RECENZE: Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018

Tenisová sezóna startuje se vší parádou. Proto vám nabídneme sérii tenisových recenzí, které vám odhalí novinky i tipy na letošní sezónu. Jako první si vzal tenisový trenér Michal Bayerl na paškál tenisovou raketu Wilson Ultra 100 CV 2018.

Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018

Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018

Tradice a inovace tenisových raket Wilson

Firma Wilson patří již dobrých 100 let mezi nejvýznamnější výrobce tenisového vybavení na světě. Její tradice se zakládá na dlouholetých zkušenostech a použití těch nejkvalitnějších materiálů. Zároveň se pravidelně snaží své produkty inovovat a pomáhat tak posouvat hranice lidských možností o krok dále.

V posledních letech Wilson staví své špičkové modely tenisových raket na rámu z materiálu Countervail. Ten se používá např. v leteckém průmyslu či při stavbě špičkových rámů kol pro silniční cyklistiku.

Osobně jsem se s tímto materiálem setkal před několika lety na školení trenérů, kde firma Wilson představovala také nový směr v designu svých raket. Označila jej jako „uncontaminated“ design, což by se volně dalo přeložit jako čistý design bez zbytečného balastu navíc. A skutečně, jednotlivé řady tenisových raket Wilson se liší prakticky jen v barevných proužcích po stranách hlavy rakety a člověk hned ví, o který model se jedná. Jednoduché, elegantní a srozumitelné řešení.

Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018 má technologii Countervail pro lepší pohlcování otřesů

Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018 s technologií Countervail lépe pohlcuje otřesy

Do ruky se mi také dostal plátek z materiálu Countervail, který jsme měli možnost porovnat s běžným grafitem. Oba plátky jsme opřeli o hranu stolu a brnknutím je rozkmitali. A hádejte jak to dopadlo?

Běžný grafit vibroval ještě dlouho poté, zatímco plátek z Countervailu se ustálil během několika okamžiků. Efektivnost v pohlcování vibrací je u tohoto materiálu enormní a nesrovnatelná s jakýmkoliv jiným materiálem na trhu.

Přátelské setkání

Testovaný model tenisové rakety Wilson Ultra 100 CV je obdařen právě tímto vibrace pohlcujícím materiálem. Pokud jste celý život jako já zvyklí hrát s vibrastopem, pak mohu s čistým svědomím prohlásit, že u této rakety jej potřebovat nebudete.

Michal Bayerl testoval tenisovou raketu Wilson Ultra 100 CV 2018

Michal Bayerl při testování rakety Wilson Ultra 100 CV 2018

První seznámení s raketou je asi takové, jako když se po dlouhých letech setkáte s dobrým kamarádem a na několik vteřin se obejmete. Je to moc příjemné.

O pevném poutu mezi vámi a raketou vás přesvědčí také zvláštní dřevnatý zvuk při dokonale čistě trefeném míčku. Skoro jako by to byla předzvěst něčeho většího, co se letos proměnilo v novinku Wilson Clash. O tom ale třeba někdy jindy.

Wilson Ultra 100 CV je spolehlivý kamarád

Parametrově je tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV na pomezí rakety pro pokročilé, zkušené až závodní hráče.

S hmotností 300 g si sice nemůže vyskakovat na své sourozence z řady Pro Staff, ale to také není cílem. Smysl této tenisové rakety tkví v pestré škále úderů, které s ní můžete zahrát bez toho, aniž byste pocítili diskomfort a ztrátu kontroly.

Technické parametry tenisové rakety Wilson Ultra 100 CV 2018

Technické parametry tenisové rakety Wilson Ultra 100 CV 2018

S hlavou rakety 645 cm2 a hustotou výpletu 16×19 nabízí skvělý poměr mezi přesností, razancí a kontrolou. Není to raketa, která by v některém z těchto parametrů vysloveně vynikala, ale nabízí pevné pouto mezi hráčem a míčkem, které jen tak něco nepřetrhne.

U základních úderů od základní čáry oceňuji lehkost, jistotu a pohodlí, které mají pozitivní vliv na celkovou pohodu při hře. Nemusíte se nějak extra snažit, třebaže jistá dávka kvalitní techniky je zde potřeba k využití celého potenciálu rakety.

Na volejích raketa nijak nevyniká a občas jsem měl pocit, že by mohla být přesnější a rychlejší. Některé nouzové voleje hrané u těla, nebo naopak daleko od těla, jsem nestíhal, za což možná může pocitově pomalejší ovládání způsobené širším rámem, který se po stranách hlavy rakety dostává až k 26,5 mm.

Servis-volej od ní nečekejte

Podání jako základ kvalitní hry je s touto Wilsonkou Ultra 100 CV především o jistotě. V tréninkovém mači jsem zaznamenal kritické chvíle, kdy na hráče přichází temná myšlenka dvojchyby za stavu 30:40.

Opakovaně se mi „nedařilo“ dvojchybu udělat, třebaže tam ten červíček byl a skoro jsem si jist, že bych se svojí Babolat Pure Drive v tento kritický moment selhal.

Daní za vysokou jistotu jsou menší rychlosti podání a jen průměrné rotace míče. Na dravé náběhy na síť a útočnou hru obecně si budete muset nechat zajít chuť.

Univerzálka spíše pro ženy

Abych testu rakety Wilson Ultra 100 CV 2018 dodal punc věrohodnosti a objektivního pohledu, zapůjčil jsem raketu hned několika hráčům a hráčkám na všech úrovních. Drtivá většina z nich se shodla na komfortu, který tenisová raketa poskytuje.

Tenisovou raketu Wilson Ultra 100 CV 2018 nejlépe hodnotily rekreační tenistky

Tenisovou raketu Wilson Ultra 100 CV 2018 nejlépe hodnotily rekreační tenistky

Obecně raketa sedí více ženám, ale zajímavostí je, že čím roste úroveň techniky hráček, tím méně jsou s raketou spokojené. Rekreantky, které hrají tenis 1×–2× týdně a dosud měly zkušenosti jen s lehkými tenisovými raketami s hmotností kolem 270 g, byly z této rakety nadšeny.

Naopak zkušená hráčka, která se tenisu věnuje od dětství na výkonnostní úrovni, označila tuto raketu za nemastnou a neslanou. Sama hraje s modelem Wilson z let 2011–2012 (model Petry Kvitové) a tento nový přístup ke komfortnímu pojetí hry jí nebyl po chuti. Raději má syrovější reakce rakety a vibrace eliminuje použitím tlumítka.

Muži na tom v hodnocení byli podobně. Neměla na to vliv ani jejich úroveň tenisu a většina se shodla na tom, co už bylo řečeno. Komfort tenisové rakety Wilson Ultra 100 CV je vynikající, stejně jako jistota úderů, ale chybí pocit dominance na kurtu, větší agresivity a přesnosti.

Mužům přišla raketa Wilson Ultra 100 CV 2018 málo agresivní

Mužům přišla raketa Wilson Ultra 100 CV 2018 málo agresivní

K tomu přidám ještě jednu osobní negativní zkušenost. Občas se mi stalo, že raketa na úder nezareagovala tak, jak bych čekal. Někdy míček odlétl daleko do autu, jindy skončil hluboko v síti a to jsem si zcela jist, že jsem udělal vše pro to, aby se úder podařil. Toto zvláštní „selhání“ materiálu může být samozřejmě způsobeno více faktory, ale ve srovnání s jinými tenisovými raketami mě tato občasná zkratovitost překvapila.

Pro koho je tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018?

Komfort a jistota je to, oč u této rakety běží. S klidným srdcem ji tak mohu doporučit široké plejádě hráčů včetně trenérů, kteří na kurtu stojí několik hodin denně a vyžadují pohodlnou a nenáročnou raketu s možností zapojení se více do hry.

Její příjemný pogumovaný rám a celkově vyvážené parametry ocení především ženy na amatérské, klubové až závodní úrovni. Pánové obecně tuto raketu nejspíš shledají příliš pasivní a průměrnou, nicméně i tady platí, že sto lidí, sto chutí.

Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018

Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV 2018

U nadějných juniorek a dorostenek by mohla posloužit jako takový mezistupeň při přechodu do kategorie dospělých. Tenisová raketa Wilson Ultra 100 CV sice nenadchne agresivitou či přesností, ale dostane vás svým přátelským pocitem ze hry, který je často důležitější než vítězný úder za každou cenu.

Chci zkusit Wilson Ultra 100 CV »

Závěrečné shrnutí

+ Plusy rakety Wilson Ultra 100 CV 2018

 • Vynikající komfort a stabilita
 • Ve všech úderech podává konstantní výkon
 • Nevyžaduje tolik síly a zkušeností
 • Dobře hratelná pro širokou veřejnost
 • Vhodná především pro ženy a juniorky

– Mínusy rakety Wilson Ultra 100 CV 2018

 • Není příliš agresivní a postrádá větší přesnost
 • Hůře ovladatelná na síti
 • Občasné „tupé“ reakce rámu

Další servis tenisového čtení…

Staňte se součástí tenisové revoluce s raketami Wilson Clash | Wilson Clash
VIDEO: TOP 5 tenisových tašek Wilson | Tenisové tašky Wilson
VIDEO: TOP 5 tenisových tašek Head | Tenisové tašky Head

S tenisovou raketou se toulám světem od 4 let. Miluji běžkování, lyže a horské kolo. Uchvátil mě badminton, ale na ten už nezbývá čas a energie.

Baví mě příroda a vše, co je s ní spojené. Relaxuji u filmů, her a editování videa.

23. 4. 2019, autor:

Komentáře

 • Petr, přidáno 05.05.2019

  Dobrý den,kdy bude te dělat recenzi na rakety Wilson Blade a Wilson Blade team?

  Odpovědět

  • Michal Bayerl, přidáno 06.05.2019

   Dobrý den,

   recenzi na Blade Team v plánu nemáme. V létě budou úplně nové modely Blade, takže na některé z nich recenzi určitě uděláme. Termín zatím přesně neznáme.

   Odpovědět

 • Jana, přidáno 06.05.2019

  Rád bych si přečetla recenzi na Pure Drive VS od Babolatu. Někde v zahraničí to vyhodnotili jako „nejlepsi nový rám roku 2019“. Díky.

  Odpovědět

  • Michal Bayerl, přidáno 09.05.2019

   Dobrý den,
   rakety jsou to zajímavé, vhodné pro zkušené až závodní hráče/hráčky a díky minimální gramážové odchylce obou kusů v páru je jistota, že se obě budou chovat stejně. Nicméně zatím na ně recenzi neplánujeme, ale není všem dnům konec.

   Odpovědět

 • Lukas Sykora, přidáno 07.05.2019

  Diky, skvela recenze. Byl bych rad za recenzi rakety Head Instinct, kterou hraje Berdych.

  Odpovědět

  • Michal Bayerl, přidáno 09.05.2019

   Dobrý den,
   děkuji, mám radost, že se Vám recenze líbila. Zatím máme připravenou recenzi na Head Graphene 360 Speed Pro Novaka Djokovice. Výhledově recenzi na nové rakety Instinct neplánujeme, ale to se může změnit.

   Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz