Míting v Thule TestCentru

Díky tomu, že SportObchod.cz dlouhodobě patří mezi přední prodejce produktů THULE v ČR, jsme obdrželi pozvánku do výrobního a vývojového centra Thule ve švédském Hillerstorpu, kde se konala prezentace připravovaných novinek pro cca 10 českých a slovenských prodejců.  Za naši firmu se akce zúčastnil obchodní ředitel Josef Mech.

V rámci nabitého programu jsme se dozvěděli, že nás letos čeká kromě zavádění nové designu obalů produktů (mimochodem se opravdu povedl) především zjednodušení řešení střešních nosičů (méně typů patek) a rozšíření jejich kompatibility na více aut. Cílem Thule je výrazně zrychlit proces přípravy řešení pro nové vozy tak, aby bylo řešení dostupné za několik málo týdnů od uvedení modelu na trh. Na další novinky se můžete těšit již brzy v naší nabídce.

Hlavní částí programu ale byla prohlídka THULE Test Centra, kde se testují všechny parametry výrobků Thule  od odolnosti na počasí (déšť, slaná voda, UV záření, …) přes simulaci opotřebení (opakované otřesy, vibrace, …) až po náročné zátěžové testy a crash testy. Dle informace Erica Gustavssona, který Test Centrum vede, jsou testy prováděny dokonce s překročením nosnosti o 50% tak, aby produkty THULE obstály ve všech myslitelných situacích. A že jich švédští inženýři vymysleli hodně 🙂 Propojení test centra s výrobním závodem usnadňuje komunikaci s vývojáři a zrychluje proces adaptace výrobků na výsledky testů.

Prohlédněte si fotky (bohužel možnosti fotografování v rámci závodu byly hodně omezeny)

V rámci komunikace s jednotlivými produktovými manažery jsme měli možnost vznést připomínky k jednotlivým produktům, které získáváme od zákazníků. Vše bylo pečlivě zaznamenáváno a příslibem rychlého zapracování.

Na závěr jsme ladili poslední detaily o vzniku nového konceptu autorizovaných prodejen, kam bude určitě patřit i SportObchod. Detaily již brzy na našem webu.
Součástí programu byly volnočasové aktivity, které jinak velmi náročný program odlehčily. Závody motokár se kvůli dešti bohužel nemohly konat na skvělé venkovní dráze. Ale i hale se SportObchod neztratil a probojoval se do finálové jízdy. Boj o nejvyšší příčky zhatila kolize těsně před koncem. Tak snad někdy příště…

Celkově se setkání podařilo a přineslo mnoho nových podnětů, které již brzy zprostředkujeme všem zákazníkům SportObchodu…

28. 5. 2009, autor:

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz