Testování raket YONEX a exhibice mistrů v Brně

Společně s badmintonovým portálem BadmintonWeb.cz a firmou YONEX jsme v neděli 24. října 2010 pořádali unikátní badmintonovou akci v brněnské hale Sprint. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si badmintonové rakety Yonex, ukázat své dovednosti v soutěžích o ceny a zhlédnout exhibiční utkání mistrů.

Návštěvníci testovali rakety YONEX

Testování raket YonexPrvním bodem programu bylo testování raket Yonex, na které jsme nachystali přes 30 kusů raket. Během testování mohli hráči využít možnosti konzultace s badmintonovým trenérem Michalem Turoněm a předními českými hráči Pavlem Drančákem, Jakubem Bitmanem, Petrem Jelínkem, Tomášem Kopřivou a Ondřejem Kopřivou.

Kdo měl zájem, mohl si s profíky zahrát a okusit tak pocit jejich soupeřů na druhé straně badmintonové sítě.

Soutěžilo se o ceny a novou raketu Yonex Voltric

Po testování přišla řada na prověření dovedností účastníků akce, jehož moderování se ujal zkušený Jiří Konečný. Soutěžící se poměřili ve 3 disciplínách. Začínalo se dlouhým podáním do koše, následoval test krátkého podání a na závěr se dostalo i na fyzickou zdatnost v podobě přenášení míčků z jedné strany kurtu na druhou.

Vítězové disciplín si odnesli novou tašku na rakety Yonex a postoupivši do rozstřelů trička SportObchod. Všichni soutěžící byli navíc zařazení do slosování o novou raketu Yonex Voltric.

Reprezentanti předvedli špičkový badminton v exhibici

Závěrečnou část programu obstarala badmintonová exhibice. Z původně plánovaného opakování finále mistrovství republiky sešlo kvůli zranění Ondřeje Kopřivy, který se posadil alespoň do rozhodcovského empajru. Na kurt tak proti sobě nastoupili dvojnásobní mistři republiky Jakub Bitman s Pavlem Drančákem a Tomáš Kopřiva (vícemistr republiky ve čtyřhře a dvouhře) s Petrem Jelínkem (6. na MČR ve dvouhře).

Kluci se do zápasu pustili naplno, ukázali divákům jak vypadá badminton na špičkové úrovni a samozřejmě přidali pár kousků pro obecenstvo. Nejpovedenějším momentem exhibice byla asi výměna, ve které se Kuba Bitman odskočil občerstvit vedle kurtu, Páju Drančáka nechal na pospas soupeřům a při příchodu zpět do dvorce zabil míček těsně za síť.

Třísetová exhibice plná parádiček a dělových smečí zakončila velice vydařenou badmintonovou neděli. Děkujeme spoluorganizátorům, Michalu Turoňovi, hráčům exhibice a návštěvníkům akce.

Více si o akci přečtěte na stránkách BadmintonWeb.cz, kde si můžete prohlédnout i fotky.

Reportáž z testování raket Yonex a exhibice na BadmintonWeb.cz >>

šéf marketingu | web

Mám rád hory a přírodu. Dřív jsem po horách chodil, teď v nich běhám.

Vedu marketingový tým a SportObchodem žiju od roku 2009..

26. 10. 2010, autor:

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz