Odstartovali jsme první ročník beeballové ligy

Spojili jsme síly a vyběhli na první metu. Pomohli jsme SK SEVER Brno a České softballové asociaci odstartovat první ročník Brněnské školní beeballové ligy.

Učebnicový nástup

První kolo odehráli školáci 20. prosince 2014 pod střechou tělocvičny ZŠ  Bílovice nad Svitavou. Celkem šest týmů se postavilo do ukázněných zástupů – dvě družstva domácích a ZŠ Elišky Přemyslovny Brno, jeden tým dorazil ze ZŠ Šlapanice. Ligový kvintet doplnil Mix tým poskládaný z výběru žáků Šlapanic a ostatních brněnských škol.

Výsledky 1. kola:

„Pořadí na stupních vítězů není to nejdůležitější. Chceme, aby se beebalu věnovalo co nejvíce dětí.“ Přesto se můžete podívat, jak si jednotlivá družstva vedly.

ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišáci“ – ZŠ Bílovice „3.C“ – 11 : 13
ZŠ Bílovice „3.A“ – ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišky“ – 6 : 13
Mix tým – ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišáci“ – 14 : 18
ZŠ Šlapanice – ZŠ Bílovice „3.C“ – 15 : 13
ZŠ Bílovice „3.A“ – Mix tým – 11 : 9
ZŠ Elišky Přemyslovny „Lišky“ – ZŠ Šlapanice – 15 : 12

Sladká odměna

Nejen vítězové, ale i poražení získali na konci turnaje perníkovou medaili. Sladká památka má připomínat, že nejen vítězství mohou být sladká.

Velké dík patří trenérům, kteří věnují své volné chvilky dětem. Také paní Janě Sedláčkové, která poskytla své šikovné ruce, rodinný recept i troubu a upekla beeballové perníčky. A v neposlední řadě i ředitelkám a ředitelům škol, které podporují rozvoj beeballových kroužků.

Podívejte se proč podporujeme beeball a o čem tahle hra vůbec je ». 

 

14. 1. 2015, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí SportObchod.cz