RECENZE: Tenisová obuv Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Kdo by to byl řekl, že značka Mizuno jednou vystoupí na pomyslný trůn v kategorii tenisové obuvi. Stalo se tak v loňském roce 2020, kdy americký časopis Tennis vyhlásil model Mizuno Wave Exceed Tour 4 jako tenisové boty roku.

Mizuno porazilo tak věhlasné značky jako adidas, Nike či Asics. Obzvláště v případě Asicsu se jedná ze strany Mizuna o skalp nesmírné hodnoty, protože právě Asics v posledních letech vyhrával pravidelně anketu o nejlepší tenisové boty s řadou Asics Gel-Resolution.

Tenisová obuv Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Tenisová obuv Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Pro recenzi jsem si vybral antukový model, který se v našich podmínách osvědčí nejlépe. První dojem je přesně takový, jaký jsem si ho podle ohlasů z celého světa představoval.

Boty jsou lehké, s vynikajícím komfortem, velmi kvalitním zpracováním a okamžitým break-inem. To znamená, že bota nemá potřebu se vyšlapovat a svrchní materiál reaguje na ohyb okamžitě a nikde netlačí.

Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC jsou ultralehké boty, které obouvá např. Roberto Bautista-Agut. Ten je známý rychlým pohybem po kurtu a pestrou hrou. Přesně pro takové hráče jsou boty určené.

Detail tenisových bot Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Detail tenisových bot Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Rychlé a lehké tenisové boty

Vyznavači agilního tenisu si přijdou na své. Však už předchozí třetí generace učarovala mnoha hráčům také z českých řad. Čtvrtý model však přidává lepší odpružení a štědřejší vnitřní prostor, který poskytne dostatek místa většině typů chodidel. Právě v tom tkví jedna z předností této obuvi.

Zatímco jiné značky a modely mají často problém zaujmout širší publikum hráčů právě kvůli specifickému tvaru, šířce a prostoru boty, tak tyto se povedlo navrhnout pro masy. Může za to také vnitřní polstrování, které je vskutku nadstandardní. Bota se tak přizpůsobí chodidlu automaticky.

Tenisové boty Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC pohledem přes patu

Tenisové boty Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC pohledem přes patu

Hmotnost tenisek je na úrovni ultralehkých bot a ve velikosti UK 10.5 jsem naměřil pouhých 357 g. Po Wilson Kaos 3.0 Clay se tak jedná o druhé nejlehčí tenisky, jaké jsem měl při testování na nohou.

Macaté vnitřní polstrování pomáhá při stabilitě chodidla. Vnější materiál je tvořený prodyšnou síťovinou na vnější straně a pevnou umělou kůží na straně vnitřní. To je kombinace v dnešní době už málo k vidění u prémiové obuvi, nicméně svoji funkci plní znamenitě. Právě umělá kůže na vnitřku je pevnější než modernější odlehčené materiály a dodává botě na stabilitě.

Macaté polstrování bot Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Macaté polstrování bot Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Přední část od poloviny boty je tvořena gumovou ochranou a síťovinou. Boty jsou tak dobře prodyšné i vepředu, kde se chodidlo zahřívá nejvíce.

Překvapí komfortem

Gumová ochrana špičky 3D-Solid je velmi příjemná na dotyk a také překvapivě měkká a ohebná. Právě to zaručuje bezvadné použití boty hned po zakoupení bez nutnosti ji delší dobu vyšlapávat.

Výrobci použili na svršek bot Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC umělou kůži i síťovinu

Výrobci použili na svršek bot Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC umělou kůži i síťovinu

Mezipodešev je tvořena tradičním systémem Mizuno Wave a ultrakomfortní pěnou PoWnCe. Kombinace těchto dvou technologií dokáže nejenom efektivně tlumit dopady, ale také navracet velkou část vynaložené energie zpět do pohybu.

Střední část podrážky je vybavena mohutným tunelem. Ten boty odlehčuje, a zároveň nastavuje torzní tuhost boty tak, aby se chovala co možná nejefektivněji při rychlých změnách pohybu.

Detail paty tenisové obuvi Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Detail paty tenisové obuvi Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Trakce na jedničku

Stavbou a typem podrážky jsou boty určené spíše než pro klouzavé hráče pro ty, co míčky raději čistě dobíhají. Neznamená to však, že by tunelem oddělená podrážka na antuce nefungovala, to v žádném případě. Je však konstruovaná pro agresivní pohyb spíše než pro skluz.

Pata je mírně vyvýšená a díky tomu máte automaticky váhu na špičce pro co nejrychlejší odraz. Dezén podrážky z odolné gumy DuRubber je velmi agresivní a hluboký. Do antuky se tedy zařezává velmi přesvědčivě.

Antuková podrážka bot na tenis Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Antuková podrážka bot na tenis Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

V čem si je Mizuno jisté v kramflecích, je odolnost podrážky. Mizuno, podobně jako Asics, garantuje u svých top tenisek 6měsíční záruku na podrážku. Pokud ji prošoupete, tak dostanete nový pár zdarma. Bohužel tato nadstandardní služba je dostupná pouze v USA. Nicméně i tak je to důkaz toho, jak si Mizuno věří.

Mizuno Wave skvěle tlumí dopady

Mizuno Wave skvěle tlumí dopady

Závěrečné hodnocení tenisové obuvi Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Tenisové boty Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC jsou vynikající volbou pro agilní hráče s dynamickým pohybem a pestrou celodvorcovou hrou.

Mají vše, co od výkonnostních tenisek požadujete. Nejsou to možná nejstabilnější a nejbytelnější boty na okruhu pro mohutné hráče, ale pokud je pohyb po kurtu vaší největší zbraní, pak je to jedna z nejlepších tenisek, která vám pomůže soupeře uběhat až do úplného vyčerpání.

Tenisová obuv Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

Tenisová obuv Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

V případě, že toužíte po stabilnějších a macatějších teniskách, tak sáhněte po bytelnějším modelu Mizuno Wave Intense Tour 5 CC.

+ Plusy tenisové obuvi Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

  • Velmi lehká konstrukce určená pro rychlé hráče
  • Vynikající komfort s macatým polstrováním
  • Špičková agresivní antuková podrážka
  • Univerzální řešení vnitřního prostoru pro většinu chodidel
  • Velmi kvalitní a detailní zpracování
  • Žádný break-in čili není nutné botu vyšlapovat

– Mínusy tenisové obuvi Mizuno Wave Exceed Tour 4 CC

  • Horší stabilita pro těžší hráče (cca. nad 80 kg)

Chci Mizuno Wave Exceed »

Další servis tenisového čtení…

S tenisovou raketou se toulám světem od 4 let. Miluji běžkování, lyže a horské kolo. Uchvátil mě badminton, ale na ten už nezbývá čas a energie.

Baví mě příroda a vše, co je s ní spojené. Relaxuji u filmů, her a editování videa.

23. 4. 2021, autor:

Váš komentář

*

Šatna blog ze zákulisí Sportega.cz