Under Armour – od amerického fotbalu k jehle a niti

Zbožňuji všechno, co má nějaký příběh. Najednou si té věci víc vážím a jsem pyšná, že ji mám. O to větší překvapení pro mě bylo zjištění, kdo stojí za značkou Under Armour.

Nejen, že to byl tehdy 23letý kluk, ale i kapitán týmu amerického fotbalu. Kevin Plank – sportovec a návrhář revolučního a aktuálně nejvyhledávanějšího sportovního oblečení na světě.

Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop Print Ink a sportovní podprsenka Under Armour Mid Crossback Printed

Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop Print Ink a sportovní podprsenka Under Armour Mid Crossback Printed

Všechno to začalo v roce 1996, kdy Kevin rozjel své první podnikatelské krůčky v suterénu babiččina domu. Svůj volný čas trávil cestováním po východním pobřeží USA s pár kousky oblečení v kufru auta ve snaze ho prodat. Asi nemusím říkat, jak to celé dopadlo i přes těžké začátky.

Za revoluční nápad může zpocený dres

Během tréninků a zápasů Planka nejvíce otravovalo neustálé převlékání dresů. Po čase si všiml, že kompresní šortky, které nosíval, zůstávaly jako jediné suché. To ho inspirovalo, aby zapracoval na tričku odvádějící vlhkost díky syntetické tkanině. A tak vytvořil první prototyp trička, které dal  spoluhráčům a přátelům.

Triko bylo hotový zázrak. Udržovalo těla sportovců v chladu i v suchu. Možná si teď říkáte, že už takovými vymoženostmi dávno disponovaly silné značky Nike, adidas nebo Reebok. Ale opak je pravdou! Plank byl se svým oblečením první a tito tři titáni jej později v jeho nápadu pouze následovali.

Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette

Dámské legíny na běhání Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette

V jednoduchosti je přehled

Není nic horšího, než hledat konkrétní věc v nepřeberném množství nabídek. Plank myslel i na toto.

Pokud tedy budete hledat oblečení, které je ideální na nošení v letních parnech, můžete rovnou zamířit do kolekce HeatGear. V zimě zabruslete do kolekce ColdGear.

Cítím pečlivost a hrdost

A to pokaždé, když mi na tričko s nenápadným logem UA ukápne první kapka potu. To je ta chvíle, kdy si stáhnu pevněji vlasy a usměji se. Nemám na sobě jen sportovní oblečení, ale technologicky dokonalý outfit, který se mi přizpůsobuje v každé fázi tréninku.

Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette

Dámské legíny Under Armour HG Armour Ankle Crop a sportovní podprsenka Under Armour Wordmark Strappy Sportlette

Ne vždy se mohu spolehnout na počasí, kondici nebo na svou náladu po celém pracovním dnu. Avšak na Under Armour se mohu spolehnout za všech okolností. Ne nadarmo Under Armour znamená v překladu „v brnění“. Dokonalá zbroj pro ty pravé rytíře (a ctné rytířky).

Chci Under Armour »

Další čtení…

Endurance: Jak jsem se stala nejšťastnější holkou na světě
Představujeme novou značku sportovního oblečení Endurance
adidas Parley: Ekologická revoluce v oblečení na Australian Open

20. 5. 2019, autor:

Komentáře

 • Radek, přidáno 21.05.2019

  Není to náhodou opačně než je uvedeno v článku?…… „Pokud tedy budete hledat oblečení, které je ideální na nošení v letních parnech, můžete rovnou zamířit do kolekce HeatGear. V zimě zabruslete do kolekce ColdGear.“

  Odpovědět

  • Adam Jurák, přidáno 21.05.2019

   Radku, je to právě tak, jak píšeme. Samotného mě toto značení UA oblečení taky mate 🙂 HeatGear je do horka a ochlazuje, ColdGear zahřeje v zimě..

   Odpovědět

 • Radek, přidáno 22.05.2019

  Tak proč když kliknu na uvedený odkaz v článku např. kolekce HeatGear se mně otevře nabídka zboží na vašich stránkách kolekce HeatGear kde najdu oblečení na hokej a opačně v nabídce ColdGear na vašem webu najdu oblečení na běh atd… To máte tedy špatně tyto kategorie na webu sportobchod?

  Odpovědět

 • Soňa Nováková, přidáno 22.05.2019

  Radku, máte pravdu, měli jsme to špatně. Zařazení jsme opravili a teď už by mělo být vše v pořádku. Doufám, že teď bude rozdělení přehlednější a pomůže Vám ve výběru nového funkčního oblečení. 🙂

  Odpovědět

 • Mejla, přidáno 03.06.2019

  Jste tak hloupí nebo lžete za peníze ? Lze diskutovat o tom, kdo byl první, mezi tyto firmy patřil Výzkumný ústav pletařský v Brně, dnešní Klimatex a možná právě VÚP byl tím průkopníkem. Plank to však v žádném případě nebyl.

  Odpovědět

  • Adam Jurák, přidáno 03.06.2019

   Mejlo, hloupí nejsme a za peníze nelžeme 🙂 Rádi se ale něčemu přiučíme. Tak jestli máte nějaké lepší informace, sem s nimi. Jen poprosím, trochu slušnější formou 😉

   Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz