Co očekávat od nových raket Head Gravity 2023?

Řada tenisových raket Head Gravity je poslední z celé kolekce, která je upgradována o novou technologii Auxetic. Ta přidává do rámu specifickou elastickou komponentu, která raketám dodává více snadné energie, a především vylepšuje pocit při zásahu míčku. Pojďme se dnes podívat ne jednotlivé modely a co od nich můžete očekávat.

Malá změna v názvosloví

V nabídce řady raket Gravity je opět šestice modelů od lehčích pro mírně pokročilé hráče až po ty nejtěžší pro zkušené a závodní hráče. U první z dvojice nejlehčích modelů došlo ke změně jejich názvu. Nejlehčí model dříve označovaný jako Gravity Lite se nyní jmenuje Gravity Team L. Druhý nejlehčí model se přejmenoval z Gravity S na Gravity Team. Tato drobná změna názvu má usnadnit orientaci v raketách.

Ostatní modely jsou stejné, a tak se opět můžete těšit na populární lehčí model Gravity MP L, osvědčenou raketu pro středně pokročilé hráče Gravity MP a náročnější model až pro turnajové hráče Gravity Tour. Vrcholem potravního řetězce je opět model Gravity Pro, který osloví zejména zkušené a závodní hráče. Schválně, na kterou z těchto raket máte zálusk?

Co od nich očekávat?

Řada raket Gravity od Head se pyšní netradičním tvarem hlavy. Ten je více kulatý a rozšířený v místě optimálního zásahu čili sweetspotu. Však také hlavním mottem těchto raket je právě anglické sousloví „Massive Sweetspot“, které netřeba překládat. Kromě velké tolerance k nečistým zásahům nabízí rakety vysokou flexibilitu rámu čili nejsou tak tvrdé. To bude vyhovovat především hráčům, kteří mají problémy s paží a od rakety vyžadují vynikající komfort a cit.

Kulatější hlava a protažený krček těchto raket mají za následek obrovskou výbušnost v kombinaci s velmi dobrým citem. Míčky tak hrajete pocitově dále od těla a více využíváte setrvačnosti rakety pro vysokou razanci a celkově nadstandardní kontrolu míčku. Spinový potenciál je u těchto raket také velmi dobrý, obzvláště u lehčích modelů s rozvržením strun 16×20. Obecně jsou tyto rakety vhodné pro moderní celodvorcový tenis s důrazem na agresivní hru od základní čáry.

Moderní technologie

Kromě hlavní technologie Auxetic jsou rakety vybavené ještě dalšími vychytávkami, které vylepšují a zvýrazňují některé jejich vlastnosti. Technologie Sweet Zone souvisí s rozšířeným tvarem hlavy, kdy se sweetspot nachází mírně nad jejím středem pro maximální razanci a snadný zásah míčku. Další technologií vylepšující celkový herní zážitek je Elliptical Beam. Jedná se o kulatější část rámu v oblasti ramen krčku. Díky tomu je raketa flexibilnější, má příjemnější pocit ze zásahu a lepší cit pro míček.

Třetí a poslední vychytávkou je Flex Groove, která souvisí s předchozí technologií. Hluboká drážka v krčku hlavy v oblasti ramen opět přispívá k větší flexibilitě a citlivosti rámu. A skutečně, tvrdost rámů raket Gravity se pohybuje v hodnotách pouhých 59-63 RA, což z těchto raket činí jedny z nejměkčích na trhu. Průměrná tvrdost současných tenisových raket je zhruba 65 RA, přičemž nejtvrdší rámy mají hodnotu i 72 RA. Z toho důvodu se není u těchto raket potřeba obávat nežádoucích vibrací či celkově příliš tuhého pocitu ze hry.

Nabídka pro celou rodinu

Nejlehčí modely nových raket Gravity Team L (270 g) a Team (285 g) osloví mírně až středně pokročilé hráče a hráčky především. Obě mají tzv. oversize (zvětšenou) hlavu 670 cm2, pro snadný zásah míčku z každé pozice. Vhodné budou také pro aktivní seniory, kteří se rádi účastní deblových seancí. O něco náročnější modely MP L (280 g) a MP (295 g) osloví již středně pokročilé ženy a juniory s turnajovými ambicemi. Mají menší hlavu 645 cm2, užší 22 mm rám a celkově jsou preciznější.

Turnajové modely Tour (305 g) a Pro (315 g) ve výkonnosti výrazně převyšují předchozí rámy. Mají stejně velkou hlavu 645 cm2, ale na místo rozvržení strun 16×20 jsou opatřené hustější vzorem pletení 18×20. Tento vzor je zaměřený na lepší kontrolu a umístění míčku. V kombinaci s celkově vyšší hmotností jsou rakety velmi přesné a snesou srovnání s raketami Prestige také od Head. Obzvláště model Pro patří vůbec v kategorii raket o hmotnosti 315 g bez výpletu k těm nejnáročnějším. Má úzký 20 mm rám a vysokou švihovou hmotnost kolem 334 kg*cm2, což už je hodnota, se kterou není vhodné si jen tak zahrávat.

Ať už si vyberete jakýkoliv model z nové řady Head Gravity Auxetic 2023, tak si můžete být jisti, že získáváte špičkové rakety v moderním kabátku s velmi dobrou výkonností a komfortem.

S tenisovou raketou se toulám světem od 4 let. Miluji běžkování, lyže a horské kolo. Uchvátil mě badminton, ale na ten už nezbývá čas a energie.

Baví mě příroda a vše, co je s ní spojené. Relaxuji u filmů, her a editování videa.

12. 4. 2023, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz