Kompletní výsledky inline megatestu 2010

V tomto článku jsme připravili kompletní výsledky megatestu inline bruslí, který se konal 28.4.2010 v Třebíči. V testu bylo 36 párů bruslí, které důkladně prověřily desítky bruslařů všech výkonnostních úrovní. Více o IN-LINE MEGATESTU »

Hodnocení jednotlivých bruslí vyplňoval každý jezdec po odjeté jízdě do připravených dotazníků. Brusle se hodnotily vždy ve 4 kategoriích – pohodlí botičky, komfort zapínání, jízdní vlastnosti a celkový dojem. Celkem jsme získali 146 vyplněných dotazníků, které bylo třeba pečlivě vyhodnotit.
Výsledky jsme s ohledem na odlišné potřeby jednotlivých bruslařů rozdělili do šesti skupin. Zároveň jsme se rozhodli ocenit i brusle, které mimořádně dobře uspěly z pohledu poměru užitné hodnoty (dle testovaných výsledků) a ceny.

Textové komentáře jezdcůa slovní hodnocení vybraných bruslí garantem inline sekce jsme umístili přímo do popisku bruslí.

Absolutní pořadí

 1. Rollerblade Crossfire 90 MX
 2. Rollerblade Activa 90 MX
 3. Rollerblade Crossfire 360 Pro ´10

Jak vidno, test stejně jako v roce 2009 jednoznačně ovládly brusle značky Rollerblade. Účastníci testu oceňovali především komfort brusle, skvělé jízdní vlastnosti a v neposlední řadě atraktivní design. Dojmy z jednotlivých bruslí přímo od testerů a garanta sekce doplníme přímo do jejich popisků.

Pořadí podle poměru cena/výkon

V absolutním pořadí dominovaly především brusle vyšší cenové kategorie, které reálně nabízejí vyšší komfort a pohodlí. Nicméně pokud se výsledky přepočetly cenou, vznikla další skupina vítězů – podle poměru ceny a užitné hodnoty. Domníváme se, že i toto pořadí je zajímavé pro každého, kdo hledá kvalitní brusle za rozumnou cenu.

 1. Tempish Temper TOP Lady
 2. Head H5 W
 3. Powerslide D3 Man LTD Edition

Objev roku

Titul „Objev roku“ získaly kolečkové brusle, které nebylo možno jednoznačně zařadit do žádné kategorie a svou konstrukcí, designem i velikostí koleček se zcela vymykaly. Brusle, které jsou určeny pro nový street styl opravdu zaujaly a mezi testovacími jezdci byl o jejich půjčení mimořádný zájem.

Rollerblade Fusion X3

Recenze garanta inline sekce Zdeňka Pokorného:

„Streetové Fusion X 3 mají ambici stát se letošním prodejním trhákem. A jak následná recenze potvrdí, zcela zaslouženě! Plusy: výborné jízdní vlastnosti, perfektně padnoucí bota, rychlá ložiska, cena a design. „

Přečtěte si jeho velkou recenci na webu kolečkáče.cz

Pánské brusle pro začínající a kondiční bruslaře (velikost koleček do 84 mm)

 1. Rollerblade Spark Pro
 2. Powerslide D3 Man LTD Edition
 3. Rollerblade Spark Alu

Pánské brusle pro sportovní bruslaře (velikost koleček 90 mm a větší)

 1. Rollerblade Crossfire 90 MX
 2. Rollerblade Crossfire 360 Pro ´10
 3. Powerslide Phuzion 5 Man

Dámské brusle pro začínající a kondiční bruslařky (velikost koleček do 84 mm)

 1. Rollerblade Spark Pro W
 2. Rollerblade Spark Alu W
 3. Powerslide D3 Pure LTD Edition

Dámské brusle pro sportovní bruslařky (velikost koleček 90 mm a větší)

 1. Rollerblade Activa 90 MX
 2. Powerslide Phuzion 5 Pure
 3. Head H5 W

Dětské brusle

 1. Head Hj7
 2. Bladerunner Phaser Combo
 3. Tempish F21

Kompletní hodnocení bruslí v přehledové tabulce »


12. 5. 2010, autor:

Komentáře

 • Jakub, přidáno 14.02.2011

  Dobrý den, díky za test, ale proč jste nezařadili do testu brusle K2??? Jde o jednu z nejlepších a nejžádanějších značek. Díky.

 • Adam Jurák, přidáno 17.02.2011

  Dobrý den Jakube,

  loni jsme v nabídce brusle K2 neměli a proto nebyly ani v Inline Megatestu 2010. Pro letošní sezónu se s K2 podařilo navázat spolupráci a doufáme, že se do Megatestu dostanou i brusle této značky.

 • Daniel, přidáno 08.03.2011

  Ahoj chtel jsme se poradit s jednyma inline bruslema mam dlouho vyhlidnute Botas Storm jsem kapec v mensim rozsahu vyberu kvuli velik.no 46max 47 j.,by mi kdo poradil nejake pro pokrocilejsi aktivnejsi bruslare predem diky a mejte se vsichni fajn

 • Martin Pištělák, přidáno 09.03.2011

  Dobrý den,

  Vašim požadavkům mohou vyhovovat brusle Powerslide Phuzion 2 Man 2010 http://www.sportobchod.cz/powerslide-phuzion-2-man-10.htm , které mají 90 mm kolečka a kvalitní zpracování. Případně v hoziontu měsíce obdržíme nástupce nejpopulárnějších bruslí z naší nabídky: http://www.sportobchod.cz/rollerblade-spark-pro.htm (cena bude cca 3500-4000) sice s 84 mm kolečky ale vynikající manévrovatelností.

 • Michal Lakatoš, přidáno 17.04.2011

  Dobrý den, máte skladem Roces MG One? V testu nebyly, podle mě jsou to nejlepší brusle na běžné bruslení, 90mm kolečka, ultralehké, … Předem díky za odpověď. M.L.

 • Martin Pištělák, přidáno 20.04.2011

  Dobrý den,

  v době konání testu,nebyly Vámi dotazované brusle, fyzicky dostupné, navíc v dané cenové kategorii byly high-endové brusle zastoupeny Rollerblade Crossfire 100, 360 MX, Phuzion 6 a dalšími.

  Věřím, že příští rok dorazí dodávka z Rocesu dříve a budeme moci k porovnání nabídnout i jejich vyšší modely

  Přeji hezký den.
  Martin Pištělák Sportobchod.cz

Komentáře jsou uzavřené.

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz