To nej z Megatestu: Miss koloběžka 2018 – Bára na kolobce 13. díl

Letošní Megatest stál za to. Bylo krásně, a tak jsem mohla koloběžky testovat v jejich přirozeném prostředí – venku. A které mě zaujaly ze všech nejvíc? Hned vám to povím.

Miss závodnice: Kickbike Race MAX 20

Ze stáje Kickbike by si o tenhle titul říkala spíš Race MAX 28, ale Race MAX 20 s 20palcovým zadním kolem mi byla sympatičtější. Znáte to, takovou tu chemii mezi vámi a koloběžkou? Z „menší“ Race maxky jsem měla pocit, že je to parťačka na závodění (na které mě moc neužije), ale i na pořádnou nedělní vyjížďku. Je lehounká (7,5 kg), jede skoro sama a okouzluje elegancí.

Kickbike Race MAX 20

Kickbike Race MAX 20

Mimochodem, „miss závodnice“ se v tomhle článku objeví ještě jednou. Proč? Na to si počkejte, bude to stát za to. 🙂

Miss skládačka: Street Surfing Urban XPS

Můj milovaný Trexx není dělaný na popojíždění mezi budovami školy nebo převážení v tramvaji, a tak jsem si řekla, že vyzkouším něco úplně malinkého. Zaujala mě tahle fešanda, která má jednu praktickou vlastnost: hrozně jednoduše ji složíte. Stačí šlápnout na páčku – a je to. Dovedu si představit, že se na ní přepravuju po Brně a ve škole ji šoupnu pod lavici.

Street Surfing Urban XPS

Street Surfing Urban XPS

Ze skládacích koloběžek byla na Megatestu k vidění i Kostka Tour Fold, která ale patří do úplně jiné kategorie. Je super pro ty, kdo chtějí kolobku občas nacpat do kufru auta nebo ji snadno převézt emhádéčkem  na start vyjížďky. A po převezení? Vybalíte ji, otočíte dvěma páčkami a máte o trochu těžší Kostku Tour Max.

Miss „odvezu tě do práce“: Yedoo Rodstr

Když jsme u těch praktických koloběžek… zajímaly mě i takové, které se hodí na každodenní kličkování městem, tedy obratné koloběžky s menšími (i když ne úplně malinkými) koly. Z nich mě oslovil Rodstr od Yedoo. Lehounký hliníkový krasavec, na kterém si dokážu představit svých každodenních dvakrát deset kilometrů.

Yedoo Rodstr

Yedoo Rodstr

I když do města se možná víc hodí mrštnější Friday, já jsem spíš pro něco stabilnějšího, a to je právě Rodstr. Oba modely mají super vychytávku na takové to všednodenní ježdění: originálně řešené gripy. Do vínku ho dostaly koloběžky, u kterých Yedoo předpokládá jezdce bez rukavic, a já můžu potvrdit, že jsou ultra pohodlné.

Gripy na městských koloběžkách od Yedoo

Gripy na městských koloběžkách od Yedoo

Stříbro a bronz by si v téhle kategorii zasloužily koloběžky Kostka Hill Max a Crussis Active. Rodstr nad nimi vítězí hmotností (7,4 kg), ale je možné, že vám sedne spíš v Česku vyráběná Kostka nebo zářivě barevná Crussis.

Miss holka do nepohody: Yedoo T-Rexx

Tuhle missku v obchodech nenajdete, ale já jsem z ní nadšená. V Yedoo totiž postavili vůbec první sjezdovou koloběžku s koly 20/20 a já ji nedokázala ohodnotit jinak než slovem „boží“.

Yedoo T-Rexx

Yedoo T-Rexx

T-Rexx sice vypadá jako podsaditá paňmáma, ale překvapí tím, že se na něm člověk nenadře ani na rovince. Zamilovala jsem si ho i pro ten roztomile frajerský zvuk, který óbří kola při jízdě vydávají.

Pár novinek a zajímavůstek

Na závěr jsem si nechala pár zajímavostí, které jsem našla nebo vysondovala u jednotlivých stánků. Pojďme na to!

Jako první tu máme koloběžku, která zažila víc než můj Trexx zažije za celý život. Když mi byla představena jako „koloběžka, která jela Giro“, zatajila jsem dech v posvátné hrůze a vůbec jsem se neodvažovala jí dotknout. No a nakonec jsem se na ní i projela!

To je ona: koloběžka, která jela Giro!

To je ona: koloběžka, která jela Giro!

Nepřipomíná vám tahle koloběžka něco? No jistě, to je naše miss závodnice, o které jsem vám říkala na začátku článku! Má jen jinak řešená řidítka – díky nim jste na koloběžce narovnaní jako paní radová. Prý je to po šestnácti hodinách podstatně pohodlnější. Těžko říct, po takové době by mi asi upadly obě nohy.

Další zajímavost je pro vás možná stará známá, ale já jsem do dnešního dne nepotkala takhle „závoďáckou“ Crussisku. Právě proto mě Crussis Road zaujala na první pohled – velká kola, tenounké pláště, rohy už v základu… A věřím, že dokáže zaujmout i designem, i když já osobně jsem fanynka elegance ve stylu Yedoo a Kickbiku.

Crussis Road

Crussis Road

Z novinek mě do oka trkly Kostky v neokoukaných barvách. Vedle roztomile pastelových jsou tu teď syté matné barvy, jako je tahle malinová a švestková. Další barvy můžete vidět na vzorníku.

Kostka Tour Max v nových barvách

Kostka Tour Max v nových barvách

Vzorník nových barev koloběžek Kostka

Vzorník nových barev koloběžek Kostka

U Yedoo mě potěšilo, že prý uvažují nad novými variantami blatníků. Ty by mohly být kovové, a díky tomu i barevné. Co já se nasháněla červených blatníků!

Byli jste na Megatestu? Jestli ano, co vás zaujalo a co říkáte na můj výběr?

Trhněte si!

Kam dál?

Píšu a jezdím na koloběžce. A taky píšu o tom, jak jezdím na koloběžce.

V nohách mám už tisíc mil a v rukách tisíc stran textu. Tak se usaďte a začtěte se! 🙂

24. 4. 2018, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz