Yedoo Trexx: Láska na první pohled a druhé svezení – Bára na kolobce 8. díl

Musím se vám k něčemu přiznat: už v době, kdy jsem si kupovala Yedoo Four, jsem byla zamilovaná do Trexxe. Byla to láska na první pohled: potkali jsme se na loňském Megatestu, Trexx tam byl vystavený v té nádherné tyrkysové variantě… Ale já jsem byla přesvědčená, že to není koloběžka pro mě a že se na Trexxovi nikdy pořádně neprojedu.

Rok se s rokem sešel a Trexx stojí u nás doma opřený o knihovničku a má za sebou pořádné testování. A jak se zdá, stará láska vážně nerezaví.

Yedoo Trexx

Yedoo Trexx v celé své kráse

Seznamte se: Yedoo Trexx

Kola: 26 a 20 palců
Výška nášlapu: 4,5–6,5 cm (světlá výška)
Váha: 7,9 kg
Nosnost: 130 kg

Yedoo Trexx

Trexx v tyrkysové. No není krásný?

Čertík na cestu do práce i na závod

Hned druhý den po tom, co se mi Trexx dostal do ruky, jsem na něm vyrazila do práce. A byla jsem překvapená – oproti Kostce Tour Max, o které jsem vám psala v jednom z předchozích článků, nám trvalo podstatně delší dobu, než jsme se skamarádili. Svou roli sehrálo i to, že jsem měla zbytečně vysoko řídítka, ale myslím si, že to nebyl jediný důvod. Prostě jsme potřebovali jízdu navíc na to, abychom se sehráli.

Ale nakonec se nám to povedlo. Dokonce jsem na Trexxovi odjela svůj první závod Koloběžka Cup a závodního parťáka bych neměnila. Subjektivně můžu říct, že je Trexx svižný a dravý, působí dojmem, že má v sobě čertíka a rád sveze někoho, kdo je na tom podobně.

Yedoo Trexx

S Trexxem v sobě oba máme čertíka – asi proto si rozumíme 🙂

Nedávno jsem si vyzkoušela zmiňovanou Kostku Tour Max a Trexxe bezprostředně po sobě v rámci jednoho výletu a myslím, že jsem pochopila, jaký je v nich rozdíl: Tourka působí stabilně, rozvážně a bezpečně, je to kamarádka od první chvíle a dává vám pocit, že si na ní jízdu užijete, ale nenamelete si papuli. Trexx je vedle ní neklidnější a dravější, ale když jsem si na něj zvykla, začala jsem se na něm cítit báječně. I na cestě do práce si s ním přijdu jako závodnice.

Trexx má jen 7,9 kilo a navrch pěkně zvládá jízdu po drsnějším povrchu – nejsem vyklepaná po pár metrech jízdy po kamení a nedrnčí mi zuby.

„Nemáš ta řidítka nějak vysoko?“

Tuhle otázku jsem slyšela za tu dobu, co jezdím na Trexxovi, asi pětkrát. A odpověď? Jo, mám. Jestli má Trexx nějaký větší nedostatek, je to za mě právě výška řidítek (oficiálně je to 90 až 101 cm). I když jsem řidítka snížila, jak jen to šlo, pořád ještě bych je snesla níž. Na Kostce Tour Max jsem tenhle problém neměla, protože má jinak řešený představec. Ten u Trexxe není rovný, a tak řidítkům přidává pár centimetrů výšky. Pár centimetrů, které ale dokážou udělat znatelný rozdíl v tom, jak se mi na Trexxovi jede.

Každopádně to, že mně výška řidítek na Trexxovi na sedne, ještě neznamená, že to tak mají všichni koloběžkáři.

Pár sympatických vychytávek

Z mých předchozích článků asi tušíte, že si potrpím na detaily a vyslovené blbinky. U Kostek mě takhle uchvátilo stupátko, které samozřejmě Trexx nemá řešené stejně. Místo plíšků používá Yedoo protiskluzové pásky. Nejdřív jsem jim moc nevěřila, ale zjistila jsem, že se mi noha nesmeká ani při dešti. Nejsem si ale jistá, jak dlouho takové pásky vydrží. Takhle vypadaly na Trexxovi, na kterém jsem jela Koloběžka Cup.

Stupátko Trexxe s protiskluzovými pásky

Tady už se pásky odlupují. Zrovna tenhle Trexx ale asi má svoje najeto.

Když jsme u stupátka, to Trexxovo je po stranách skosené, abyste mohli řezat zatáčky (a nenařezali si). Další zajímavost je, že si můžete sami nastavit výšku stupátka – je to tak strašně jednoduché, že bych to zvládla i já. Slouží k tomu rychloupínací páčka na zadním kole. Já osobně jsem tuhle vychytávku nevyužila a asi nevyužiju (zaplaťpámbu za nízké stupátko!), ale je prima, že Yedoo myslí i na ty, kdo si rádi vyjedou do náročnějšího terénu.

Yedoo Trexx rychloupínák

Stupátko Trexxe má dvě polohy

Se stupátkem souvisí i další vychytávka: „ouško“, díky kterému můžete koloběžku při jízdě nohou nadzvednout a sjet obrubník bez toho, aby vás katapultovala. Mně se ale nedaří do ouška naštelovat nohu tak, abych ho vážně využila – na můj vkus je úzké a umístěné moc vysoko a do žlábku pod ním se chytá binec.

Yedoo Trexx stupátko

S tímhle ouškem by mělo jít seskočit z obrubníku. Teoreticky.

A ještě dvě drobnosti, které mě zaujaly: tvarované pěnové gripy a stojánek. Ten si stejně jako u Kostky Tour Max musíte dokoupit, ale manipulace s ním není tak složitá. Je to přesně ten praktický typ „stačí kopnout“.

Nejkrásnější z koloběžek

Jestli jste četli můj report z Megatestu, víte, že jsem Trexxe ověnčila titulem Miss koloběžka. A trvám na tom! Yedoo může být právem hrdé na Wolfera, který vyhrál Red Dot Award, prestižní cenu za design. Pro mě je ale Trexx to nejkrásnější, co kdy z továrny na koloběžky Yedoo vyjelo.

Trexx je elegantní ve všech barevných variantách, v tyrkysové je to ale ta nejhezčí koloběžka, jakou jsem kdy viděla. Musí se nechat, že i další značky umí nádherné koloběžky: metalické Kostky z řady Star jsou o to pěknější, že mají sladěné blatníky (věčná škoda, že tohle Trexx nemá!), na královsky modrou Kickbike Cruise MAX je taky pěkné pokoukání. Ale Trexx, to je prostě moje srdcovka.

Co myslíte vy, je Trexx hezčí než Wolfer? A která koloběžka je podle vás ze všech nejkrásnější?

Trhněte si!

Kam dál?

Píšu a jezdím na koloběžce. A taky píšu o tom, jak jezdím na koloběžce.

V nohách mám už tisíc mil a v rukách tisíc stran textu. Tak se usaďte a začtěte se! 🙂

25. 7. 2017, autor:

Komentáře

 • Evča, přidáno 19.06.2019

  Já se přiznám, že se mi menší kolobky líbí víc, třeba yedoo dragstr. Sama mám teď nové yedoo city new v kombinaci magenta/green (koupeno z druhé ruky, ale je jako nová) a jsem do ní velmi zamilovaná. 🙂

  Odpovědět

 • václav mikšík, přidáno 06.11.2019

  Barunko dobrý den, vyzkoušel jsem 14 nebo 15 koloběžek a mohu Vám upřímně napsat, že Wolfer je nejkrásnější koloběžka, které se vyrovná (nebo ji i předčí) BCS od Italského výrobce a nej naše je asi Idea Strnadel, ale to pro normální smrtelníky není (asi proto, že stojí 6-7 víc než Trex

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 25.11.2019

  Taky jsem mívala menší, holt každý koloběžkář to má trochu jinak. Hlavně ať se dobře jezdí! 🙂

  Odpovědět

 • Bára Koloběžka, přidáno 25.11.2019

  Souhlas, Wolfer je fešák. 🙂 Ideu jsem zatím naživo neviděla, jen na fotkách a na mě už je to moc závoďácké monstrum, ale má něco do sebe, takovou originální eleganci.

  Odpovědět

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz