Rozsekněte jednou provždy otázku, jak převážet koloběžku v autě
Jak převážet koloběžku autem, jedno z nejčastějších témat diskuzí mezi koloběžkáři. Řešení je spousta, ale s letošní novinkou mezi nosiči Thule se zdá být jen jedno jediné elegantní a bezpečné pro koloběžku i nosič.
Převážejte koloběžku bez škrábanců na otestovaných nosičích. Převoz zvládnete na střeše auta i na kouli, jen to chce trochu opatrnosti při výběru nosiče.
Převážet koloběžku na střeše auta je s novým nosičem téměř povinnost
Jestliže máte koloběžku s většími předními koly, je pro vás řešení nasnadě. Thule přišlo s novým střešním nosičem kol Thule UpRide 599 a koloběžkářům doslova vytrhlo trn z paty. UpRide 599 si vychutnáte, pokud máte koloběžku s předním kolem 26 palců nebo 20 palců velké.
Tyto rozměry předních kol koloběžek jsou nejčastější, nicméně nosič uveze jakýkoli dopravní prostředek s předním kolem o velikosti 20 až 29 palců.
Střešní nosič Thule UpRide 599 nedrží kolo či koloběžku za rám, ale za přední kolo. Proto je mu upřímně zcela šum a fuk, jestli veze kolo nebo koloběžku.
U ostatních střešních nosičů je řešení pro uchycení koloběžky velmi individuální. Tvar rámu koloběžky totiž není totožný s rámem kola, na která jsou nosiče především koncipovány. Pokud se tedy chcete vyhnout zklamání, ukažte prstem na UpRide, to je jistota, která vás nezklame.
Kolobku převezete i na kouli, někdy to ale drhne
Pokud vám nevoní střešní nosič, ale dáváte přednost nosiči na tažné zařízení, musíte být ostražitější. Nosiče na kouli jsou totiž mírně vyklenuté a rovná stupátka koloběžek mohou drhnout.
Na letošním Megatestu jsme testovali nosič na tažné zařízení Thule VeloSpace XT a tady hlásíme, že valnou většinu koloběžek převezete v pohodě a bez úhony. Zkoušeli jsme koloběžky Yedoo, Kostka a Kickbike.
Thule VeloSpace XT nemá tak zahnutou plošinu, a tím pádem nedochází ke kontaktu se stupátkem koloběžky. Nicméně na nosiči na tažné zařízení určitě doporučujeme převážet koloběžky s větší výškou nášlapu.
Když už to vypadá beznadějně, zachrání vás vyšší pozice zadního kola
Nosič na tažné zařízení Thule EasyFold XT jsme rovněž testovali na letošním Megatestu a musíme říct, že nám příliš nevyhovoval. Thule EasyFold XT využijete převážně pouze v případě, že doma máte Yedoo koloběžku.
Yedoo koloběžky se totiž pyšní možností nastavit zadní kolo do druhé, vyšší pozice. Tím pádem lehce zvýšíte vzdálenost stupátka od nosiče a koloběžku převezete bez toho, aniž byste jak nosič, tak koloběžku poškrábali.
Jak převážet…
Odhalte způsob, jak převážet kolo s karbonovým rámem | Jak převážet karbonová kola
Převážejte elektrokola chytře a bez použití svalů | Jak převážet elektrokolo
Thule poradenství | Poradna pro výběr nosiče
18. 6. 2018, autor: Robert Švanda
Nejnovější články
- Jak je v tenise důležité rozcvičení a protažení 16.06.2022
- Kdy a pro koho má smysl trénovat o tenisovou zeď? 08.06.2022
- Doplňkový trénink pro hokejisty – jak se udržet v kondici i v létě? 19.05.2022
- Střešní stany THULE – nová dimenze kempování 07.05.2022
- Pro běžecké začátečníky #1 – Jak správně regenerovat 04.05.2022
- Silnice vs. terén – proč je dobré běhat na asfaltu i v lese? 26.04.2022
- Výstroj na inline hokej – v čem se liší oproti lednímu hokeji? 20.04.2022
- 10 důvodů proč jsou inline brusle skvělý sport 13.04.2022
Štítky
Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz