Vlasy a helma: Zamotaný problém! – Bára na kolobce 14. díl

Děvčata a dámy koloběžkářky, jak si vaše vlasy rozumí s helmou? Mně chvíli trvalo, než jsem našla účes, se kterým mi vlasy nepřekáží, nikam se nemotají a nic za ně netahá. Pro ty z vás, které s tím svým vlasatým peklem pořád trochu bojují, jsem připravila tenhle článek o účesech, které jsem vyzkoušela a které se mi (ne)osvědčily.

Máte už svůj osvědčený praktický účes? Šup s ním do komentářů!

Princezna koloběžka? To jsem vzdala hned

Patřím k majitelkám dlouhých a hustých vlasů a jsem na to (ne)patřičně hrdá. S helmou ale nejde nějaké chlubení se dohromady. Cokoliv načechraného splácne a nesvázané vlasy se motají do popruhů helmy a překáží.

Jestli čekáte, že se ode mě dozvíte, jak si helmou nezničit pečlivě načesaný účes, zklamu vás. Nemám nejmenší tušení, jak to zařídit. Ale víte co? Vůbec mi to nevadí, na koloběžce nám to sluší i bez loken, protože se usmíváme. 🙂

Tak takhle bych rozhodně nevyjela. 🙂

Culík není úplně vončo

Všimla jsem si, že většina cyklistek a koloběžkářek jezdí s culíkem, mně ale nevyhovuje. I když ho sepnu tak nízko, aby pod helmou netlačil, překáží mi. Vlasy mě při jízdě škrábou na krku, a když se gumička potká se spodní hranou helmy, tlačí to. A já chci při vyjížďce myslet na jiné věci než na ty pitomé vlasy.

Upgradované mášenky

Když jsem byla malá, babička mi česala „mášenky“ – dva culíky. Vzpomněla jsem si na ně o skoro dvacet let později a vyzkoušela jsem je pod helmu. A ono to bylo skoro ono! Nízko za ušima sepnuté culíky krásně pasují pod helmu a nevadí ani brýlím. Akorát se mi vlasy semtam zamotají do popruhů od helmy.

Klasické mášenky...

Klasické mášenky…

Proto jsem mášenky upgradovala na dva copy, se kterými jsem na to kápla. Tenhle účes mám hotový za minutu, drží, nepřekáží, netlačí a neškrábe. Bingo!

...a upgradované! Tohle je vončo. :)

…a upgradované! Tohle je vončo. 🙂

Variace na copové téma

Někomu můžou dva copy připadat infantilní (ale to pár lidem v mém okolí přijde i koloběžka, takže se tím netrápím). Co jiného s vlasy provést? Napadly mě dvě variace na copové téma: francouzský cop a obyčejný cop.

Klasický cop mi úplně nesedí. Co vám?

Klasický cop mi úplně nesedí. Co vám?

Sama ale francouzský cop neumím a klasický mi nevyhovuje. Jako culík mě lechtá na krku, a když sundám helmu, rozpadne se. A kdo se s tím má furt rozčilovat? Proto asi zůstanu u svých upgradovaných mášenek.

Jak si spínáte vlasy pod helmu vy? Budu ráda za každý tip.

Trhněte si! 🙂

Kam dál?

Píšu a jezdím na koloběžce. A taky píšu o tom, jak jezdím na koloběžce.

V nohách mám už tisíc mil a v rukách tisíc stran textu. Tak se usaďte a začtěte se! 🙂

9. 5. 2018, autor:

Komentáře

 • Jana T., přidáno 18.06.2019

  Ahoj Báro, děkuji za krásné poznatky. Bez helmy nejezdím, mám polodlouhé vlasy. Vážu si francouzský cop sama a snažím se přesvědčit i dceru, že je to pod helmu nejlepší. V horku se nepotí tolik ani krk.

  Odpovědět

 • Filip, přidáno 16.11.2020

  Podívej, já mám vlasy na prdeli a furt rostou (nestříhám se), na kole najezdím ročně něco kolem 4,000 – 5,000 mi, z 98% s helmou a nikdy jsem neměl sebemenší problém dostat vlasy pod helmu.

  1. Mám velikost hlavy 58 (jsem dlouholebý), helma musí být pro velikost 59 – 60, jinak se pod tu helmu nedostane kukla, čelenka, šátek, zapletené vlasy.

  2. Klasické (zapletené) culíky, boxerské culíky, nejsou problém, akorát je potřeba si „pohrát“ a správně nastavit upínací popruhy, to je celé.

  3. Cop se dá prostrčit mezi tím upínacím mechanismem a dolním okrajem helmy, helma pak drží přesně tak, jak má, i když je cop tlustý.

  4. I když je mi jasné, že na koloběžce asi nikdo nedosáhne rychlosti 25 – 35 MPH, tak přesto bych byl opatrný na rozpuštěné (nezapletené) vlasy, i když jsou takto krátké, pokud Tě nebaví odstraňovat po večerech dredy a burdel z vlasů. V ideálním případě se ještě zacupujou do helmy, úchvatná záležitost.

  5. V létě bych velmi doporučil šátek pod helmu, poněvadž vlasům jinak slunko příliš nesvědčí.

  6. Culíky jsou nevhodné v zimě, tedy pokud nemiluješ „mražené vlasy“. Ale to asi nebude problém, nepředpokládám, že by někdo jezdil na kolobrndě ve fujavici.

  Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz