RECENZE: Hokejka Bauer Vapor X2.7

Před časem jsem psal recenzi na hokejku Warrior Alpha DX5 SR, která patří mezi ty levnější kousky. Bohužel mou vrozenou nešikovností jsem ji brzy zničil a musel se poohlížet po její náhradě.

Warriorka rozhodně nebyla špatná hokejka, zejména poměrem cena/výkon určitě zaujme nejednoho hobby plejera. Ale přece jen jsem zvyklý na hole o level vyšší cenové hladiny, a proto jsem teď opět vybíral v těchto vodách.

V nabídce SportObchodu mi padla do oka hokejka od mého oblíbeného Baueru, přesněji model Vapor X2.7. Cenovkou kolem 2 500 Kč byla na stejné úrovni jako hokejky, se kterými hraji už několik let. A navíc v popisu hokejky bylo uvedeno, že “je dobrou volbou pro poloprofesionální hráče a nadšené amatéry”, takže by měla být ideální právě pro mě.

I při důkladném zkoumání mého bankovního účtu jsem nedohledal žádnou přijatou platbu od některého z hokejových klubů, takže poloprofesionál zjevně nejsem. Ale amatér jsem určitě, a navíc i nadšený (někdy).

Menší trable s výběrem

Menší nepříjemností při výběru hokejky byla absence mého oblíbeného zahnutí čepele. Vybral jsem tedy to, které bylo alespoň podobné a k tomu obvyklou tvrdost shaftu 87.

Druhý den jsem si už objednanou hokejku vyzvedával v brněnské prodejně SportObchodu a nemohl se dočkat, až ji poprvé vyzkouším. Šance k otestování na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat, a ještě tentýž den jsem stál na bruslích s hokejkou Bauer Vapor X2.7 v rukou.

O řád dražší = o řád lepší?

Už první pocity dávaly znát, že se jedná o hokejku střední třídy a je o řád dražší než předešlá Warriorka. Prvním výraznějším rozdílem byla znatelně nižší hmotnost, dále pak více zaoblené hrany shaftu a také výraznější grip.

Parametry hokejky Bauer Vapor X2.7

  • materiál: kompozit
  • tvrdost: 87
  • zahnutí: 28
  • celková délka: 166 cm

Přece jen už jsem starší ročník, který má ještě v živé paměti klasické dřevěné hokejky, které vážily zhruba o půl tuny více než moderní hokejky z kompozitových materiálů. Proto mě vždy překvapí, když se mi do ruky dostane hokejka s ještě menší hmotností než ta předešlá.

A tento pocit jsem teď s Bauer Vapor X2.7 zažil, protože její váha je o pár gramů nižší než zmíněné Warriorky. Rozdíl není nijak zásadní, jsou samozřejmě i lehčí hokejky. Ale Vaporka je lehká tak akorát a manipulace s ní je díky tomu snazší a příjemnější.

Tomu napomáhá i výraznější grip, díky kterému hokejka drží v rukavicích téměř jako přilepená. Příjemnější úchop ještě více zvýraznily oblejší hrany shaftu.

Prostě mi Bauerka skvěle padla do ruky a neměl jsem se zvykáním si na ni žádný problém. Tedy až na výše zmíněné zahnutí čepele (s označením 28). Zahnutí je odlišné od toho, na které jsem zvyklý. Špička není podtočená a je více zahnutá.

První střely proto letěly úplně jiným směrem, než jsem zamýšlel. Ne, že by to bylo neobvyklé, protože někdy bych měl problém trefit i fotbalovou bránu, ale toto bylo příliš i na moje “dovednosti”. Naštěstí sžívání netrvalo ani moc dlouho a zvykl jsem si i na pro mě nové zahnutí čepele.

Výborně ovladatelná hokejka se slušným citem

Díky nižší váze hokejky bylo vedení puku a dribling s ním mnohem jednodušší a měl jsem i větší kontrolu. Střely švihem po pár počátečních značně nepřesných pokusech začaly létat správným směrem a o poznání rychleji než s předešlou hokejkou.

Ne úplně nadšený jsem byl u střel příklepem, které neměly takovou rychlost, jako bych očekával. Jasně, opět je zásadní problém v mých rukách, a ne úplně zvládnuté technice střely. Ale i tak bych čekal, že díky této hokejce, její konstrukci a použitým technologiím se mé střely posunou z rychlosti s hovorovým označením “serou na ně mouchy” na o něco vyšší level.

Jinak jsem z hokejky Bauer Vapor X2.7, i po několikátém hraní, nadšený a spokojený. Na zahnutí jsem si zvykl, tvrdost shaftu je akurátní a snad se brzy zlepším i při střele příklepem.

Za mě hokejku Bauer Vapor X2.7 mohu jen a jen doporučit. Je vhodná pro všechny podobně nadšené amatérské a hobby hokejisty, kteří chodí hrávat i několikrát týdně a hrají nějakou tu soutěž.

Chci Bauer Vapor X2.7 »

Další čtení na trestnou lavici…

RECENZE: Hokejka Warrior Alpha DX5 SR
Jak vybrat a zkrátit dětskou hokejku
Jak vybrat suspenzor: Ochraňte svoji chloubu
Vystřelili jsme seriál tipů pro hokejové hobíky

9. 12. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz