyto aktivity.

Ačkoliv se nejedná o nejlepší raketu ve své třídě, je zapotřebí si uvědomit, že se bavíme o univerzální raketě. Proto raketa vyniká právě ve schopnosti nabídnout hráči skvělý poměr kontroly a síly napříč všemi údery.

Victor Auraspeed 30H na síti je nejlepší bavič

Hra na síti vás bude s raketou Auraspeed 30H bavit. Odezva rakety je blesková, a tak pro vás nebude problém ani zadržený úder. Victor Auraspeed 30H mi na síti svým chováním velice připomínala model Auraspeed 80X, se kterým sám hraji. Se zavázanýma očima bych nejspíše ani nepoznal rozdíl oproti svému modelu z nejvyšší třídy.

Pro pokročilejší hráče ještě doplním, že jsem s raketou zahrál roztočené kraťasy na síti bez větších komplikací. Pokud vám však roztočený kraťas příliš nejde, bude pro vás jednodušší zahrát ho s raketou, která je vyvážená více do hlavy.

V obraně se činí jako málokterá badmintonová raketa

Když zmiňuji obranu, tak mluvím především o výhozech od sítě, vybírání smečů a blocích. Flexibilita rakety vám přidá extra sílu při výhozu. Při pozdější reakci na soupeřův útok tak pro vás nebude problém zatlačit soupeře po jeho smeči výhozem zpátky do zadní části kurtu.

Dobře se s touto univerzální badmintonovou raketou kontroluje i délka vysokých obraných výhozů, které je mnohdy ošemetné udržet v kurtu a nepřepálit je do autu. Stejně tak se mi výborně hrály mé oblíbené zadržované výhozy. Soupeře nalákáte na kraťas, a v okamžiku, kdy vám tento kraťas uvěří, následuje rychlé stisknutí rakety v prstech a překvapivý výhoz dozadu. Při blocích raketa taktéž plní svůj účel.

Souvislý tlak jí sedí

Victor Auraspeed 30H je raketa, která vám umožní útočit s přirozenou lehkostí. Je třeba si však uvědomit, že tato raketa místo vás nebude smečovat rychlostí jakou smečuje např. aktuální vicemistr světa Anders Antonsen. Pokud hledáte právě toto, doporučil bych se podívat po raketě, která je vyvážená více do hlavy a je tužší.

Silnou stránkou testované rakety je naopak její vhodnost pro všestrannou hru s cílem soustavně soupeře dostávat pod tlak. Při dropech raketa splní očekávání a bez problému s ní zahrajete rychlé a pomalé dropy, stop dropy i řezané dropy.

Závěr: Victor Auraspeed 30H– nic jí nechybí

Bylo by pošetilé raketu Victor Auraspeed 30H nedoporučit. Hraní s raketou jsem si velice užil a moc dobře se ovládala. Při úderech jsem měl vždy k dispozici na výběr všechny možnosti. Je to určitě i tím, že mi podobný typ raket prostě sedí.

Nikdy jsem nebyl silově vybavený na to, abych utáhl tuhou raketu, která je vyvážená stoprocentně do hlavy. Proto si spíše vybírám rakety, které jsou vyvážené na střed či do rukojeti a mají alespoň polotuhý shaft. Nejen, že se mi s raketou Auraspeed 30H velice svižně manipulovalo, ale taky jsem měl pocit, že šetřím klouby. A to hlavně loket, se kterým mám u raket vyvážených do hlavy často problémy.

Raketa navíc odpustí menší nepřesnosti při úderech, a tak je vhodná i pro hráče, kteří ještě bojují s technikou.

Skvělý poměr cena/výkon

Troufnu si tvrdit, že Victor nastavil veškeré parametry badmintonové rakety, včetně ceny pod 3000 Kč, tak, aby zasáhl širší cílovou skupinu a trošku tak zavařil své konkurenci. Po důkladném testování si myslím, že se skutečně jedná o raketu, která bude sedět většině hráčů.

Pokud nehledáte smečařskou raketu s parametry Thorova kladiva, nebo naopak lehkou raketu pro začínající mladé hráče, určitě vám recenzovanou raketu můžu doporučit.

Poměr cena/výkon u této rakety se bude jen těžko překonávat. Za danou cenu dostanete parádní univerzální raketu s ideální kombinací ovladatelnosti a razance. Třešinkou na dortu je krásný design rakety, který si hraje s paletou červených barev, a raketa tak na první pohled působí velice prémiově.

Chci Victor Auraspeed 30H »

Naservírujte si další badmintonové čtení…

18. 11. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz