RECENZE: Běžecké boty adidas Boston 8

Maratonská závodka s tradicí. Přesně takhle vidím botu adidas Boston 8. Je to už 8. série, se kterou adidas přišel a opět ji pozvedl o něco výš.

Běžecké boty adidas Boston 8.

Běžecké boty adidas Boston 8.

Musím říct, že mě adidas překvapil a mile potěšil vzhledem, který nové verzi dal. Kombinace výrazných barev a „rozmazaných tří pruhů“ se mi opravdu líbí a oranžovo černá kombinace je podle mě nejhezčí ze všech nabízených variant.

Běžecká bota na maratony

Odpružení boty je tvořeno známou pěnou Boost. Doplňuje ji pružná vložka LightStrike, která skvěle funguje a výborně doplňuje pěnu Boost. Tento prvek má podle popisu výrobce směrovat nohu vpřed. Podle mých pocitů bych řekl, že to jakýmsi způsobem funguje. Když si boty obuji a rozběhnu se, mám neustále pocit rovnoměrného došlapu a skvělé energetické návratnosti.

O pohodlnější dopad se stará vložka LightStrike.

O pohodlnější dopad se stará vložka LightStrike.

Boostu zde není málo ani moc, a proto si v těchto botách dokážu představit půlmaraton a možná i maraton, ke kterým jsou určeny. Ale nebojte se v nich zaběhnout i kratší distance. Adidas Boston 8 jsou opravdu svižné a hravé boty.

Jak je vidět, tak Boost je po celém obvodu boty, takže i v sebězích vás podrží při došlapech přes patu. Nebude to tolik komfortní jako v objemových botách, kde je tlumení více, ale koneckonců tohle jsou závodní boty, kde se muselo tlumicí vrstvy ubrat, aby byla bota lehčí a svižnější.

Běžecké boty adidas Boston 8.

Běžecké boty adidas Boston 8.

Pohodlí je to, co po desítkách kilometrů oceníte

Svršek působí příjemně, ale není ho zde zbytečně moc. Prostě jednoduchá „síťovina“ přes kterou jde téměř vidět. Tohle oceníte hlavně v létě v horkých dnech, kdy nebudete chtít, aby se vám v botách pekla noha. Jsou krásně větrané, ale nedřou. To zajišťuje příjemný, jemný materiál, kterým je svršek z vnitřní strany opatřen i přesto, že z venku vypadá velice drsně.

Svršek běžeckých bot adidas Boston 8 je lehký a prodyšný.

Svršek běžeckých bot adidas Boston 8 je lehký a prodyšný.

Z vnější strany vypadají boty jakoby ve špičce neměly žádnou ochranu prstů. Nenechte se ale zmást, tohle adidas udělal pouze kvůli vzhledu, aby nekazil celistvost svršku.

Z vnitřní strany je umístěna pevnější vložka, která vám prsty ochrání proti případnému podření či menším kamínkům.

Na patě najdete vyztužení dostatečné k tomu, aby vás noha v botě netlačila, ale není ho tam příliš, aby nepřidávala na váze.

Pata bot adidas Boston 8 má dobré vyztužení.

Pata bot adidas Boston 8 má dobré vyztužení.

Co bych adidasu vytkl, je absence vyvýšeného „jazyku“ (mají téměř všechny nové modely Nike či nové Hoka One One Clifton 7) v oblasti achillovky, který by botám určitě slušel a celkově by tak bota na noze působila ještě lépe. Stalo se mi totiž, že jsem v delším seběhu cítil, jak mi bota tlačí na achillovku a nebylo to úplně příjemné. Na váze by to mnoho gramů nepřidalo a jistě by to byl příjemný bonus.

Na podrážku je spolehnutí

Continental je ve výbavě bot od adidasu stálicí a ani tady nesměl chybět. Myslím si, že je to dobře. U všech bot tohoto výrobce mi podrážka vydržela dlouho. Continental se tolik nesešlapává a má opravdu dobrou výdrž. Po 130 km, co jsem v nich naběhal, mohu říct, že podrážka vypadá téměř nově (je fakt, že jsem většinu odběhal po aslfatu, hliněných cestách a tartanu).

Spolehlivá podrážka Continental, která je i po desítkách kilometrů jako nová.

Spolehlivá podrážka Continental, která je i po desítkách kilometrů jako nová.

O parádní tuhost podešvi se zde opět stará starý známý Torsion systém, který drží tělo boty pevně s výjimkou špičky a nutí vás tak neustále běžet přes přední část chodidla. To znamená, že se bota nijak nevlní a nekroutí.

A co drop? Ten je u Bostonů rovných 10 mm. Pod patou máte 29 mm a pod špičkou 19 mm. Pozor však na šířku. Je to spíše užší bota, takže ti z vás, kteří máte široké kopyto, raději sáhněte po jiném modelu či rovnou výrobci.

Běžecké boty adidas Boston 8.

Běžecké boty adidas Boston 8.

Závěrečné hodnocení běžeckých bot adidas Boston 8

Na závěr bych rád zmínil hmotnost. V mojí velikosti 43 1/3 bota váží 236 g.

Bota adidas Boston 8 váží ve velikosti 43 1/3 pěkných 236 gramů.

Bota adidas Boston 8 váží ve velikosti 43 1/3 pěkných 236 gramů.

Závěrečné hodnocení bot adidas Boston 8 bude kladné. Jediným větším nedostatek je absence výše zmíněného jazyku v oblasti achillovky. Jinak je to bota lehká, svižná, hravá a jednoduchá. Žádné zbytečné vymoženosti. Čistokrevná závodní/tempová bota, která si na nic nehraje.

Navíc je za příznivou cenu, takže poměr cena/výkon je více než parádní. Mohu ji jen doporučit a zaručit vám, že si s ní užijete spoustu zábavy. Běhejte a bavte se tím.

Chci boty adidas Boston 8 »

Doběhněte si pro další čtení…

Patrik Bejček

Běžec, který není běžcem od malička. Když se mu číslo na váze přiblížilo 3 cifrám, změnil život a od té doby běhá.
Baví ho běžecké novinky a testování vybavení. Začínal na silnici, ale teď ho víc lákají traily a horské běhy.

Na Šatně vám představí běžecké a cyklistické vybavení, rád vám poradí a předá zkušenosti z posledních let aktivního sportování.

6. 11. 2020, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz