Urvali jsme dračí lodě na Priglu

7 rychlých, 10 ještě rychlejších a 60 na maximum – víte, co to je? Naše pádlovací tempo v závodu dračích lodí. Ten pořádal v sobotu 10. června náš parťák  Nadační fond Modrý hroch. Budete „čučet“, jak jsme na brněnském Priglu dopadli – i nám totiž málem vypadly tenisáky z ďůlků.

Lehká, ale opravdu jen lehká nervozita před prvním startem.

Lehká, ale opravdu jen lehká nervozita před prvním startem

Těžko na cvičišti, lehko…

Krev, pot, slzy a puchýře – tak vzpomínáme na naše první zážitky s dračí lodí. Jak by řekl náš specialista na hokej a jeden z nejsvalnatějších lidí ve firmě Áda Dušek:

Ta loď je těžká jako kráva.

A ano, opravdu je. Dračí loď váží zhruba 300 kg. Do ní jsme naskládali naši svalnatou posádku, která měla při poslední kontrole 1 598 kg. A teď tu loď dejte do vody a rozjeďte ji – no peklo.

Přiznáváme, že jsme dohromady odtrénovali asi tak 30 minut. Zbytek času jsme si stěžovali, jak moc je těžká a jak nás všechno bolí.

Rum, rum, rum

Jenže pak přišel závod a naše sportovní srdce zaplesala. Namakaní, pekelně se soustředící a hlavně soupěřící týmy nás vyburcovaly.

Žlutí „borci“, co nahnali strach všem posádkám

Vytáhli jsme nejtěžší kalibr – naši hrdost. Párkrát si zařvali SPORT-OBCHOD, nasadili na příď bubenici první jakosti s jasným tempem – rum, rum, rum a urvali závod na 200 m – jako bychom snad věděli, že pádla se nedrží jako rakety ani jako hokejky.

bubenice

Naše infoholka Janča se ve řvaní na majitele a manažery SportObchod.cz opravdu našla 😉

Bojovníci z první posádky skončili sedmí s časem 49,4 s a o trošku větší bojovníci z druhé posádky si sáhli na stříbro s časem 45,92 s. Týmů bylo celkem 15 a všechny se začaly ptát:

Hele, co to je za borce v těch žlutých tričkách?

Slivovice, slivovice, slivovice

Vidina cenného kovu z draků udělala hladové saně dychtící po vítězství a tak jsme kývli i na kilometrový závod. Tentokrát jsme zvolili volnější tempo ve stylu – slivovice, slivovice, slivovice. To se nám trošku vymstilo.

Cílem bylo dát 1 km za 4 minuty a 14 sekund a tak jsme museli v poslední rovince hodně zabrat. Ze slivovice se stal rum, potom um a nakonec jsme skončili jen u m.

Za čárou jsme byli sice později, ale i tak to byl čtvrtý nejlepší čas 5 minut 16 sekund a první nejlepší v naší historii.

Smích – než šlo do tuhého…

Sečteno, podtrženo

Je pravda, že většina z nás si málem upustila do trenek, když lezla na stupínek vítězů, ale zažili jsme toho víc.

Prostřednictvím Modrého hrocha jsme podpořili děti, které neměly tolik štěstí jako my, pěkně jsme se opálili, vyhráli v tombole, málem potopili místní molo a hlavně opravdu jsme všichni táhli za jednu „loď“, a to i když jsme měli dvě posádky.

Dokonce jsme i uspali toho nejšílenějšího draka z našeho týmu.

Lepší teambuilding nemůžete zažít

Tímto všechny vyzýváme, abyste se nás příští rok pokusili porazit. Každé posádce, která se přes nás přihlásí na závod dračích lodí Modrého hrocha a dá nám nakládačku, vymyslíme sladkou odměnu 😉

holky

Myslíte, že porazíte tyhle saně?

Ozvěte se naší jedinečné bubenici na info@sportobchod.cz.

A jedeme dál…

Fandili jsme na Kometě proti Slovanu
Co se nám při natáčení nepovedlo
 

13. 6. 2017, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz