Suunto: Hodinky, se kterými se můžete měřit

Pokud to se sportem myslíte vážně a chcete sledovat svůj aktuální stav a progres, neobejdete se bez sporttesteru. Mezi ty nejznámější značky, které stojí za to vyzkoušet, patří finský výrobce Suunto. Významný je hlavně tím, že většinu produktů vyrábí ručně.

Hledání severu

Vše začalo, když před 80 lety outdoorový nadšenec Tuomas Vohlonen založil továrnu na kapalinové kompasy. Od té doby se Suunto propracovalo mezi přední výrobce prémiových sportovních hodinek, měřících nástrojů a potápěčských počítačů.

Vizí Suunto je pomáhat dobrodruhům a sportovním nadšencům objevovat a pokořovat nová teritoria od nejvyšších hor po ty nejhlubší oceány.

Vizí Suunto je pomáhat dobrodruhům a sportovním nadšencům objevovat a pokořovat nová teritoria od nejvyšších hor po ty nejhlubší oceány.

Dnes patří do koncernu Amer Sports Corporation vedle velkých značek typu Wilson, Atomic, Salomon apod. Většinu výrobků stále navrhuje a produkuje ve Finsku.

Název Suunto znamená ve finštině “směr”.

Název Suunto znamená ve finštině “směr”.

Ve SportObchod.cz si můžete vybrat mezi typy M a Ambit.

To nejdůležitější po ruce

Série M je více zaměřená na začínající fitness sportovce. M2 má základní měřič tepu, M5 potom obsahuje pokročilejší funkce, jako nastavení cílů (např. kontrolu váhy nebo sledování vývoje fyzického výkonu).

Mějte svůj výkon pod drobnohledem

Hodinky řady Ambit jsou jedním z nejvymakanějších počinů značky Suunto. Mají v sobě GPS, ABC funkce (výškoměr, tlakoměr, kompas), dobíjecí baterii, pokročilé tréninkové funkce a aktualizovatelný software. Navíc u nich lze mnoho funkcí nastavit dle potřeby každého a dají se propojit s chytrými telefony (existuje na ně také řada aplikací).

Verzi Sport můžete využívat na různé sporty, především běh, plavání nebo cyklistiku. Obsahuje aplikace pro jednotlivé aktivity a je kompatibilní s bike podem, což je čidlo měřící vzdálenost či průměrnou rychlost na kole. Alternativa Run je zejména na běhání, funkce pro jiné sporty nemá.

Ať už jste začínající sportovec, nebo ostřílený profík, Suunto dá vašim aktivitám smysl a povede vás k cíli.

Omrkněte naši nabídku Suunto »

 

25. 8. 2016, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz