ROZHOVORY: Rozebrali jsme inline brusle do posledního šroubku

S jakou bombou letos přišla K2? Jak se jezdí freestyle? K čemu jsou ty retro dvouřadé brusle a co to mají za kolečko uprostřed?

Letos jsme si na Megatestu bruslí a koloběžek odchytili specialisty v inline světě a rozebrali jsme s nimi kolečko po kolečku.

Inline brusle K2 a revoluční S-rámy

Značka K2 už nějaký ten pátek udává v inline bruslení trendy a má na triku průlomové novinky a inovace. Letos přibruslila s revolučním S-rámem, který odlehčuje brusle a lépe pohlcuje vibrace. O technologii jsme vám už dávali echo a v rozhovoru se o ní rozpovídal ambasador K2 Ondra Thor.

Inline brusle K2 VO2 S 90 Pro W

Dámské inline brusle K2 VO2 S 90 Pro W s revolučním S-rámem

Chci omrknout brusle K2 s S-rámem »

Odvažte se u freestyle bruslení

O freestylu jsme si pokecali s trojnásobným mistrem republiky ve freestyle slalomu a brand managerem Powerslide Tomášem Brandejsem. Věděli jste třeba, že freestyle skating má několik odvětví?

  • Freestyle slalom
  • Speed slalom
  • Freestyle slide (smykové zastavení)
  • Freestyle jump (skok do výšky)

V bruslích, na kterých se jezdí, jsou samozřejmě drobné rozdíly.

freestyle slalom inline megatest

Tomáš Brandejs na freestyle slalomu

freestyle jump inline megatest

Freestyle jump na Megatestu

Pokud se chcete freestylu aktivně věnovat, je v České republice Česká Asociace Freestyle Bruslení. Pod tu spadají všechny kluby, organizace akcí a závodů a hlavně se snaží rozšířit nadšení z inline bruslení v republice.

Na závěr nám Tomáš ukázal speciální boty, které si s sebou na freestylové exhibice bere.

Chci se podívat na freestyle brusle »

Roztančete nohy na quad bruslích

Z týmu Roller Dance a Roller Derby nám o quad bruslích řekla něco víc Markéta Hušáková. Dvouřadé quad (trekové) brusle mají kratší rám, než většina kolečkových bruslí. Díky tomu na nich můžete dělat spoustu triků, tančit, frajeřit ve skateparku, hrát Roller Derby nebo vyzkoušet artistic skating (krasobruslení).

Markéta Hušáková, quad brusle na Megatestu bruslí a koloběžek

Markéta nám ukázala, jak se jezdí na quadech

Možná vás napadne: „Brusle jako brusle. Na inlinech jezdím už deset let, quady zvládnu s prstem v nose.“ Je to přesně naopak. Brusle mají jiné zákonitosti, takže se na nich budete učit úplně od začátku. A je jedno, jestli máte s bruslením nějaké zkušenosti nebo jste úplní začátečníci.

Markéta nám také vysvětlila, na co je to zvláštní kolečko na špičce, jak moc je brždění na quadech bezpečné a jaké soutěže se ve světě konají.

Zaujaly mě quad brusle »

Další inline čtení v online světě…

17. 6. 2019, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz