Tip na dárek pro všechny hokejové fanoušky od Marken.cz

Máte doma malého hokejistu, nebo třeba jen hokejového fanouška? A zlobí vás někdy? Dejte mu „za trest“ přečíst knížku „S devatenáctkou do Bernu“ od Lubomíra Mana. Možná se na vás bude zprvu koukat trochu nechápavě, ale jakmile se začte do několika prvních stránek, nebudete o něm na pár dní vůbec vedět. S devatenáctkou do Bernu je totiž bezkonkurenčně nejlepší česká kniha o ledním hokeji.

Přestože ji Lubomír Man, mimo jiné v padesátých letech reprezentant Československa ve skoku dalekém, napsal už v roce 1976, i po více než 30 letech si stále nachází své čtenáře. Autor v knize vypráví příběh mladého hokejisty Ivana Krumla, od těžkých začátků, přes mnohé peripetie a odstrkování až po cestu na dorostenecké mistrovství světa ve Švýcarsku. A není to jen zajímavý příběh, pro který knížku doporučujeme. Nejen mladým sportovcům se totiž hodí ponaučení, které „S devatenáctkou do Bernu“ přináší: pokud chce člověk něčeho opravdu dosáhnout, tak k tomu potřebuje nejen trochu talentu a štestí, ale hlavně nadšení a spoustu hodin tvrdé práce.

O tom, že na knížce „vyrůstala“ spousta pozdějších hokejový hvězd svědčí například slova bývalého reprezentanta a nyní trenéra Miloslava Hořavy, který ji označil za svou nejoblbenější knížku. Mládežnický trenér HC Letci Letňany Miroslav Hes se nedávno na svém blogu www.goool.cz přiznal, že ji kdysi hltal jako hokejovou bibli a nyní ji právě zadává svým svěřencům jako „povinnou četbu“ za nejrůznější prohřešky. 

Náš partnerský eshop Marken.cz po dohodě s autorem knihy letos vydal třetí reedici dříve beznadějně rozebraného titulu a nabízí jej pouze na svém webu za cenu 299 Kč. Pokud si na knihu pamatujete ze svého dětství, nebo si ji koupíte a přečtete až teď, určitě nezapomeňte svůj názor napsat přímo autorovi. I přesto, že je panu Manovi již 79 let, je velmi náruživým uživatelem internetu a bude určitě rád, pokud mu na adresu Man.Lubomir@seznam.cz napíšete pár řádek. Pro většinu z vás to bude jistě nejstarší člověk, kterému jste kdy napsali email:).

3. 12. 2009, autor:

Komentáře

  • Lubomír Man, přidáno 08.12.2009

    Vážená paní Pospíšilová,
    Skoro s dojetím jsem si přečetl Váš velmi chytře a umně napsaný posudek na moji knížku. Moc děkuji a přeji ve Vaší další publicistické práci i v soukromém životě samý zdar a pohodu.
    S díky
    Lubomír Man

Komentáře jsou uzavřené.

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz