Užijte si hory bezbolestně: Vyzkoušejte sportovní ortézy na kolena

Jarní prázdniny jsou za dveřmi a někteří z vás se jistě chystají na hory. Počasí nám naštěstí přeje, takže za kvalitní lyžovačkou nemusíme jezdit do zahraničí. Jediné, čeho se tak můžeme obávat, jsou bolavá kolena.

Ať už jste v minulosti utrpěli nějaký úraz, nebo vás klouby bolí až po třetím dni na svahu z únavy, je dobré jim poskytnout potřebnou oporu.

lyže

Většina z nás totiž není zvyklá na obrovský tlak, který kolena musí na lyžích nebo na snowboardu snášet během celého dne na svahu. Kolena nám tak většinou prostřednictvím bolesti dávají signál, že potřebují odpočinek.

Opora proti bolesti z únavy a přetížení

Mezi nejčastější problémy většinou patří unavené svaly a šlachy. Ty se samy nedokážou vypořádat s obrovským zatížením, které přináší několik dní lyžování v řadě za sebou. Pro tyto účely nám v pohodě postačí ortézy a bandáže se základním stupněm podpory.

Skvělým příkladem je třeba ortéza McDavid 402, která kolenům pomůže lépe se vypořádat se zatížením, které na ně při řezání carvingových oblouků působí. Také drží kolena v teple a suchu, což je základní předpoklad pro dobré prokrvení a bezbolestné sportování.

Ortézy stupně 1 lze použít i při lehčích zraněních, artritidě, zánětu šlach či burzitidě.

prkno

Podpora nestabilních kloubů a rehabilitace po větších zraněních

Pokud máte problém s klouby i v běžném životě, určitě je lepší využít větší stupeň podpory. Ortézy se stupněm opory 2 přinášejí větší podporu díky různým popruhům a výztužím. Radost z rychlé jízdy na černé sjezdovce, nebo z freeridu na prkně si tak nemusíte odpírat ani po operaci kolene. Ortéza udělá většinu černé práce za vás.

Nejprodávanějšími ortézami z této kategorie jsou Shock Doctor 870 a McDavid 421, které mají nastavitelný stupeň podpory.

Ortézu pomocí pásků na suchý zip nastavíte přesně podle vašich potřeb a zpevníte tak především postranní vazy, které dostávají na lyžích pořádně na frak. Také skvěle chrání čéšku, která dostává zabrat především na muldách.

Maximální ochrana kolena po těžkém úraze

Ani po těžkých úrazech se nemusíte vzdávat toho skvělého pocitu, když svištíte dolů ze svahu a řežete jeden ostrý oblouk za druhým.

Ortézy s největším stupněm podpory vám pomůžou k vašemu návratu na svah po těžkém zranění. Tyto ortézy jsou většinou po stranách vyztuženy pevnými částmi, které poskytnou maximální oporu pro zotavující se koleno.

Naši zákazníci si oblíbili především ortézy Shock Doctor 875 a McDavid 429 X. Obě mají tuhé a lehké výztuhy po stranách, které drží koleno na svém místě. Také ho díky kompresi a skvělému materiálu drží v teple a v suchu, což oceníte hlavně při dlouhé cestě lanovkou v mrazivém počasí.

Nezapomínejte na regeneraci

Už profesor Karda pronesl pověstnou hlášku o tom, že čtvrtý den bývá kritický. Únava nastupuje u každého sportovce jindy, ale faktem je, že po třech až čtyřech dnech celodenního lyžování bychom si měli dopřát alespoň půl dne klidu, nebo alespoň večerní masáž či saunu. Dvě hodinky ve wellness ocení nejen naše unavená a bolavá kolena, ale celé tělo.

Další čtení pro sportovce…

VIDEO: S kvalitními taškami Thule Chasm vás ani déšť nezastaví | Představovačka tašek od Thule
Ekologicá revoluce v oblečení na Australian Open | Co oblékají tenisové hvězdy
VIDEO: Ovládněte hru s novými tenisovými raketami Head Instinct | Nové top rakety od Headu

30. 1. 2019, autor:

Komentáře

  • František, přidáno 07.06.2020

    Díky za článek. Něco podobného také používám, nejen na horách. Obecně mám totiž s klouby docela problémy. Hlavně čím jsem starší. Musím ale říct, že od té doby, co jsem začal pravidelně užívat tento doplněk stravy https://imunity2go.harmonelo.shop/harmonelo-flexi-d510/ se to značně lepší.

    Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz