VIDEO: Zapomeňte na amatéřinu s chrániči Bauer Vapor X800 Lite

Bauer jde letos do hry s několika novinkami. Čtyři modelové řady hokejové výstroje = čtyři představovačky na videu. Po základní řadě Bauer NSX je třeba postoupit o stupínek výš na modelovou řadu Bauer Vapor X800 Lite.

Hokejové chrániče Bauer Vapor X800 Lite si pořiďte, pokud koketujete s výkonnostním hokejem a nebo jste zapálený hobík, který se nebojí jít do souboje a chce mít jistotu, že jeho tělo vydrží pohromadě.

Bauer Vapor X800 Lite přináší největší změny na chráničích ramen a loktů. O tom ale později, důležitá je také nová technologie Sanitized, která lépe odvádí pot a ničí zápach.

Dezinfekční technologie Sanitized je vůbec jednou ze základních novinek Baueru, kterou dále najdete i ve vyšších řadách výstroje. A báječně doplňuje hydrofobní síťovinu, kterou znáte už i z řady Bauer NSX pro hobíky.

Posledním společným jmenovatelem změn na chráničích Bauer Vapor X800 Lite je lepší střih výstroje. Díky němu dostanete větší volnost ve všech místech, kde se výstroj ohýbá a běžně vám překáží nebo vás tlačí.

Páteř vám nikdo jen tak neohne

Chránič ramene si drží nízký profil a důraz na tvarování. Pěna na hrudní kosti je integrovaná. Celá přední část chrániče je pak perforovaná a má zkosený střih.

Zkosená je také zadní strana, opět s perforací. O ochranu páteře se vedle základní plastové vložky postará už i HD pěna. Navíc je dělená, a proto se lépe přizpůsobuje pohybu bruslaře.

Ještě pohodlnějšímu pohybu pak nahrává oblouk mezi přední a zadní částí chrániče ramen. Oblouk vyplňuje opět HD pěna a disponuje tak zvaným free flexem, který vám umožní nabýt pocitu volnosti.

Ochutnejte lokty profíků

Chránič loktů se znovu skládá ze dvou částí, ale je tvarovaný a navíc pokrytý vylepšenou pěnou. Hyperlite pěna je pěna, která je u vyšších řad samozřejmostí a vy si ji můžete vyzkoušet i při hobby hokeji.

Chránič loktů disponuje vložkou s pohyblivou konstrukcí, aby vás nijak nelimitoval při práci s holí. Předloktí doplňuje tvarovaná MD pěna.

Na uchycení se oproti modelu NSX nic nemění a lokty upevníte za pomoci tří pružných pásků.

Křídla přikryjí nechráněné koleno

Chrániče holení jsou tvarované, ale oproti nižšímu modelu mají zkosený tvar s pohyblivou konstrukcí. Mezi kolenem a holení najdete dostatek vůle pro ohyb, aby se vám pohodlněji bruslilo.

Chránič kolene je rovněž tvarovaný a zkosený. Pro větší plochu ochrany kolene najdete už i křídla s pěnou, která kryjí kolena ze stran.

Na lýtku je, podobně jako u loktů, použitá hyperlite pěna. Její výhodou je, že pokryje celé lýtko a neucítíte žádné sekance a dotírání soupeře, protože to není žádná halabala pěnička, aby se neřeklo.

Chránič stehna si můžete velikostně upravit. A celý chránič holení upevníte za pomocí dvou elastických pásků.

Myslelo se i na čahouny

Hokejové kalhoty se dočkaly zásahu do střihu pro větší pohodlí. Návleky jsou opět z odolného 400D nylonu.

Ochranu páteře už nezajišťuje pouze slabší vložka, ale integrovaná hyperlite pěna. Ochranu ledvin a kyčle už nebude chránit jen vyztužené tvarování, ale PE vložka, kterou na ledvinách doplní i MD pěna.

Zesílení najdete také v oblasti stehen, kde přibyla tvarovaná pěna. Nohavice si navíc můžete rozepnout, takže se nemusíte bát pocitu stísnění.

Velkou výhodou je pás kalhot. Pásek je kompletně v jedné hustotě a pomáhá chránit trup těla. Fígl, který oceníte mnohem víc, však spočívá v nastavitelnosti. Pokud kalhoty rozepnete, můžete je prodloužit o jeden palec, což odpovídá asi 2,5 cm.

Čím víc dělení, tím víc pohybu

Tečku za výstrojí Bauer Vapor X800 Lite píší hokejové rukavice. Palec je dvoudílný pro lepší ohebnost a preciznější práci s hokejkou a pukem.

Rukavice mají na backhandové straně 4dílné členění a pěnu s dvojí hustotou i vložkou. Prsty jsou dvoudílné, podobně jako palec, a podobně jako na backhandu je chrání pěna dvojí hustoty.

Na povrchu rukavic najdete opět síťovinu s lehkým polyuretanovým krytem. Manžeta je tvarovaná.

Naskočte na střídačku a čtěte si dál…

VIDEO: V klídečku si hrajte hobby hokej s výstrojí Bauer NSX | Chrániče Bauer NSX
Chraňte svoje kebule s novými skořápkami Warrior | Helmy Warrior
VIDEO: Střídání stráží. Naskočte na led v bruslích Bauer NS | Brusle Bauer

25. 10. 2018, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz