Speed badminton – rychlost bez omezení

Jestli jste o Speed badmintonu ještě neslyšeli, tak zpozorněte. Provedeme vás světem nového, rychle se rozšiřujícího fenoménu, který získává obliby mnoha hráčů všech věkových kategorií. A třeba speed badmintonu propadnete stejně jako my.

Ptáte se, zda jsou Speed badminton a badminton příbuzní a kolik toho mají společného? Posouzení necháme na vás. S jistotou ale můžeme říci, že vás tento sport s velkou pravděpodobností chytne a nepustí.

Historie speed badmintonu

Začneme trochou z minulosti, jak tento akční a zábavný sport vznikl. Za konceptem speed badmintonu je německý sportovní gentleman Bill Brandes.

Tento pán přemýšlel, jak by se dala vytvořit venkovní verze badmintonu, proto si pohrál s velikostí a váhou badmintonového míčku. Míček zmenšil, přidal mu na váze a svět spatřil první speeder. U rakety se inspiroval ve squashi a přizpůsobil ji novému míčku.

Od roku 2001 se speed badminton posunul zase o velký kus dále a Bill Brandes je s jeho společností Speedminton nejznámějším výrobcem vybavení pro tento sport.

Co ke speed badmintonu potřebujete

Základním vybavením na speed badminton jsou „překvapivě“ raketa a míček (speeder).

Jak již název napovídá, míček létá rychleji než u badmintonu. Rychlost se pak liší většinou podle váhy.

Míčky na speed badminton

Rakety na speed badminton rozdělujeme jako u podobných sportů podle herní úrovně.

Speed badmintonové sety VicFun

Při koupi vybavení se nemusíte bát, že vám zbudou v peněžence pouze pavučiny. Základní sadu se 2 raketami a míčky koupíte do tisícovky a pořád se najdou penízky na romantický večer po hře.

Přejít na nabídku speed badmintonu »

Proč bez omezení?

Znáte ten pocit, kdy máte chuť si něco zahrát, ale sezóna, prostory nebo jiné podmínky vám to nedovolí?

Speed badminton se dá skvěle přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám. Hra v hale? No problemo! Stačí upravit halový tenisový kurt. Chcete hrát venku? Hřiště je tak jednoduché, že si ho uděláte skoro všude.

Viděli jsme hrát speed badminton v parcích, na plážích, dokonce i na střechách domů a sněhu. A díky nightspeederu vás nezastaví ani tma.

Speed badminton se dá hrát kdekoliv

Rádi byste si zahráli ve více lidech než 2 či 4, jak je obvyklé? Co takhle hned 6 lidí a vylepšit to zábavou spojenou s bodypaintingem a fluoreskujícím oblečením při Blackmintonu.

Blackminton – noční varianta speed badmintonu spojená s bodypaitingem

Díky možnostem přizpůsobení se zdá, že je speed badminton sportem bez omezení a věříme, že časem, díky kreativitě lidí, přibude mnoho dalších verzí této hry.

Jak je na tom speed badmintonem v Česku?

U nás se speed badminton rychle uchytil a patří mezi nové sporty, u kterých se hráčská základna rychle rozšiřuje. Konají se zde různé turnaje a také Mistrovství ČR pořádané prvním speed badmintonovým klubem v ČR – SK Speedminton Pardubice.

V Brně v rámci MULTILIGY, se kterými spolupracujeme, vznikl nový klub věnovaný tomuto lákavému sportu, letos přibyla i 1. speed badminton liga v ČR. Pořádají turnaje, veřejné tréninky, takže kdybyste si speed badminton rádi vyzkoušeli, máte ideální příležitost..

Speed badminton na tenisovém kurtu

S rychlostí, jakou se šíří tento sport mezi lidi je možné, že se speed badminton třeba jednou zařadí mezi olympijské disciplíny a my v nich budeme mít své zastoupení.

Chcete vědět ještě víc?

Podrobnější informace k pravidlům, hřišti a vybavení najdete u nás na webu.

A jestli pořád pochybujete, zda speed badminton vyzkoušet, snad vás přesvědčí krásná, talentovaná a charizmatická blondýnka, bývalá světová tenisová jednička, Maria Sharapova, která má speed badminton ve svém tréninkovém programu.

Maria Sharapova při speed badmintonu

Nás přesvědčila, a proto bereme rakety, míčky a vyrážíme si do parku zapinkat. Kupte si speed badmintonovou sadu a vyrazte taky..

Přejít na nabídku speed badmintonu »

765qwerty765
markeťák a datař | web

Mám rád hory a přírodu. Dřív jsem po horách chodil, teď v nich běhám.

Jsem markeťák a SportObchodem žiju od roku 2009..

18. 5. 2015, autor:

Komentáře

  • Martin, přidáno 31.07.2013

    Tu Sharapovovou jste odnekud zkopirovali? Maria se nesmeje a ani se ji nepodoba:)

    • Adam Jurák, přidáno 31.07.2013

      To je Maria hodně za mlada 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz