YEDOO TOO TOO ALU: Připravte děti na kolo i do života

„Maminko, bolí mě nožičky,“ dere se z úst dětí téměř pravidelně při delším špacírování. Teď už ale na bolavé nožičky v klidu zapomeňte. Dětské odrážedlo Yedoo Too Too Alu vaše rošťáky spolehlivě doveze na dětské hřiště a ještě je dokonale zabaví.

Yedoo Too Too Alu

Každé dítě chce jezdit na kole. Jenže nejprve si musí osvojit udržení rovnováhy, což na dětském kole s přídavnými kolečky dost dobře nejde. Proto jsou dětská odrážedla favoritem všech maminek i tatínků, kteří doma chtějí mít na vše připraveného malého cyklistu.

Dětské odrážedlo Yedoo Too Too Alu vám také poslouží jako dobrá příprava na koloběžku. Zatímco na koloběžce se doporučuje začínat asi ve 4 letech, na odrážedle můžete začít prohánět svého sviště už v 1,5 roku.

Yedoo týden

Trhali jste s Yedoo týdnem. Veškeré další informace čerpejte na sociálních sítích pod hashtagem #yedootyden.

Proč sáhnout po dětském odrážedle?

Největší přínos odrážedel je již ve zmíněném přivyknutí na vyrovnávání stability. Děje se tak přirozenou cestou, zatímco stabilizační kolečka u dětských kol jsou spíše na škodu a překážejí.

Na odrážedle děti zapojují svalstvo na celých nohou. Pohybem tak procvičují a posilují svaly, ale rovněž posilují svoji imunitu, což ocení i v dospělosti. A vám tak odpadne hromada dní, kdy místo svých koníčků musíte celé dni pečovat o malého maroda.

Odrážedlo má blahodárný účinek i na inteligenci. Nejen, že si dítě rozvine motoriku, jež je propojena s vývojem mozku, ale také si osvojí dopravní pravidla v raném věku. Taková zkušenost děti uchová v bezpečí, protože budou vědět, jak se na ulici pohybovat.

Nadváhou a obezitou trpí až čtvrtina českých dětí. Posaďte proto svého prcka na odrážedlo a dostaňte mu do žil krev sportovce co nejdřív. Vedle toho se děti brzy setkají a skamarádí s dalšími aktivními dětmi a taková přátelství vydrží třeba celý život.

Roste s věkem

Odrážedlo není jednorázový dopravní prostředek. Vaše srdíčko, i peněženka, zaplesá nad výškovou nastavitelností odrážedla. Dítě tak odrážedlu neodroste hned s prvními přibývajícími centimetry.

Yedoo Too Too Alu

S tím souvisí možnost nastavit výšku sedla, což vám v rozšířeném rozsahu umožní dvojitá zadní vidlice. Sklon sedlové trubky navíc nedopustí, aby malý jezdec neměl prostor na nohy. Naopak, prostor se zvyšujícím se sedátkem stále poroste.

Strach maminkám nesluší

Hravá příprava na klasické kolo je protkaná důmyslnými bezpečnostními i ergonomickými prvky na odrážedle.

Starostlivé maminky potěší zejména reflexní prvky na přebalu řídítek i na kolech. Teď už z návštěvy kamarádky nemusíte spěchat a domů dojedete bezpečně i za šera.

Gripy na řídítkách navíc mají větší průměr, než je průměr řídítek. Zpevněná guma dítěti nedovolí, aby se mu smekla ruka. Prcek si tím pádem neskřípne prsty při nevyhnutelném pádu.

A právě maminky, ale i tatínky, potěší lehkost odrážedla. Ve své třídě je Too Too Alu nejlehčí odrážedlo, a tak se vám příliš nepronese, pokud si dítko bude chtít od odrážení oddechnout.

Trhněte si s koloběžkovým obsahem…

Bára na kolobce | Seriál o koloběžkách
Koloběžková poradna | Zjistěte, jak vybrat koloběžku
Koloběžková škola | Videonávody, jak jezdit na koloběžce

1. 6. 2018, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz