RECENZE: Hokejka Warrior Alpha DX5 SR

Jsem vášnivým hobby hokejistou, který vymetá kdejaký led na blízkých či vzdálenějších halách. Hokejovou výstroj mám vcelku novou, ale před novou sezónou jsem potřeboval vyměnit hokejku.

Už nějaký ten rok se držím osvědčené značky Bauer a jejích hokejek, na které jsem náležitě zvyklý. Ale přece jen jsem tvor zvídavý a abych měl přehled o současné nabídce, vydal jsem se na průzkumnou cestu po hokejkách dalších značek. A vyhrál Warrior.

Jasné požadavky usnadnily výběr hokejky

Nejsem profi hokejista a ani multimilionář, který potřebuje, nebo musí mít, jen to nejlepší. Obvykle do hokejky investuji kolem 2 500 Kč a očekávám, že bude mít váhu kolem 500 gramů a povrch opatřený gripem pro jistější držení hole.

Po krátkém porovnávání a rozmýšlení jsem si vybral hokejku Warrior Alpha DX5 SR, která mé požadavky splňovala, a navíc byla jen za patnáct stovek. Nízká cena mě trošku odrazovala, ale po konzultaci s kamarádem, zkušeným hokejistou, jsem ji objednal.

Vyrovná se Warrior mým předešlým hokejkám?

To byla otázka, která mě vcelku trápila. Nekoupil jsem zbytečně moc levnou hokejku? Sice má mít grip, ale nebude moc těžká nebo špatně vyvážená? Nebudu vás napínat, nic z mých obav se nenaplnilo. Ale pojďme to vzít postupně.

 

Když jsem si objednanou hokejku Warrior Alpha DX5 vyzvedával na brněnské prodejně a vzal ji poprvé do rukou, uklidnil jsem se. Rozhodně není těžká! Ano, existují samozřejmě lehčí modely, ale ty stojí o dost víc. Váhově je na tom hokejka Warrior stejně jaky ty od Baueru, na které jsem byl do teď zvyklý.

Parametry hokejky Warrior

  • Materiál: karbonový kompozit
  • Tvrdost: 85
  • Zahnutí: W03
  • Grip: ano
  • Celková délka: 166 cm

Driblink, střela, góóól…

Naštěstí jsem nemusel na první ostré vyzkoušení dlouho čekat, tréninkový led jsme měli hned ten večer. Takže obléknout se co nejrychleji do výstroje a hurá na led, ať mám čas si hokejku vyzkoušet, než začneme hrát.

Ve srovnání s mými původními (a dražšími) hokejkami nemá tak výrazný grip, ale opravdu jen o chlup. Zkouším driblink s pukem. Párada, hokejka Warrior Alpha DX5 je snadno ovladatelná a dobře vyvážená.

Co střela? Najedu si mezi kruhy a vyšlu střelu švihem…no v mém případě spíš hodím puk na bránu. Pravda, první i druhý pokus se mi moc nepovedl. Přece jen je hokejka trochu tvrdší než ta, se kterou jsem hrál několik měsíců a zákonitě už změkla.

Stačilo ale pár dalších střel, rychle jsem si zvykl a puky létaly tam, kam jsem mířil. Pocitově střely byly o něco rychlejší a rozhodně ne proto, že bych se přes léto zlepšil.

Střely téměř jako z děla?

Jediné, co mě trošku zklamalo, byla střela příklepem. Hokejka Warrior Alpha DX5 se má díky vylepšené konstrukci ve své spodní části „dokonale prohnout a vyslat na bránu pořádně ostrý projektil.“

Střelu příklepem jakž takž zvládám. Po přečtení citovaného textu jsem asi nabyl mylného dojmu, že s hokejkou, tedy střelami z ní, budu lámat tyčky a ledaři každou chvíli měnit rozbitá plexiskla za bránou. Nic z toho se nekonalo, střely létaly stejně rychle (tedy pomalu), jako s předešlými hokejkami. Ale ty jsou cenově o level výše, takže zklamání bylo spíš způsobeno mým velkým očekáváním.

Hokejka vydrží všechno

Při jednom z přípravných zápasů se mi povedlo vyzkoušet i odolnost modelu Warrior Alpha DX5. Při souboji u mantinelu jsem díky své šikovnosti nechtěně zaklínil hokejku do štěrbiny dvířek v mantinelu, a i když jsem pokračoval v bruslení, hokejka nepovolila. Vytrhla se mi z pevného sevření a zůstala trčet z mantinelu. Naštěstí bez újmy.

Co říct k hokejce Warrior Alpha DX5 závěrem…

S hokejkou Warrior Alpha DX5 jsem už odehrál i několik přípravných zápasů zdejších hobby lig a můžu ji jen pochválit. Je to výborná hokejka pro hráče mé úrovně, tedy pro ty, co hrají hokej rekreačně 2×–3× týdně a nemají potřebu za hokejové vybavení utrácet horentní sumy.

Warrior Alpha DX5 má výborný poměr cena/výkon a vyrovná se i o řád dražším hokejkám. Má grip, její váha je víc než přijatelná, je snadno ovladatelná a i cit je velice slušný. Jejím výběrem jsem rozhodně neudělal chybu a jsem si jistý, že nebude chybou pro žádného středně náročného hobby hokejistu.

Chci hokejku Warrior Alpha DX5 »

Další čtení na trestnou lavici…

Jak vybrat suspenzor: Ochraňte svoji chloubu
Vystřelili jsme seriál tipů pro hokejové hobíky
Kde hrát hokej v Praze
Kde hrát hokej v Brně a okolí

7. 10. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz