Recenze Yedoo Steel: Jaká je S2620? – Bára na kolobce 26. díl

„Testuješ koloběžku, o které se mluví už jak dlouho. Kdoví jestli bude vůbec letos v prodeji.“

I to jsem se dozvěděla na Facebooku, když jsem dala vědět, že testuju novinku Yedoo Steel. A víte co? Bude letos v prodeji. Dokonce je v prodeji právě… teď!

Mrkněte na Steelku »

S největší z téhle řady, koloběžkou Yedoo S2620, jsem právě strávila celý týden. Jaká je?

 • Pěkná.
 • Kamarádská.
 • Těžká (ale ne moc).
 • Za fajn cenu.

A jiná, než jsem čekala.

Yedoo S2620 mě (příjemně) překvapila.

Yedoo S2620 mě (příjemně) překvapila.

Od hliníku zpátky k oceli

První zmínky o nových koloběžkách od Yedoo se nesly ve smyslu „Yedoo představí řadu Steel inspirovanou úspěšnými hliníkovými koloběžkami Alloy“. Očekávalo se proto, že půjde o „alloyky v oceli“ – prostě řadu, která si vezme co nejvíc z hliníkových yedooček, ale bude ocelová, a tudíž levnější.

To se taky stalo, S2620 ale rozhodně není „ocelový Trexx“. Mezi ocelovou a hliníkovou koloběžkou je totiž sakra rozdíl.

Nejdřív nějaké ty parametry

Kola: 26 a 20 palců

Váha: 9,2 kg

Výška nášlapu: 7,3/9,3 cm (má nastavitelnou výšku stupátka)

Světlá výška: 4,5/6,5 cm

Výška řídítek: 91–97 cm

Další parametry najdete přímo tady. Vás ale zajímá, jak jezdí, ne? A přesně proto jsem tu.

Mít, nebo nemít kilo navrch?

Jak víte z mých článků, normálně jezdím na Yedoo Trexx – o to víc mě zajímalo srovnání s S2620. Jejich hlavní rozdíl je v materiálu rámu, a tedy váze. S2620 má 9,2 kg, o 1,3 kg navíc oproti Trexxovi. Žádný extra rozdíl, co? A přece ho člověk pozná.

Přiznávám, že jsem na cestě to kilíčko navíc cítila a musela jsem si na robustnější S2620 (achjo, děvče, kdo ti dal to jméno) zvykat.

Ale víte co? Zvykla jsem si. Při druhé jízdě už se mi jelo pěkně. A narovinu: 9,2 kila rozhodně není těžká váha mezi koloběžkami, naopak si vede fajn ve srovnání s obdobnými koloběžkami, jako je Kostka Tour Max (9,1 kg), Kickbike Cruise Max (9,5 kg) a Crussis Urban (10 kg). Cenově vypadá  dokonce o chlup líp.

Váha není všechno

To kilo navíc není všechno, co se s novým rámem mění. Ocelová Steelka oproti hliníkovým Alloykám víc pruží. S Trexxem jsem si zvykla na tužší rám a teď jsem se zase vrátila na začátek – a vlastně to nebylo tak zlé.

Ono má oboje něco do sebe. Tužší koloběžka předá víc energie do pohybu. Když ale koloběžka trochu „pruží“, nejste z ní ani na hrbolech vyklepaní a líp drží v zatáčkách.

S2620 je trochu hromotluk, ale jede pěkně.

S2620 je trochu hromotluk, ale jede pěkně.

Zajímalo by mě, jak velký dopad má tuhost na výslednou rychlost, respektive na to, jak moc se namakáte. Je možné, že měkčí rám přidává Steelkám kila navíc?

Nízký nášlap, upínák a cool řídítka

Co Steelky podědily po Alloykách, jsou nízké nášlapy a možnost zvednout nášlap pomocí rychloupínáku. To znamená, že se nenamakáte, a přitom nevymlátíte v terénu. (Kolik z nás si ale výšku nášlapu vážně mění, když může?) Škrtá o malinko víc, než jsem zvyklá, ale to souvisí s „pružením“ – nášlap se pod vámi o fous víc prohne.

Protiskluzové pásky jsou řešené jinak než na ostatních koloběžkách od Yedoo.

Protiskluzové pásky jsou řešené jinak než na ostatních koloběžkách od Yedoo.

Zajímavůstka jsou široká řídítka, na kterých najdete místo klasických gripů pohodlnější řešení. Gumový grip má prodloužené „křidýlko“ směrem k zápěstí, se kterým ho při jízdě nelámete. Údajně je to řešení pro městské koloběžky, u kterých se předpokládá, že budete jezdit bez rukavic. Ale jestli vám to můžu pokazit, bez rukavic se na gumových řídítkách děsně potí ruce.

Řidítka jsou širší, než jsem zvyklá, jede se s nimi ale pohodlně.

Řídítka jsou širší, než jsem zvyklá, jede se s nimi ale pohodlně.

Pěkná, pěkná, pěkná!

Když testuju novou koloběžku, kolegové si většinou všimnou a komentují to. Jejich reakce se pohybují na škále od „Nemáš jinou koloběžku?“ po „Wow, čí je ta pěkná koloběžka?“ Steelka si vysloužila to druhé hodnocení.

Aby ne, je vážně hezká. Zajímavě řešený rám, metalické barvy i štítek se jménem modelu působí industriálně: na míru generaci, která si libuje v bývalých továrních halách a surovém betonu na stěnách i na špercích. Hádám, že proto zůstala těmhle kolobrndám jména, která působí jako sériová čísla (S2620, S2016 a S1616).

Líbí? :)

Líbí? 🙂

Už jsem se setkala i s názorem, že Steelky vypadají jako kombinace koloběžek od jiných značek.Osobně jsem na první pohled viděla závan jiných modelů, ale… ona koloběžka asi nemůže být nic jiného než koloběžka, což? Pravda, tolik jako řada Alloy Steelky fakt nevyčnívají. Ale jsou pěkné, o tom žádná.

Řada Steel svým designem perfektně zapadá do města, nemyslíte?

Řada Steel svým designem perfektně zapadá do města, nemyslíte?

Sečteno, podtrženo, shrnuto

Závěrečné shrnutí? Ne, řada Steel není jen těžší ségra řady Alloy. Je jinačí, ale dobrá. Obstojí mezi koloběžkami, jako je Kostka Tour Max a podobné, příjemně se na ní jede a pohodovému výletníkovi bude sympatičtější než závoďácké Alloyky. Pohodlnou jízdou i cenou.

Zajímá vás o novince S2620 něco dalšího? Ptejte se v komentářích! Co budu vědět, odpovím, na ostatní vám pošlu zkušenějšího sporťáka.

A vůbec, co na ni říkáte vy?

Trhněte si! 🙂

Mrkněte na Steelku »

Kam dál?

Píšu a jezdím na koloběžce. A taky píšu o tom, jak jezdím na koloběžce.

V nohách mám už tisíc mil a v rukách tisíc stran textu. Tak se usaďte a začtěte se! 🙂

30. 8. 2019, autor:

Komentáře

 • Jirka, přidáno 07.01.2020

  Když ti, Báro, přijde tahle Steelka těžká teď, co potom, když bys ji měla ověšenou příslušenstvím tak, jako máš Trexxe, a ještě by sis na ní vezla plnou láhev pití? 😉 To už by to svezení asi moc prima nebylo. Chvilku jsem stál na S2016. Nebyla špatná, ale nebylo to ono. Zato na Kostce Twenty se cítím jako ryba ve vodě 🙂 A už zítra snad bude jedna konečně moje!

  Odpovědět

 • Lukáš, přidáno 07.05.2020

  Ahoj Báro! Přijde mi celkem škoda, že volba na recenzi řady Steel padla zrovna na model S2620. Rozhodně je to zajímavá koloběžka, ale je v segmentu, kde je nabídka dost široká, a kdekdo si řekne „OK, prostě další koloběžka 26/20“. Veřejnost by možná trochu více oslovila recenze S2016, protože to je oproti Rodstrovi úplně jiné svezení, a při zachování maximální kvality komponent kterou cena dovolí je pořád o tisícovku levnější než prakticky jediný přímý konkurent – Kostka hill max. Ale chápu, že bys ji neměla s čím porovnat… 🙂

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 07.05.2020

  Ahoj Jirko,
  ani Trexxe nemívám ověšeného, maximálně lehká brašna a pití. 🙂 A Steelka mi nepřijde nijak strašlivě těžká, jen je holt těžší, než jsem u Trexxe zvyklá. Koneckonců váhově odpovídá třeba Kostce Tour Max, stejně tak menší modely budou odpovídat obdobným koloběžkám u jiných značek. Takže žádná těžká váha. 🙂
  Každopádně každému sedne jiná značka a Kostky jsou taky boží, takže přeju, ať ti to dupe. 🙂

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 07.05.2020

  Ahoj Lukáši,
  to je těžko odhadnout, co by veřejnost nejvíc oslovilo – já na cyklostezkách potkávám hlavně kolobky 2620, ať už je to jakákoliv značka. A máš pravdu, zkoušela jsem tenhle model hlavně kvůli srovnání. Ať už s Trexxem, nebo s Kostkou Tour Max, kterou mám ozkoušenou.

  Odpovědět

 • Jirka, přidáno 13.05.2020

  Ahoj Báro,

  vidím ještě blatník, světla, tachometr, rohy, kdežto Steelka je úplně holá 🙂 Ono to pak naskakuje 😉 Ale jasně, rozumím. A Kostka zatím slouží skvěle. Jen ta fyzička 😀

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 20.05.2020

  Ahoj Jirko,
  aha, chápu, no, to jsou v podstatě jen ty nejnutnější věci, které bych navěsila na jakoukoliv koloběžku, kterou bych měla – světla jsou nutnost, tachometr už mám dole, bez blatníku bych se neobešla a rohy už jsou drobnost. Dohromady to nedá ani půl kila, hádám. 🙂

  Odpovědět

 • Kamil Kunz, přidáno 24.09.2020

  Ahoj.

  Já mám S2620 rok a najeto 1900 km a musím říct, že super kolobka. Stabilní i v šedesátce. Je to taková treková univerzálka. Za mně mohu jen doporučit Kamil

  Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz