Videa bez FAMU aneb jak na YouTube kanál e-shopu

Chcete točit videa? Nepotřebujete FAMU, drahou techniku ani software. Stačí odhodlání učit se a vědět, že máte co předat. Nějakej pátek už v tom lítáme a tady jsou naše zkušenosti.

1. Najděte tvář videa

Ze všeho nejdřív najděte někoho, komu nebude dělat problém předvádět se před kamerou a kdo bude dýchat za vaši věc.

2. Zjistěte, co vaše fanoušky zajímá

Popřemýšlejte nad tím, co vaši odběratelé potřebují nebo chtějí, a to jim dejte. Jak to děláme my? Představujeme nové věci a snažíme se upozornit na jejich přednosti i nedostatky a potom točíme návody, jak je používat a starat se o ně. Čas od času necháme nakouknout do zákulisí nebo uděláme videoreport z akce

Někdy jde o život

Někdy jde o život

Obsah přidáváme pravidelně, abychom udrželi pozornost svých fandů, a pro lepší přehlednost ho rozdělujeme dle typu.

Recenze

Jakmile u nás přistane nové zboží, chceme si ověřit, že to je to pravé ořechové. Proto ho s kolegy testujeme a výsledky pak dáváme do videorecenzí.

Návody, tipy

Škoda každé rady, která padne vedle. Proto reagujeme na časté otázky našich zákazníků i ve videu. Takže se aktivně podílejí na obsahu našeho videokanálu.

Fanzóna

Nejnovější rubrikou jsou videa z fanzóny, ve kterých představujeme nové kolekce kšiltovek, dresů, triček, mikin a dalších věcí nejslavnějších týmů světa. Ať už jde o zaoceánské NHL a NBA nebo evropské velkokluby.

Videoreportáže

Videa z našich akcí, kde jsme byli.

3. Nenechte se odradit vstupními bariérami

Nemusíte kupovat techniku za statisíce. Doba přeje nadšencům pro video. My využíváme foťák, kterým běžně fotíme nové sportovní kousky na web. Vy můžete začít se svým mobilem. Dnes už stačí telefon plácnout na stativ a seznámit ho s přídavným mikrofonem.

4. Jde se na věc

A jak to vlastně u nás chodí? Jako první dáme hlavy dohromady a vysolíme nápady na nová videa. Šéf vybere, co je nejaktuálnější, a Supersporťák spíchne bodový scénář a našprtá text.

Důležité je i místo natáčení, které se snažíme vybírat tematicky. Při střihu potom myslíme na to, že chceme v co nejkratším čase ukázat co nejvíc.

Natáčení recenze koloběžky Yedoo

Natáčení recenze koloběžky Yedoo

Na place se docela bavíme. Zatímco se snažíme natočit záběry při jízdě na inlajnech, trefit pauzu mezi písničkami, na které tancují děti v nedaleké školce, nebo když přemlouváme údržbáře, aby chvíli sekal jinde.

Jakmile překonáme všechny nástrahy, startujeme natáčení. Nejdřív sfoukneme hlavní scény a pak ladíme detaily.

Stále zkoušíme nové

V případě fanzóny jsme se rozhodli o změnu. Scénář nepřipravujeme, videa téměř nestříháme. Prostě jsme spontánní. Projekt je na trati teprve chvíli, ale dost nás baví. Občas se smějeme sami sobě. Ostatně to jde vidět i v bloopers – (ne)povedených záběrech – na konci videí.

Natáčení fanzóny

Natáčení fanzóny

5. Video máme a co teď s ním?

Než pošlete video poprat se o jeho místo mezi ostatními hráče YouTube, převlékněte ho do zajímavého trikotu. Vymyslete chytlavý název a nezapomeňte na poutavý obrázek náhledu.

Důležitý je i popis videa, kde by neměla chybět klíčová slova, podle kterých budou vaše video diváci vyhledávat, a případně odkazy na váš web nebo další související obsah.

Někdy je potřeba trochu video popostrčit, aby se dostalo až do cíle za svým fanouškem. Například tím, že ho nasdílíte na FB, pošlete lidem, které by mohlo zajímat, nebo napíšete článek, jako je tento.

Pro inspiraci mrkněte na náš YouTube kanál »

A jedeme dál…

Fandili jsme na Kometě proti Slovanu

Jak na přepravu koloběžky autem

 

 

 

 

1. 9. 2016, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz